YouTube-канали про війну в Україні, на які варто підписатися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

YouTube-канали про війну в Україні, на які варто підписатися

До другої річниці повномасштабної війни редакція Beauty HUB розповідає, чиї YouTube-канали варто дивитися кожному, аби дізнатися правду та більше про саму Україну й українців.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Telegram і YouTube стали рупорами війни. Вони не лише документують нову реальність, а й розповідають про нашу країну і її мешканців в особистих історіях і втратах, висвітлюють героїчний спротив української нації російському окупанту. 

У цій добірці ми зібрали список українських YouTube-каналів про воєнні події, міста, переселенців, відомих людей і військових. Якщо ви досі не слідкуєте за ними, саме час це зробити.

Радимо також переглянути YouTube-канали про історію України, від яких ви не зможете відірватись.

Ukrainian Witness

YouTube-канал Ukrainian Witness («Український свідок») був створений у березні 2022 року засновником фонду «Повернись живим» Віталієм Дейнегою. Цей проєкт – відеохроніка українського спротиву у війні з росією. На каналі розповідається, як сирени повітряної тривоги змінили мирне життя українців та як громадянське суспільство чинить опір російському окупанту. А також безліч інтерв’ю з військовими, експертами, репортажі з найгарячіших ліній вогню, розбір проблем у ЗСУ тощо.

Сьогодні на каналі 188 тис. підписників.

Azov media 

Azov media – офіційний YouTube-канал 12-ї бригади спеціального призначення «Азов». Він висвітлює неперервність бойової історії полку з 2014 року і його сьогоднішню роботу на фронті. На каналі можна знайти відео про сам підрозділ, його життя, тренування, історичні лекції. Азовці також діляться тим, як підготуватися до армії, як відбирають до їхнього полку та особливостями роботи медиків на війні.

На початку 2022-го Azov media був одним із головних джерел, з яких українці дізнавалися новини про оборону Маріуполя та його героїчних захисників. На каналі є документальний фільм «Азов: історія, яка продовжується» про спробу деблокади міста, який зібрав понад мільйон переглядів.

За каналом слідкують 309 тис. користувачів.

RAMINA

Авторський ютуб-канал відомої української журналістки Раміни Есхакзай після 24 лютого також почав висвітлювати військові та політичні події в Україні. Раніше канал мав назву «Ходят слухи», і його основною тематикою були інтерв’ю з зірками та блогерами. Згодом канал трансформувався під сучасні реалії, тож тепер тут можна побачити не лише інтерв’ю з цікавими людьми і безпосередньо військовими, а й репортажі з гарячих напрямків фронту, куди часто їздить авторка каналу Раміна разом зі своєю командою. Її випуски – справжні відеодокументи війни.

Канал дивляться 1,44 млн користувачів.

«Лачен»

Автор одного з найпопулярніших в Україні новинних телеграм-каналів з півтора мільйоном підписників «Лачен пише» Ігор Лаченков рік тому створив власний YouTube-канал, на якому публікує інтерв’ю з українськими військовими. Поки що вийшло всього шість відео.

Ігор уже відзняв ролики з добровольцем і ветераном «Азову» з псевдонімом Дід Шинобі, захисником «Азовсталі» Русланом Давідом, одним із найкращих пілотів-винищувачів на позивний Karaya (Вадим Ворошилов) та декілька випусків із фахівцями спеціальних операцій і іншими представниками мілітарі-спільноти.

На канал підписано 127 тис. людей.

«Хащі»

«Хащі» – відеопроєкт, який до війни показував світу ті маловідомі куточки провінційної України, яких зазвичай соромились чи просто не помічали. Це історії про мертві та вимираючі села, знедолених й самотніх мешканців цих сіл і містечок з їх бідами і проблемами. YouTube-канал змушує поглянути на Україну «без косметики і прикрас» – на її жителів, дивовижну природу, особливості менталітету, нехай і не завжди з кращого боку. А також автентику й колорит того чи іншого краю.

З початком повномасштабної війни YouTube-проєкт почав висвітлювати військові події через долі людей, їхні розповіді та сльози. На каналі є випуски про російську окупацію, зруйновані і звільнені міста, а також розмови з тими, хто рятувався з Маріуполя та хто поховав дітей під завалами в Бородянці.

389 тис. користувачів слідкують за каналом «Хащі».

«УкрЮтюбПроєкт»

Режисер, мандрівник та колишній ведучий шоу «Орел і решка» Євген Синельников на своєму YouTube-каналі «УкрЮтюбПроєкт» після 24 лютого почав висвітлювати інший бік війни – життя переселенців, які вимушені були тікати від бойових дій. У перший рік великої війни він відзняв ролики, присвячені українським біженцям у різних країнах світу.

Зараз його проєкт розповідає про Україну в людях, звуках, подорожах і крафті. Євген подорожує українськими містами та знайомить свою аудиторію з країною і людьми, які в ній живуть. Формати подорожей та інтерв’ю різні, але ціль у них одна – відкривати й розширювати власну українськість.

На каналі 152 тис. користувачів.

«Палає»

YouTube-канал, співзасновницями якого є журналістки Емма Антонюк та Яна Брензей. Формат відеопроєкту – чесні розмови про те, від чого палає, зокрема, в умовах війни. Відео присвячені темам, до яких не можна бути байдужими. На своєму каналі Яна і Емма аналізують гучні події й скандали в суспільстві, розбирають реакцію і тригери людей, а також порушують питання мови, російських фейків і насаджування російської культури на території України.

Канал дивляться 148 тис. людей.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також