З якими проблемами звертаються українці до психологів у 2022 році?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

психологічні проблеми українців

Сергій Седих, психолог проєкту Mental Help (напрям діяльності – когнітивно-поведінкова терапія), ділиться своїм досвідом та розказує, з якими проблемами найчастіше звертаються українці до психологів в 2022 році та як зрозуміти, що тобі саме зараз потрібна допомога.

 

Можна виділити чотири групи звернень, з якими я зараз стикаюся під час консультування на платформі Mental Help частіше за все.

Тривожність

Більшість клієнтів звертається з ситуативною тривожністю, тривогою, станами, подібними до панічних атак. Інколи панічні атаки пов’язані з тим, з чим стикнулися ці люди, які психологічні травми отримали перед тим, як виїхали закордон або перемістилися в межах України з міст, де тривають обстріли. Тому більшість звернень – це серйозна тривожність і виснаження емоційне, фізіологічне, психологічне і навіть психічне. Зараз це головний запит, з яким звертаються клієнти.

Втрата близьких

Звичайно, страждають люди, які втратили близьких, і це втрати різного рівня. Наприклад, одна з моїх клієнток втратила двох  подруг: одна виявилася прихильницею Путіна, а інша звинувачує клієнтку в тому, що вона недостатньо патріотична, бо поїхала за кордон. Але це теж втрата, бо жінки багато років спілкувалися і були дуже близькі. Є звернення від людей, які пережили реальні втрати, коли когось з рідних вбили, хтось помер. Розлучення – це таж втрата, коли стосунки не витримали такий іспит, як війна.

психологічні травми українців

Адаптація до нових умов

Третє – це спроби адаптуватися до нових умов та не повертатися в думках додому на постійній основі, адже це заважає адаптуватися там, де людина перебуває. Багато хто з українців зранку до вечора читає новини в Telegram-каналах та спілкується з близькими, які  досі перебувають у небезпечних зонах, що, зрозуміло, не дає можливості сконцентруватися на тому місці, де вони зараз живуть. Це дуже серйозна проблема – неможливість адаптуватися до нових умов як за кордоном, так і в Україні.

Загострення стосунків

І четверта проблема – це загострення стосунків між рідними: між матір’ю і дітьми, жінкою та чоловіком, між жінкою і батьком тощо. Воно довго теплилося, ховалося. А війна стала поштовхом, який це загострення дуже висвітлив, і воно зараз заважає  жити.

ментальне здоров'я

Коли треба звернутися до психолога?

Терміново звертатися до психолога варто, коли тривога заважає жити. Людина відчуває це, коли не висипається, не доглядає за собою, не звертає увагу на близьких або вони її дратують. Немов виснажується, коли базовою в житті є тривога.

Також людина знесилюється, коли розгублена, має почуття, що вона щось втратила, адже  в житті були мета і цілі, до яких вона йшла. А зараз все це порушилося, немає спілкування, як раніше, відбувся відрив від ґрунту, так би мовити.

Відчуття розгубленості і тривоги, а також втрата рідних і близьких людей – це основа для того, щоб звернутися до психолога на платформі Mental Help, де допомогти зможуть кожному.

Стаття підготовлена в рамках проєкту «Стресооборона: український рецепт» за матеріалами онлайн-розмови Сергія Роголя, Тетяни Сахарук, Аліни Коновальченко та Сергія Седих.

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також