З якого віку можна давати дітям вітаміни і чому

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

нутриціолог, лектор і засновниця онлайн-школи Nina School Ніна Ходаковська розповіла про те, з якого віку можна давати дітям вітаміни, які саме і чому.

Більшість вітамінів і мікроелементів має надходити в організм з харчовими продуктами регулярно і в достатній кількості. Але через різні причини (неідеальне харчування, термічна обробка продуктів, погана екологія тощо) більшість поживних речовин, необхідних для росту і розвитку дитини, «проходить повз». І справедливо виникає питання, які вітаміни можна давати дитині і з якого віку починати.

Сайт Ніни Ходаковської: ninakhodakovskaya.com/

Кращі вітаміни для дітей і підлітків

Як нутриціолога мене часто запитують, які добавки я можу порекомендувати для діток різного віку. Є кілька необхідних вітамінів, які можна і потрібно приймати завжди. Це вітамін D, вітамін С, Омега-3 і пробіотики.

Немовлятам, дітям і підліткам вітамін D просто необхідний. Він відповідає за ріст зубів і міцність кісток, підсилює імунну відповідь на різні віруси та інфекційні захворювання. Також він відповідає за всмоктування необхідних поживних речовин. Вітамін D3 допоможе вам захистити свою дитину від рахіту, хвороби, яка призводить до розм’якшення і ослаблення кісток, яке спричиняється недостатнім надходженням вітаміну D і недостатнім перебуванням на сонці. Вітамін D можна починати давати дитині від народження в дозуванні 400 МЕ.

Ще один нутрицевтик, який потрібен дітям, – вітамін С. Це сильний антиоксидант, який допомагає правильно засвоювати залізо. Крім того, він відіграє важливу роль у підтримці імунітету і сприяє загоєнню ран і зрощенню кісток. Вітамін С також можна давати дитині від народження в профілактичному дозуванні 50 мг на день.

Жирні кислоти Омега-3 необхідні дітям для нормального формування мозку і його подальшої роботи. Омега-3 в формі добавок дозволяє поліпшити когнітивні здібності, розвинути мислення і зміцнити нервову систему дитини. Крім того, Омега-3 є хорошою профілактикою поганого зору. Немовлятам рекомендується давати Омега-3 в дозуванні від 100 до 300 мг.

Також я раджу додатково вживати пробіотики. Пробіотики – це такі дружні, корисні бактерії, які заселяють організм дитини і позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, а також допомагають сформувати міцний, стійкий до вірусів імунітет. У немовлят пробіотики допомагають розв’язати проблему виникнення кольок. Пробіотики можна давати діткам з першого дня життя в дозуванні 1 мільярд.

Дітям більш старшого віку, приблизно з двох років, я рекомендую підключати полівітаміни. Вони допоможуть забезпечити організм дитини всіма поживними речовинами. Але тут потрібно бути уважним: виробники дуже часто роблять полівітаміни солодкими і смачними, щоб дитина більш охоче їх приймала. Тут батькам треба проявити стійкість і не давати препарат дитині понад норму, тому що вітаміни – це не цукерки.

Ці препарати можна знайти в різних формах, залежно від віку дитини, – капсули і рідкі крапельки. Немовлятам і малюкам, які погано ковтають пігулки, краще давати препарати в рідкій формі, діткам більш старшого віку можна давати капсули. Також дуже важливо враховувати дозування препарату, виходячи з віку малюка. Для визначення коректного дозування можна проконсультуватися з лікарем-педіатром або нутриціологом.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також