Збираємо валізи: куди можна поїхати з України в Європу

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Збираємо валізи: куди можна поїхати з України в Європу

За останні пару тижнів багато країн Європи відкрили для українців свої кордони. Розбираємося, куди тепер можна подорожувати з туристичною метою і яких умов важливо дотримуватися при в'їзді в ту чи іншу країну.

З 15 липня Україна увійшла до списку країн «зеленої зони» Євросоюзу. Це рішення не передбачає автоматичного відкриття дверей для всіх бажаючих українців відпочити в Європі, однак стало поштовхом до перегляду заборони на в’їзд у багатьох країнах. Звертаємо увагу, що кожна країна самостійно приймає рішення, чи пускати туристів з тієї чи іншої країни і які умови для в’їзду встановлювати, а також на який період часу знімати жорсткі карантинні обмеження.

На щастя, багато європейських країн прислухалися до рекомендації Євросоюзу і вже відкрили або ось-ось відкриють кордони для українців по «безвізу». Нагадуємо, що на основні вимоги пандемія не вплинула, і вам, як і раніше, знадобляться такі документи, як чинний біометричний закордонний паспорт і медичний страховий поліс. Також у вас можуть попросити пред’явити документи, які свідчать про мету вашого в’їзду і про фінансове благополуччя на момент поїздки.

А тепер розповідаємо докладніше про всі країни, які відкрили кордони для українців, а також про вимоги, яких слід дотримуватися при в’їзді з України.

Німеччина

Німеччина

18 липня Німеччина відкрила свої двері для всіх українців, тому насолоджуватися Берліном, Мюнхеном і Гамбургом можна хоч сьогодні. Країна пускає туристів при виконанні однієї з вимог:

 • повна вакцинація не раніше, ніж за 14 днів до в’їзду в Німеччину (і наявність підтверджуючого документа з відповідною інформацією англійською, німецькою, французькою, італійською або іспанською мовою), одним із препаратів, визнаних Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА): Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca;
 • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду;
 • позитивний результат ПЛР-тесту, зроблений мінімум за 28 днів і максимум за 6 місяців до в’їзду (для тих, хто вже перехворів на COVID-19).

Іспанія

Іспанія

З 27 липня подорожувати колоритною Іспанією можуть всі українці, які виконають одну з вимог і нададуть підтверджуючий документ:

 • повна вакцинація не раніше, ніж за 14 днів до в’їзду в Іспанію, одним з препаратів, визнаних Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Sinopharm, CoronaVaс;
 • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду;
 • довідка про перенесене захворювання на COVID-19.

Ще одна умова для всіх без винятку українців, які хочуть відпочити в Іспанії – обов’язкове заповнення спеціальної форми санітарного контролю на сайті або через додаток Spain Travel Health. Отриманий QR-код будьте готові надати для перевірки протягом всієї поїздки.

Франція

Франция

З 20 липня українці знову можуть літати до романтичного Парижа та інших міст Франції. З актуальних умов, одне з яких важливо виконати на момент вильоту з України:

 • повна вакцинація до в’їзду у Францію одним із препаратів, визнаних Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА): Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson. При цьому важливо дотримуватися таких термінів – 28 днів з моменту вакцинації Johnson & Johnson і 7 днів з моменту вакцинації іншими вакцинами (Pfizer, Moderna, AstraZeneca);
 • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 24 години до приїзду.

Для контролю на кордоні вакцинованих туристів також можуть попросити заповнити заяву про відсутність симптомів COVID-19 і/або про відсутність контактів з особами, які захворіли на COVID-19.

Нідерланди

Нідерланди

Мальовничі та затишні Нідерланди відкрилися для українців 22 липня з найпростішими умовами. Країна не вимагає ніяких тестів і документів про вакцинацію, а лише просить перед реєстрацією на рейс заповнити спеціальну форму про стан здоров’я. Її потрібно буде показати перед посадкою в літак і тримати при собі до закінчення поїздки. Якщо хоч одна із ваших відповідей буде ствердною, авіакомпанія має право не пустити пасажира на облавок.

Данія

Данія

З 17 липня ми можемо вільно подорожувати і мальовничою Данією. Звичайно ж, за традицією при дотриманні одного з викладених нижче вимог:

 • повна вакцинація до в’їзду в Данію одним із препаратів, визнаних Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА): Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson;
 • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 48 години до приїзду.

Для невакцинованих туристів актуальним залишається ще одна умова – додатковий тест по прибуттю в Данію, який можна здати безкоштовно прямо в аеропорту.

читайте також

Португалія

Португалія

З 26 липня по 8 серпня українці можуть відвідати гостинну Португалію, однак потім рішення може бути переглянуте. Перед виїздом важливо надати один із документів:

 • чинний COVID-сертифікат, виданий в одній з країн ЄС;
 • довідку про негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблену не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • довідку про експрес-тест на антиген, зроблену не пізніше ніж за 48 години до приїзду.

Також всім туристам доведеться заповнити перед вильотом спеціальну форму і бути готовими, що після прильоту на Мадейру або Азорські острови знадобиться здати ще один тест.

Швеція

Швеція

Швеція дозволила в’їзд для українців з туристичною метою з 26 липня, тому вже зараз можна шукати квитки. Країна відкриває двері для мандрівників при виконанні однієї з двох вимог:

 • повна вакцинація не раніше, ніж за 14 днів до в’їзду в Швецію, одним з препаратів: Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm, CoronaVaс. Країна приймає тільки сертифікати, видані в країнах ЄС або в Андоррі, Монако, Сан-Марино, Швейцарії, Ватикані;
 • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 48 години до приїзду.

Австрія

Австрія

В Австрію вже пускають українців, які пройшли повний курс вакцинації не раніше, ніж за 14 днів до в’їзду в країну, такими препаратами: Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm, Sinovac. Дітям від 12 до 18 років, які відвідують країну разом з вакцинованими дорослими, доведеться попередньо отримати негативний результат тесту.

Дорослим по негативному результату ПЛР-тесту (за 72 години), експрес-тесту на антиген (за 48 годин) або довідці про перенесену хворобу в’їхати в країну просто так не вийде. Додатково потрібно буде заповнити електронну форму і пройти 10-денний карантин. Скоротити його можна, лише одержавши в Австрії ще один негативний результат тесту, але не раніше, ніж на 5-й день після в’їзду.

Фінляндія

Фінляндія

Фінляндія з 26 липня пускає на територію країни виключно вакцинованих туристів з України. Приймаються свідоцтва про вакцинації такими препаратами: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Sinopharm, CoronaVac.

Литва

Литва

Нарешті насолоджуватися Литвою туристи з України зможуть при дотриманні однієї з умов:

 • повна вакцинація не раніше, ніж за 14 днів до в’їзду в Литву, одним із препаратів, визнаних Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА): Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca;
 • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду (з перекладом англійською або литовською);
 • експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду (з перекладом англійською або литовською).

Також важливо за 48 годин до подорожі заповнити спеціальну онлайн-форму і отримати QR-код.

Для туристів, які в’їжджають в країну за негативним тестом, залишається в силі вимога про 10-денний карантин. Трохи скоротити цей термін можна, здавши повторний тест на сьомий день ізоляції.

читайте також

Латвія

Латвія

Поїздки в Латвію будуть більш вільними, адже дотримуватися карантину здоровим не вакцинованим туристам тут не доведеться. Отже, як зазвичай, при в’їзді вам потрібно виконати одну з умов:

 • повна вакцинація не раніше, ніж за 14 днів до в’їзду в Латвію, одним з препаратів: Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca. Країна приймає лише документи, видані в країнах ЄС, Швейцарії або Великобританії;
 • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду.

Не раніше, ніж за 48 годин до в’їзду в країну також необхідно заповнити спеціальну онлайн-форму. По прибуттю в країну протягом 24 годин за свій рахунок вам доведеться здати ще один ПЛР-тест у найближчому пункті тестування, зареєструвавшись на нього онлайн.

Естонія

Естонія

Естонія відкрила свої кордони для українців з 19 липня і поки такі умови діють лише до 1 серпня – країна регулярно переглядає своє рішення. Однак приємною новиною є те, що Естонія не вимагає абсолютно ніяких додаткових документів при в’їзді (тестів, довідок і свідоцтв), оскільки Україна перебуває в їх «зеленому» списку.

Бельгія

Бельгія

19 липня для туристів з України відкрита Бельгія. Серед обов’язкових умов на вибір:

 • повна вакцинація не раніше, ніж за 14 днів до в’їзду в Бельгію, одним з препаратів, визнаних Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА): Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca;
 • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • позитивний результат ПЛР-тесту, зроблений максимум за 6 місяців до в’їзду (для тих, хто вже перехворів на COVID-19).

Що ще важливо зробити перед поїздкою? Перевірити, чи не перемістилася Україна у «червону» зону, оскільки з неї в’їзд до Бельгії дозволений тільки з вагомих причин. І другий момент – заповнення обов’язкової форми за 48 годин до прибуття до Бельгії.

Словенія

Словенія

Їхати до мальовничої Словенії, щоб милуватися горами і озерами, можна вже зараз при дотриманні однієї з вимог:

 • повна вакцинація одним з препаратів: Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca, CoronaVac, Sinopharm, «Спутник V»;
 • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду;
 • позитивний результат ПЛР-тесту, зроблений мінімум за 10 днів і максимум за 6 місяців до в’їзду (для тих, хто вже перехворів COVID-19) або довідка про одужання.

У деяких випадках Словенія дозволяє в’їзд навіть при одній дозі вакцини. Детальніше читайте тут.

Також нагадаємо, що раніше для українців відкрили свої кордони такі європейські країни, як Кіпр, Греція, Хорватія і Болгарія. Для в’їзду, як правило, потрібен один із документів, який підтверджує або вакцинацію, або негативний тест на коронавірус, або недавно перенесену коронавірусну хворобу.

Північна Македонія, Албанія і Чорногорія абсолютно вільні для в’їзду з України, не вимагаючи результатів тестів, довідок і свідоцтв.

Інші європейські країни поки що не пускають навіть повністю вакцинованих українців, а Великобританія й Ірландія наразі пропонують дуже строгі правила в’їзду та подальшої самоізоляції, тому туристичні поїздки до цих країн на певний час краще відкласти.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також