Якщо ви шукаєте книги, що розвивають мислення, запитайте про улюблене видання у людей, якими ви захоплюєтеся або які зуміли вас зацікавити. Вони можуть порадити відмінні книги для розвитку особистості, трактат з філософії чи збірник цитат, які мотивують. Або ви можете скористатися списком некомерційного фонду TED. Організація опублікувала список книг, які потрібно прочитати кожному, на думку лекторів та учасників конференцій TED Talks. Цей перелік регулярно оновлюється новинками.
У складанні списку рекомендованої літератури для розвитку мислення брали участь такі знамениті особистості, як засновник Microsoft Білл Гейтс (книга The Man Who Fed the World Леона Хессера), письменниця Елізабет Гілберт (книга Want Not Джонатана Майлза), автор ідеї інтернету Тім Бернерс-Лі (книга Facts Are Sacred Саймона Роджерса), ілюстратор видання New Yorker Ліза Доннелі (книга A Room of One’s Own Вірджинії Вульф), філософ Девід Чалмерс (книга Consciousness: An Introduction Сьюзан Блекмор) та багато інших.
Ось ще кілька найцікавіших книг на різні теми з добірки лекторів TED Talks.
Документальна проза
«Захист від дурня та інші математичні роздуми», Брайан Хейс
«Назустріч первісній самоті», Брене Браун
«У цій книзі автор руйнує міф про те, що ми стаємо слабкими та вразливими, намагаючись відстоювати свої переконання наодинці. Насправді це одна з основоположних умов для здорового та повноцінного життя у сучасному суспільстві. Ця думка дуже допомогла мені, коли самій довелося опинитися у такій ситуації», – пише телеведуча.
У цьому випадку Карлсон має на увазі позов проти медіакорпорації 21st Century Fox через сексуальні домагання до неї з боку голови телеканалу Fox News, на якому тоді працювала Карлсон. Вона виграла суд, отримавши компенсацію у розмірі $20 млн. З того часу вона пішла з журналістики і вирішила присвятити себе боротьбі за права жінок.
«У владі сенсу: як знайти своє призначення у світі, одержимому щастям», Емілі Есфахані Сміт
«Третій вік», Дайсаку Ікеда
«Ікеда доводить, що у старості є напрочуд багато спільного з молодістю. У розумінні автора молодість не має жодного стосунку до віку: ми молоді, поки готові вчитися і рости, боротися, приймаючи будь-які проблеми та випробування як новий виклик», – говорить Таснер.
“iGen”, Джин М. Твенге
«Це тривожна історія про покоління людей, які народилися після 1995 року. Вона про юнаків та дівчат, які не знали, що таке світ без мобільних телефонів та соцмереж. Мені здається, головна думка книги розгорнута в підзаголовку: «Чому в цифрову епоху діти стали покірнішими, толерантнішими, нещаснішими — і зовсім не готові до самостійного життя», – пише філософ.
Художня проза
«1984», Джордж Орвелл
“Душа в п’ять карат” (“П’ятикаратна душа”), Джеймс МакБрайд
«Павутина Аліси», Кейт Квін
«Оповідь служниці», Маргарет Етвуд
«Дія цього роману розгортається в найближчому майбутньому та розповідає жахливу історію про захоплення влади ультраекстремальною релігійною групою, в якій домінують чоловіки, а підтримують їхні пасивні дружини. Простим жінкам у країні Ґалаад доступні лише ролі живих інкубаторів для потомства, повій чи рабинь. Це своєчасна книга, після прочитання якої у вас виникне питання: «Це попередження про наше майбутнє чи просто майстерно написана переконлива вигадка?» – пояснює Пол Таснер.
«Походження всіх речей», Елізабет Гілберт
«Це історія про жінку, яка намагалася відшукати себе у сучасному їй суспільстві. Героїня Альма Віттакер народилася 1800 року. Вона обрала кар’єру натурфілософа, завдяки якій могла подорожувати найвіддаленішими куточками світу, відкрила історію науки як професію в XIX столітті. Разом із нею подорожує й читач. Уіттакер доводить, що випадкові події можуть змінити наше життя. Це прекрасна книга для всіх, хто цікавиться еволюцією, наукою та світоглядом вчених. А оскільки це Елізабет Гілберт, читати її дуже цікаво», – поділилася Саллан.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!