10 книг, які має прочитати кожен, на думку спікерів TED

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Учасники та лектори конференцій TED Talks склали список книг, рекомендованих до читання. До нього увійшли книги, що розвивають мислення, видання з філософії, історії, сучасної науки, про продуктивність, шляхи до щастя і т.д. Сподіваємось, ви знайдете щось для себе.

Якщо ви шукаєте книги, що розвивають мислення, запитайте про улюблене видання у людей, якими ви захоплюєтеся або які зуміли вас зацікавити. Вони можуть порадити відмінні книги для розвитку особистості, трактат з філософії чи збірник цитат, які мотивують. Або ви можете скористатися списком некомерційного фонду TED. Організація опублікувала список книг, які потрібно прочитати кожному, на думку лекторів та учасників конференцій TED Talks. Цей перелік регулярно оновлюється новинками. 

У складанні списку рекомендованої літератури для розвитку мислення брали участь такі знамениті особистості, як засновник Microsoft Білл Гейтс (книга The Man Who Fed the World Леона Хессера), письменниця Елізабет Гілберт (книга Want Not Джонатана Майлза), автор ідеї інтернету Тім Бернерс-Лі (книга Facts Are Sacred Саймона Роджерса), ілюстратор видання New Yorker Ліза Доннелі (книга A Room of One’s Own Вірджинії Вульф), філософ Девід Чалмерс (книга Consciousness: An Introduction Сьюзан Блекмор) та багато інших.

Ось ще кілька найцікавіших книг на різні теми з добірки лекторів TED Talks.

Документальна проза 

«Захист від дурня та інші математичні роздуми», Брайан Хейс

«Захист від дурня та інші математичні роздуми», Брайан Хейс
Відомий фахівець з комп’ютерної обробки інформації доктор Роджер Антонсен рекомендує кожному прочитати цю книгу про математику. А вже доктор Антонсен досить вибагливий у підборі літератури. Якщо ви перестали розуміти математику з того часу, як до цифр додалися літери, то книга може пролити світло на всю красу цієї науки. «Нещодавно я взяв «Захист від дурня» у місцевій книгарні — і не зміг відірватись! У цьому чудовому виданні Хейс демонструє судоку, криві Гільберта, теорію хаосу, дивовижні властивості числа π та багато іншого, щоб показати читачеві, скільки творчості та краси насправді приховується в математиці», – пише Антонсен.

 «Назустріч первісній самоті», Брене Браун

 «Назустріч первісній самоті», Брене Браун
Гретхен Карлсон, захисниця прав жінок та телеведуча, рекомендує всім і кожному прочитати цю книгу про силу духу. 

«У цій книзі автор руйнує міф про те, що ми стаємо слабкими та вразливими, намагаючись відстоювати свої переконання наодинці. Насправді це одна з основоположних умов для здорового та повноцінного життя у сучасному суспільстві. Ця думка дуже допомогла мені, коли самій довелося опинитися у такій ситуації», – пише телеведуча. 

У цьому випадку Карлсон має на увазі позов проти медіакорпорації 21st Century Fox через сексуальні домагання до неї з боку голови телеканалу Fox News, на якому тоді працювала Карлсон. Вона виграла суд, отримавши компенсацію у розмірі $20 млн. З того часу вона пішла з журналістики і вирішила присвятити себе боротьбі за права жінок. 

«У владі сенсу: як знайти своє призначення у світі, одержимому щастям», Емілі Есфахані Сміт

«У владі сенсу: як знайти своє призначення у світі, одержимому щастям», Емілі Есфахані Сміт
Архітектор та художниця Кім Грейс радить усім, хто намагається знайти себе, прочитати цю книгу. За словами дівчини, бестселер популярного психолога доводить, наскільки ми залежимо від думки суспільства. Підлаштовуючись під цінності нашого оточення, ми можемо вибрати зовсім не ті переваги у житті. «Книга показує, як кожен із нас може виявитися заручником неправильно обраних пріоритетів. Пошук сенсу свого життя може привести нас до самореалізації швидше, ніж гонитва за щастям та нав’язаними цінностями», – пише художниця. 

«Третій вік», Дайсаку Ікеда

«Третій вік», Дайсаку Ікеда
Інженер-математик, співзасновник PulpWorks Пол Таснер, який на лекції TED розповідав, як стати успішним підприємцем у 66 років, поділився книгою, яка допомогла йому прийняти свій вік. Це видання буддійського філософа розповідає про принади та труднощі старіння. Його важливо прочитати молодим людям – це найкращий спосіб подолати страх перед старінням та зрозуміти, що кожен вік має свої переваги.

«Ікеда доводить, що у старості є напрочуд багато спільного з молодістю. У розумінні автора молодість не має жодного стосунку до віку: ми молоді, поки готові вчитися і рости, боротися, приймаючи будь-які проблеми та випробування як новий виклик», – говорить Таснер.

 “iGen”, Джин М. Твенге

 "iGen", Джин М. Твенге
Британський філософ, політик і рабин Джонатан Сакс пропонує видання, яке буде особливо цікавим для покоління Z (і, природно, всім, хто з ними стикається). Виявляється, не так багато потрібно, щоб зрозуміти нове покоління, яке виросло в цифрову епоху.

«Це тривожна історія про покоління людей, які народилися після 1995 року. Вона про юнаків та дівчат, які не знали, що таке світ без мобільних телефонів та соцмереж. Мені здається, головна думка книги розгорнута в підзаголовку: «Чому в цифрову епоху діти стали покірнішими, толерантнішими, нещаснішими — і зовсім не готові до самостійного життя», – пише філософ.

читайте також

Художня проза 

«1984», Джордж Орвелл

«1984», Джордж Орвелл
Хелен Пірсон, автор проекту соціального Life, вважає цю класичну антиутопію як ніколи актуальною. Пірсон каже: «Цю книгу обов’язково потрібно прочитати чи заново перечитати — багато з описаних у ній подій, проблем, від маніпулювання владою новинами до тотального стеження за громадянами дуже хвилюють нас саме зараз». 

“Душа в п’ять карат” (“П’ятикаратна душа”), Джеймс МакБрайд

"Душа в п'ять карат" ("П'ятикаратна душа"), Джеймс МакБрайд
Ви не фанат художньої літератури? Геолог Ліз Хайєк теж, але вона робить виняток для цієї книги: «Я взагалі не тяжію до художньої літератури, але ця збірка оповідань, де дія відбувається в різних привабливих місцях та періодах історії, настільки креативна і яскрава, що читати її було дійсно весело». 

«Павутина Аліси», Кейт Квін

«Павутина Аліси», Кейт Квін
Експерт у галузі ціноутворення Кейсі Браун рекомендує книгу тим, хто любить теорії змови, історію, шпигунські ігри та похмурі оповідання. «Мені дуже сподобався цей динамічний роман про долю двох героїчних жінок із різних історичних періодів — від Першої до Другої світової війни. У цій вигаданій історії про жінок-шпигунів змішалися описи окупованої німцями Франції з моторошними особистими історіями персонажів і було неймовірно цікаво це читати», – пише Браун.

«Оповідь служниці», Маргарет Етвуд

«Оповідь служниці», Маргарет Етвуд
Ще одна книга від Пола Таснера, лише цього разу це мистецька проза.

«Дія цього роману розгортається в найближчому майбутньому та розповідає жахливу історію про захоплення влади ультраекстремальною релігійною групою, в якій домінують чоловіки, а підтримують їхні пасивні дружини. Простим жінкам у країні Ґалаад доступні лише ролі живих інкубаторів для потомства, повій чи рабинь. Це своєчасна книга, після прочитання якої у вас виникне питання: «Це попередження про наше майбутнє чи просто майстерно написана переконлива вигадка?» – пояснює Пол Таснер.

 «Походження всіх речей», Елізабет Гілберт

 «Походження всіх речей», Елізабет Гілберт
Палеобіолог Ларен Саллан рекомендує книгу прочитати всім жінкам, які шукають своє місце у світі.

«Це історія про жінку, яка намагалася відшукати себе у сучасному їй суспільстві. Героїня Альма Віттакер народилася 1800 року. Вона обрала кар’єру натурфілософа, завдяки якій могла подорожувати найвіддаленішими куточками світу, відкрила історію науки як професію в XIX столітті. Разом із нею подорожує й читач. Уіттакер доводить, що випадкові події можуть змінити наше життя. Це прекрасна книга для всіх, хто цікавиться еволюцією, наукою та світоглядом вчених. А оскільки це Елізабет Гілберт, читати її дуже цікаво», – поділилася Саллан.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також