Більшість із нас незадоволені своїм волоссям. Якщо воно пряме, нам хочеться мати локони, якщо кучеряве – пряме, якщо стрижка коротка – мріємо про довгі коси. Як же пришвидшити ріст волосся і вже через півроку радіти отриманому результату? Розглянемо разом із трихологом Юлією Седлецькою популярні способи прискорити ріст волосся чи зберегти його довжину.
Юлія Седлецька, трихолог
Як відбувається здоровий ріст волосся
Ріст волосся має три стадії: анаген, катаген і телоген. Кожна волосина має свою стадію розвитку. Стадія анагену – період зростання, який зазвичай триває від двох до шести років. Фаза катагена настає після попередньої і є переходом або поновленням волосяних фолікулів. Телоген – це фаза відпочинку, коли волосся припиняє рости. Наукові дослідження показують, що людське волосся росте в середньому близько 15-16 см на рік. Якщо швидкість росту з якихось причин сповільнилася, її потрібно відновлювати.
Ефективні способи стимулювання росту волосся
Дотримуйтесь збалансованого плану харчування та гідратації
Здоров’я волосся, як і всього тіла, залежить від харчування. Волосся в основному складається із білка, тому, якщо ви хочете швидко відростити локони, необхідно дотримуватися збалансованої дієти з високим вмістом протеїнів, вітамінів і мінералів. Юлія виділила продукти харчування, які сприятимуть росту волосся – це листові овочі, яйця, боби, насіння, жирна риба, червоне мʼясо та субпродукти (тварин вільного випасу або дичина).
Слідкуйте за водним балансом організму, пийте воду у розрахунку 30 мл на 1 кг ваги. Це допоможе зберегти гідробаланс волосся зсередини, а коли воно сильне, вочевидь, буде рости швидше.
Робіть масаж шкіри голови
Масаж шкіри голови допомагає стимулювати кровообіг, очистити від ороговілих частинок і поліпшити роботу сальних залоз, зміцнити коріння, а також прискорює ріст волосся. Зазвичай, для масажу шкіри голови використовують косметичні засоби, такі як: кокосова олія, олія жожоба, реп’яхова або касторова. Вони насичені необхідними вітамінами та поживними речовинами і є натуральними кондиціонерами для волосся. Проте Юлія Седлецька підкреслює, що використовувати такі засоби можна тільки для здорової шкіри голови та схильної до сухості та лише після консультації трихолога, який додатково призначить шампунь та пілінг для якісного очищення шкіри.
Як зробити масаж шкіри голови з олією:
- Нагрійте 1-2 столові ложки олії до комфортної температури.
- Занурте кінчики пальців в олію і масажуйте круговими рухами шкіру голови.
- Залиште олію у якості маски на 30 хвилин, а потім змийте.
- Проводити такий масаж голови з оліями можна 1-2 рази на тиждень для стимуляції росту або один раз на тиждень для профілактики випадіння волосся.
Чи потрібно стригтися, якщо відрощуєте волосся?
Якщо ви хочете відростити довгі локони, підстригати волосся просто необхідно! Зрізання 1-2 см позбавляє від посічених кінчиків й інших пошкоджень, які в кінцевому підсумку призводять до сплутування пасм, особливо, якщо у вас кучеряві локони або жорсткої текстури. Оптимально підстригати кінчики раз на два місяці.
Відрощувати волосся потрібно однієї довжини – робіть рівний зріз (ідеально – ножицями). Відмовтеся від профілювання волосся: так воно менше січеться.
При стрижці можна робити полірування волосся. Це дуже класний метод прибрати посіченість по довжині: пасмо скручують у джгут, потім скуйовджують його проти росту волосся, а волоски, що стирчать, зістригають ножицями.
Обирайте правильний шампунь
Секрет максимізації процесу росту волосся полягає у правильному догляді за волоссям, у тому числі в душі, коли воно вологе й вразливе, а також за шкірою голови.
Юлія Седлецька зазначає: переконайтеся у тому, що шампунь підходить вашому типу волосся і шкіри голови. Оскільки в багатьох людей шкіра голови схильна до жирності, важливо обирати засіб, який добре і якісно очищує. В цьому випадку мʼякі та делікатні продукти можуть не спрацювати, викликаючи подразнення та лупу. Тож тільки трихолог може підібрати шампунь максимально ефективно, відштовхуючись від типу і стану шкіри голови.
Використовуйте скраби для шкіри голови
Ексфоліація шкіри голови допомагає очистити її поверхню від накопичення себума і продуктів стайлінгу та догляду за волоссям. А ще скрабування і ексфоліація м’якими пілінгами покращує мікроциркуляцію, прискорюючи зростання волосся.
Дотримуйтесь правил миття голови
«Волосся у фазі росту є невід’ємною частиною нашої шкіри голови і миття не може провокувати випадіння. Все, що випадає після миття, розчісування та інше (без відчуття болю) – це волосся, яке знаходиться у фазі випадіння. Тож теза про те, що часте миття голови провокує саме випадіння волосся є міфом», – зазначає Юлія Седлецька.
Водночас, чим частіше ви очищаєте шкіру голови від її природних жирів, тим старанніше працюють сальні залози. І тому вам доводиться мити голову, щоб локони не виглядали брудними. Оптимальний період очищення – 2-3 рази на тиждень (якщо волосся кучеряве, то досить і 1 разу на 5 днів).
Мити волосся шампунем потрібно двічі. Нагадуємо тим, хто забув: шкіра голови добре очищається лише з другого разу.
Споліскуйте волосся підкисленою водою. Впевнені, ви чули про користь натурального яблучного оцту для локонів. Він закриває лусочки волосся, робить його більш гладким і запобігає розпушуванню. Крім того, більш гладкі пасма менше труться один об одне, зменшуючи ймовірність електризації волосся, сплутування і ламкості. Досить додати чайну ложку натурального яблучного оцту на склянку води і сполоснути пасма, уникаючи коріння. Запах вивітрюється дуже швидко, але волосся буде ідеально гладким.
Рідше користуйтеся сухими шампунями. Вони накопичуються на поверхні шкіри голови, не дозволяючи їй дихати. В результаті цибулини волосся стають слабкими, посилюється випадіння.
Правила розчісування волосся
Розчісування волосся стимулює приплив крові до шкіри голови, допомагає виробленню себуму і розподіленню його по всій довжині волосся. Розчісуйтеся тільки тоді, коли це необхідно, і робіть це максимально ніжно. Бажано використовувати спеціальні масажні щіточки, які мають гнучкі зубці. Процедура розчісування не повинна тривати більше 5-10 хвилин щодня.
Уникайте розчісування мокрого волосся, щоби не спричинити пошкоджень і випадіння. Якщо вам потрібно розчесати (особливо якщо ви робите маски і плануєте зробити масаж шкіри голови), використовуйте широкий зубчастий гребінець для розплутування пасм.
Мінімізуйте сторонній вплив
Крім ніжного розчісування, бережіть волосся від стороннього впливу, а саме: скоротіть час сушки, мінімізуйте використання утюжків, плоєк, відмовтеся від хімічного випрямлення, завивки. Чим менше ви укладаєте волосся, тим швидше воно відновиться. Тугі пучки і хвости розтягують волосся, послаблюють фолікули. Як альтернатива: скуйовджені легкі пучки, не тугі коси, хвости, напіврозпущенні укладки – вони і в тренді, і волоссю не шкодять.
Не лягайте спати з мокрою головою, адже вологе волосся більш ламке.
Щоби відростити здорове волосся, необхідно рідше відвідувати колориста і вибирати тільки щадні способи фарбування, з використанням окислювача з низьким відсотком.
«Саме фарбування не пошкоджує коріння волосся, а як хімічний агент впливає на шкіру голови, і може викликати загострення захворювань, лупу й інші проблеми. Якщо ви хочете відростити волосся, можна фарбуватися будь-якими техніками, головні умови: низьковідсотковий окислювач і використання м’яких технік освітлення» – радить трихолог.
Відмовтеся від нарощування. Все, що обтяжує волосся, негативно впливає на його фолікули, як результат – посилюється випадіння.
Менше використовуйте гумок та шпильок для волосся. Обруч – найкращий аксесуар, який не травмує волосся, але при цьому прибирає його від обличчя.
Поміняйте наволочки
Замініть старі бавовняні наволочки шовковими. Це і шкірі допоможе, і волоссю. Шовк більш гладкий і викликає менше тертя, а отже локони будуть менше плутатися. Крім того, шовк – гіпоалергенний і антибактеріальний матеріал, що допоможе вберегти шкіру голови від зростання кількості бактерій, які призводять до появи лупи.
Використовуйте натуральні маски й олії для росту волосся
Від медової маски для волосся, до маски з алое або з авокадо й оливкової олії – існує безліч рецептів, які зволожують локони, зроблять їх гладкими і шовковистим, а також стимулюють сплячі фолікули. Застосування натуральних засобів із рослинними компонентами, такими як: мед, цибулиний сік, кокосове молоко, рицинова і реп’яхова олії, алое вера тощо допомагає живити і стимулювати ріст волосся, зберігаючи при цьому його здоров’я.
Натуральні олії багаті поліненасиченими жирними кислотами, які допомагають живити волосся зсередини. Додавши в них ефірні олії-активатори росту волосся ви зможете відростити довгі пасма за більш короткий термін. Бонус – від олій локони будуть блискучими і доглянутими. Серед найкорисніших для волосся олій такі: оливкова, кокосова, реп’яхова, касторова, авокадо, гарбузового насіння, виноградних кісточок, жожоба, ефірні олії лаванди і перцевої м’яти. Важливо: правильно використовувати олії для волосся.
«По-перше, для використання на волоссі, олії потрібно прогрівати. До прикладу, під час обгортування, після нанесення олій, потрібно одягати поліетиленовий капелюшок, і добре гріти. По-друге, олії із волосся необхідно ретельно змивати, хоча й зробити це наздвичайно складно» – зауважує Юлія Седлецька.
Захищайте волосся від негативного впливу навколишнього середовища
Використовуйте сонцезахисні засоби якщо хочете отримати довгі й доглянуті локони. Вони захищають волоски від пошкодження УФ-променями і поломки стрижня волосини. Головні убори й шарфи захищатимуть волосся від сплутування, ультрафіолету, стоншення й інших пошкоджень.
Приймайте вітаміни та мінерали
Для зміцнення та зростання волосся важливі вітаміни, які підтримують здоров’я шкіри голови, волосяних фолікулів та структури волосся. Особливо корисні: вітаміни групи B (біотин, пантотенова кислота, В12), вітаміни А, С, D, Е. Серед мінералів найкорисніші: залізо, цинк, омега-3. Трихологи вважають нікотинову кислоту справжньою знахідкою для волосся. Нікотинова кислота – вітамін PP або вітамін B3 при нанесенні на шкіру голови дає зігріваючий ефект. У підсумку «сплячі» волосяні цибулини активізуються, за рахунок чого волосся стає міцнішим і густішим, росте швидше. Але будьте обережні – цей препарат не всім підходить. Проконсультуйтесь із трихологом перед використанням.
Позбавтеся від стресу
Якщо ви перебуваєте в стресовому стані, волосся може випадати, ймовірне виникнення жирної себореї шкіри голови.
Топ порад, як відростити волосся від Юлії Седлецької
Переглянути цей допис в Instagram
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!