79% українок стикалися особисто або чули від знайомих про гендерну нерівність

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Турбота про себе – це не лише використання б’юті-засобів, але й створення навколо себе комфортного середовища. Власне тому бренд Avon провів дослідження щодо стереотипів стосовно жінок, щоб визначити їх та позбутися раз і назавжди.

У сучасному українському суспільстві є чимало стереотипів, що обмежують і дискредитують жінок. Українки досі стикаються зі стереотипами про жінок і гендерною нерівністю — це стосується різних сфер життя: родини, роботи, соціуму.

Щоб зрозуміти українок ліпше, Avon провела масштабне національне дослідження про сучасну жінку, у якому взяли участь 1000 українок у віці 18—65 років. Компанія підтримує дівчат у їхньому прагненні бути щасливими й здоровими, успішними й фінансово незалежними, створює красу, доступну кожній жінці. Avon прагне викорінювати гендерні стереотипи, які заважають жінкам повірити у власні сили й показати світові, на що вони здатні.

Більшість українок вважає, що гендерну рівність забезпечено лише у громадянських правах і свободах: можливості голосувати, працювати, вчитися в однакових умовах. Водночас у повсякденному житті жінки стикаються з утисками й стереотипами стосовно себе. 

Найпоширеніші з них сформульовані наступним чином.

 • Жінка повинна бути віддана дому й сім’ї: виховувати дітей і доглядати за членами сім’ї, тоді як чоловік може цього не робити. Жінка несе відповідальність за всі побутові справи (44% стикалися зі стереотипом).
 • Жінка повинна бути моногамною, тоді як чоловік може бути полігамним. Проступки, вчинені чоловіком, виправдовуються, а вчинені жінкою — засуджуються. 
 • Жінку сприймають як слабку й менш розумну — вона не може обіймати керівні й високоінтелектуальні посади (28% заявили, що жінкам треба докладати більше зусиль, 25% — чоловіки мають більше шансів посісти роботу). Чоловіків частіше беруть на роботу, позаяк жінки змушені брати лікарняні через хвороби дітей і декрет (30% жінок заявили, що їх сварять за лікарняні). Жінкам платять менше (35% стикалися).
 • Жінка повинна завжди бути привабливою та доглянутою, водночас вона не повинна гуляти з друзями, ходити на вечірки — для неї це неприйнятно, а для чоловіка — норма. Є стереотип, що жінка не вміє водити автомобіль.

Найчастіше сучасним українкам доводиться стикатися з нерівністю в професійній сфері. Попри те, що роботу визнають індивідуальним вибором кожної, усі українки згодні з тим, що жінка повинна працювати. Жінки відчувають побоювання, що не розкриють свій потенціал, зануряться в депресію через відсутність самореалізації, фінансову та психологічну залежність. Частину стереотипів у професійній сфері жінки самі ж і підтримують: більш ніж половина (57%) жінок вважають, що чоловік повинен заробляти більше, ніж жінка; 69% погоджуються, що є «чоловічі» й «жіночі» професії. Переважна думка: жінка повинна заробляти стільки, скільки може і скільки потрібно на особисті витрати. Для чоловіка важливо заробляти більше, щоб підтримувати впевненість у собі. Ті, хто надає меншого значенні фінансам у сім’ї, все одно говорять про головування чоловіка в інших сферах. Водночас молоді українки менш схильні до гендерного поділу професій і частіше говорять про рівноправність статей.

Серед стереотипів українок — також страх виходу на роботу, маючи маленьку дитину. Багато хто переконаний, що ранній вихід на роботу та пріоритет кар’єри призводить до почуття провини й жалю про змарнований час. Це не дивно, адже кожна третя жінка на перше місце у своєму житті ставить дітей. 32% жінок ставлять себе на перше місце. Батьки й чоловік для українок найчастіше на другому й третьому місцях. 14% жінок ставлять себе навіть нижче ніж на п’яте місце.

Про дослідження

Компанія Kantar на замовлення Avon у серпні 2020 року провела «Всеукраїнське дослідження жінок», щоб визначити найвагоміші для українок можливості й перепони та допомогти їм. В опитуванні взяли участь 1000 респонденток — жінок 18—65 років, представлених репрезентативно до населення України за віком, регіоном, типом населеного пункту.

Avon — б’юті-бренд №1 в Україні. Завдання компанії — створити найліпші вирішення й можливості для жінок. З 2019 року Avon анонсувала глобальну платформу — «Заради Неї», що покликана поліпшувати життя 100 мільйонам жінок щорічно. До 2030 року Avon на глобальному рівні працюватиме для того, щоб жінки всього світу мали рівні можливості для ведення бізнесу, почувалися захищеними, були здоровими та звільнилися від тиску стереотипів про красу. У вересні 2020 року компанія в Україні провела ребрендинг. У комунікації «Ось, що я можу» Avon надихає жінок на те, чого від них зазвичай не чекають — змінювати своє життя та бути успішними одночасно в усіх важливих ролях: мами, дружини, професіоналки.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також