Посмотреть эту публикацию в Instagram
Сайт Ніни Ходаківської: ninakhodakovskaya.com/
Всі фрукти й овочі яскравих соковитих кольорів містять антиоксиданти. Антиоксиданти – це речовини, які допомагають боротися організму з «окислювальним» стресом, пригнічуючи дію вільних радикалів і продовжуючи молодість і здоров’я не тільки нашої шкіри, але і всього організму. Інакше кажучи, антиоксиданти – це захисний щит для нашого організму.
Найкращий і найкорисніше джерело антиоксидантів – наша їжа, яскраво забарвлені овочі, фрукти і навіть цілісні злаки. Добре збалансований раціон, в якому багато продуктів різних кольорів, допоможе забезпечити вас достатньою кількістю антиоксидантів. Зелень і овочі можуть бути у вашому раціоні в необмеженій кількості. А ось фруктів і ягід потрібно намагатися вживати не більше ніж 300 грамів на день, аби не виникало проблем з цукром і інсуліном.
Якщо ви бачите оранжево-червоні овочі або фрукти, знайте, в них міститься велика кількість каротиноїдів, зеаксантину, лікопіну та лютеїну. Це такі овочі, як солодкі перці, помідори, морква, кабачки, абрикоси і манго. Ця група антиоксидантів не тільки допомагає боротися з вільними радикалами, а й позитивно впливає на органи зору. А саме знижують сльозогінність, зміцнюють гостроту зору і зменшують можливі дегенеративні вікові зміни сітківки ока.
У зелених овочах, таких як броколі, зелень, шпинат, капуста, міститься каротиноїди, хлорофіл і сульфорафан. Користь хлорофілу полягає в очищенні організму від токсинів і шлаків, крім того, хлорофіл допомагає організму виробляти нові еритроцити. Сульфорафан допомагає знижувати загальне запалення на організм, а також корисний для профілактики цукрового діабету.
У фіолетових ягодах і винограді є ресвератрол. Ресвератрол – це антиоксидант, який забезпечує захист серцево-судинної системи, збільшує тривалість життя, підвищує чутливість до інсуліну, тому може бути корисний при цукровому діабеті. Також ресвератрол показав свою користь як засіб у лікуванні раку. Він здатний перешкоджати поділу і поширенню ракових клітин.
У коричневих овочах – до них належать боби, сочевиця, кольорова капуста, картопля – містяться ізофлавони і клітковина. Клітковина – це корисний пробіотик, який є кормом для пробіотиків. У свою чергу пробіотики є корисними бактеріями, які визначають нашу мікрофлору. Чим багатший і різноманітніший ваш раціон, тим більше клітковини, і тим багатшою, здоровішою є мікрофлора. Ізофлавони позитивно впливають на здоров’я нашої гормональної системи.
У білих овочах – цибуля і часник – міститься алліум і кверцетин. Кверцетин дуже корисний, якщо ви страждаєте на алергію. Річ у тім, що він володіє антигістамінним і протизапальним ефектом і допомагає полегшити симптоми алергії, нападів астми і шкірної алергії. Алліум – це антиоксидант, який здатний зміцнювати імунітет людини, роблячи його більш стійким проти вірусів, мікробів і бактерій. Також алліум здатний знижувати ризик розвитку раку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!