Харчовий щоденник: як легко довести до ладу свій раціон

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Налагодити правильне харчування, а разом із ним покращити фігуру і якість життя допоможе ведення харчового щоденника. Як правильно це робити та які додатки для смартфону стануть у нагоді, розповідає Beauty HUB.

Система харчування — це не лише про те, що лежить на нашому столі під час сніданку, обіду і вечері, але і про те, як та коли саме ми споживаємо їжу, з якою періодичністю, емоціями та з якими супутніми справами поєднуємо. А ще про перекуси, напої й чітміли. Ось що насправді впливає на наше самопочуття і формує фігуру навіть більше, ніж спорт. Проте носити дані про кожен прийом їжі в голові складно, особливо в заклопотані дні. Тому всі дієтологи рекомендують тим, хто хоче налагодити систему харчування й покращити якість життя, користуватися харчовим щоденником.

Харчовий щоденник — це ведення обліку продуктів, які ми їмо щодня. У нього можна записувати типи, вагу та енергетичну цінність усіх спожитих продуктів, складати графік прийомів їжі, а також відстежувати поточні звички і працювати над формуванням нових.

Чому важливо вести харчовий щоденник

Облік спожитих продуктів — важлива в сучасному світі справа, коли навіть ділові зустрічі можуть проводитись у кав’ярнях за чашкою капучино, а на заправках стоять стійки зі «здоровими» смузі та соками, якими можна поповнити запаси енергії. Часто ми не приймаємо це за їжу, а готуючи собі обід, не думаємо над грамотним поєднанням білків, жирів і вуглеводів. Звідси й випливають проблеми зі шлунково-кишковим трактом і зайві кілограми.

Харчовий щоденник допомагає контролювати кількість прийомів їжі

Перше правило ведення харчового щоденника — записувати кожен перекус, навіть випитий сік та каву й позначати його як прийом їжі. Витрата часу на свідоме відстеження того, що ви їсте в щоденнику, може допомогти вам більш уважно ставитися до того, скільки і як часто ви їсте. А ще замислитись, чи справді потрібен вам додатковий батончик.

Харчовий щоденник показує збалансованість раціону

Ще одна перевага ведення щоденника прийому їжі — він допомагає простежити збалансованість раціону харчування. Наприклад, чи достатньо ви споживаєте рослинного та тваринного білка на тиждень, який відсоток складають фрукти та овочі в поточній системі харчування, та чи не занадто багато молочних продуктів присутні в дієті.

Харчовий щоденник також показує співвідношення білків, жирів і вуглеводів, яке є фундаментальним для хорошого зовнішнього вигляду та міцного здоров’я.

Таким чином ви можете відстежувати, які види їжі вам потрібно їсти більше, а також ті, які слід скоротити.

Харчовий щоденник визначає харчові звички та допомагає їх відкоригувати

Іншим важливим фактором системи харчування є час прийому їжі. Харчовий щоденник швидко може допомогти вам визначити шкідливі звички, яких ви раніше не помічали. Наприклад, пропуск основного прийому їжі, або занадто малі порції сніданку, обіду або вечері можуть бути причиною того, що ви постійно тягнетеся до закусок протягом дня, або доїдаєте у невідповідний час (наприклад, пізно ввечері).

Харчовий щоденник допомагає при плануванні інших справ

Правильне і збалансоване харчування — це ключова частина збереження здоров’я, але це не єдине, про що вам потрібно думати. Заняття спортом, сон, важливі зустрічі, які потребують концентрації, можуть стати набагато продуктивнішими, якщо підлаштувати під них правильні і збалансовані прийоми їжі.

Як вести харчовий щоденник

При веденні харчового щоденника важливо ставити собі декілька простих запитань.

Що? Запишіть тип їжі та напоїв. Будьте якомога конкретніші. Не забудьте записати додаткові добавки, такі як начинки, соуси, заправки або приправи. Це суттєво впливає на калорійність страв.

Скільки? Перераховуйте вагу, кількість або об’єм їжі та напоїв, яку ви споживаєте.

Коли? Слідкуйте за часом доби, коли ви їсте та п’єте.

Як? У цій колонці перелічіть усі справи, якими ви займаєтесь, коли їсте або п’єте. Ви можете працювати, дивитися телевізор або грати в гру. Ви також повинні вказати, що ви відчуваєте, коли їсте та п’єте. Ви раді, сумуєте чи нудьгуєте? Ваш настрій може вплинути на те, що й коли ви їсте або п’єте.

Додатки для ведення харчового щоденника

Ведення харчового щоденника — справа не нова. Протягом багатьох десятків років нас вчили розграфлювати сторінки у блокноті та у колонку записувати кожну страву, вишукуючи її калорійність у довідниках. Та сьогодні все це роблять додатки на смартфоні буквально за декілька секунд.

Щоденник Харчування Схуднення Води на App Store

Цей додаток допомагає підраховувати кількість спожитих калорій та води одночасно, що дуже важливо для здорового функціонування організму і формування збалансованої дієти. У програмі є можливість розрахувати добову норму калорій, необхідних вам для схуднення або підтримки ваги і відстежувати, чи вдається вам її дотримуватися. Зручно те, що програма також визначає необхідну кількість білків, жирів і вуглеводів і сама розкладає спожиту вами їжу на ці складові.

Щоденник харчування на Google Play

Ця програма допоможе вам контролювати свій раціон і харчуватися здоровою їжею, зробивши процес відстеження простим і легким заняттям. Дизайн додатка оптимізований так, щоби введення даних був швидким заняттям — можливе введення в один клік, програма пам’ятає продукти, які ви часто споживаєте і видає їх у рекомендаціях. Вбудована база даних містить тисячі найменувань продуктів харчування, і ви можете легко додавати свої.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також