Поради косметолога влітку

Поради косметолога влітку

Не секрет, що наша шкіра вимагає регулярного догляду як взимку, так і влітку. Перепади температур, яскраве сонце влітку, сухе повітря в опалювальних приміщеннях взимку – всі ці зовнішні чинники впливають на стан шкіри, яку необхідно підтримувати. Розглянемо, чим відрізняється догляд за шкірою влітку від догляду в інші сезони.

Дар’я Тищенко

Дар’я Тищенко, лікар-дерматолог, косметолог

У літній сезон на шкіру впливають негативні чинники, такі як ультрафіолет, пил, спека, морська вода і інші. Як наслідок – це порушує природний захист, може призвести до в’ялості шкіри, підвищеного саловідділення, розширення пор, зневоднення, гіперпігментації, а також до загострення проблем, наприклад, вугрової висипки. За рекомендацією лікаря-дерматокосметолога Дар’ї Тищенко, ТОП три засоби, без яких не обійтися: зволожуючий крем, SPF-захист, спрей для обличчя. Але повний список засобів для правильного догляду за шкірою у літній період повинен включати в себе:

  • гель для вмивання;
  • тонік за типом шкіри;
  • сироватку під крем;
  • денний і вечірній креми;
  • засіб з SPF 30-50.

Поради косметолога влітку

Восени, після активного сонця, засмаги (якщо у вас була мета засмагнути), наша шкіра потребує зволоження і відновлення. Наприклад, крем краще замінити на живильний. Але не виключати SPF-засоби (можна знизити лише SPF-фактор).

Догляд за шкірою у зимовий період повинен бути спрямований на зволоження та живлення шкіри. Адже саме в цей період ми частіше стикаємося з проблемою сухості шкіри. Всьому виною сухе повітря (центральне опалення, обігрівачі, кондиціонери), перепади температури на вулиці і в квартирі, вітер і холод. І не варто виключати SPF-засоби (просто знижувати фактор захисту).

Весна – це час оновлення, збагачення організму вітамінами після зими. Тому варто зробити акцент на зволоженні шкіри, не забуваючи про засоби з SPF-фактором, оскільки в весняний період його необхідно підвищувати. Також не варто забувати про внутрішній стан організму, що вимагає в подальшому консультації з гастроентерологом або дієтологом, ендокринологом для визначення проблем або перевірки стану організму.

Поради косметолога влітку

Дар’я Тищенко також поділилася з нами тим, що пацієнти часто питають, чому SPF-захист необхідний цілий рік і як правильно його вибрати.

Важливо пам’ятати, що UVA промені активні у будь-який час року і тільки 50% ми отримуємо не в літній період року. Взимку, навесні і восени – це SPF 30 (особливо важливо наносити крем з SPF-фактором любителям зимових видів спорту). Влітку – це засоби з фактором захисту (SPF) 30-50 (за призначенням вашого лікаря).

При виборі сонцезахисних засобів, обов’язково прочитайте пояснення до крему, спрею або сироватки, адже найкраще діють засоби з комбінованим захистом, UVA/UVB. Якщо ж не вказано діапазон променів, тоді переходимо до складу: перш за все захист від UVA-випромінювання (діоксид титану, або оксид цинку – фізичний захист), авобензон або оксибензон – хімічний захист).

Поради косметолога влітку

ТОП процедур у кабінеті лікаря-дерматокосметолога, які доцільно включити в догляд за шкірою обличчя у літній період:

  • плазмотерапія і/або мезотерапія як обов’язковий крок у підготовці шкіри перед активним сонцем, профілактика появи пігментних плям і поліпшення еластичності шкіри;
  • ботулінотерапія – незамінна процедура влітку, особливо в боротьбі з новими зморшками (при яскравих сонячних променях завдяки ботулінотерапіі міміка обличчя знижується, що не дає з’являтися новим зморшкам). Також варто звернути увагу на процедуру тим, хто знайомий з проблемою гіпергідрозу (підвищене потовиділення);
  • біоревіталізація – прекрасна процедура для відновлення шкіри після подорожей або, навпаки, підготовки шкіри перед відпочинком до надсильного впливу сонця, солоної води. За словами Дар’ї Тищенко, як показує практика, найкращий результат досягається при виконанні курсу (3-4 процедури за призначенням лікаря відповідно до показань).

Важливо пам’ятати, що тільки після консультації з лікарем підбирається план для кожного пацієнта індивідуально.

Які процедури не можна робити у літній сезон

Поради косметолога влітку

  • Лазерна шліфовка. Після лазерної шліфовки необхідний час на відновлення. На другий–третій день на шкірі утворюється корочка, яка сходить через тиждень–два. Рекомендовано не виходити на сонце, інакше є ймовірність отримати пігментацію шкіри.
  • Видалення родимок. Якщо немає термінових показань, видалення родимок потрібно відкласти на осінь (не важливо, це лазер або електрокоагулятор). Річ у тому, що на сонце потім краще не виходити, оскільки на місці видаленої родимки може з’явитися рубець. Якщо видалили, то прикривайте цю ділянку одягом і наносьте SPF-захист
  • Серединні пілінги. Після даної процедури шкірі потрібен час на відновлення від 1–3 тижнів. Якщо ж перебувати на відкритому сонці і не захищати шкіру, можна отримати опік і пігментацію.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також