Влітку шкіра і так перебуває в постійному стресі через яскраве сонце та перепад температур, тому важливо не погіршити ситуацію неправильним очищенням. Навіть якщо ви думаєте, що шкіра надмірно блищить і вам терміново потрібно вмитися, пам’ятайте, що здоровий бар’єр шкіри складається з суміші себуму, ліпідів, залишкових речовин від процесу кератинізації, природних зволожувальних факторів, молочної та інших кислот, а також мікробіому шкіри.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Правильна робота всіх елементів цієї бар’єрної системи (а відповідно, і здоров’я шкіри) залежить від того, чи не пересушуєте ви шкіру і чи вчасно її оновлюєте. Тому грамотне очищення шкіри влітку має спиратися на три основоположні правила, які ми розглянемо в цій статті.
Правило 1. Не вмиватися просто водою
Взимку всіх хвилює тема зволоження і живлення, а влітку – очищення. Через активну роботу сальних залоз у теплу пору року умивання перетворюється на улюблений б’юті-ритуал. Але попри постійне бажання освіжитися, потрібно пам’ятати, що часте умивання зневоднює шкіру та разом з активним сонячним випромінюванням призводить до появи зморшок, тьмяного кольору обличчя і втрати еластичності. Щоб цього уникнути і не пересушити шкіру, потрібно пам’ятати про таке.
По-перше, однієї води недостатньо для якісного очищення шкіри, особливо влітку. За день на шкірі скупчуються піт, пил і себум, які не вийде розчинити без засобу для вмивання.
Наведу аналогію: якщо додати в оливкову олію воду, вона не розчиниться, але утворює безліч бульбашок. Себум під час контакту з водою поводиться так само.
По-друге, шкіра жительок великих міст щодня страждає від полютантів (забруднювачів довкілля), таких як поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), леткі органічні сполуки, оксиди, тверді частинки, озон і сигаретний дим. Вони потрапляють на шкірний покрив у тому числі і з водою, і без спеціального засобу для чищення глибоко очистити шкіру не вийде. А в разі недостатнього очищення пори забиваються, провокуючи висипання, тьмяний колір обличчя і гіперкератоз.
По-третє, pH водопровідної води ближчий до лужного (коливається від 6,5 до 8,5), в той час як для здоров’я гідроліпідної мантії потрібно підтримувати рівень pH шкіри між 3,5 і 5,9. Лужний pH пересушує шкіру і стимулює появу шкідливих бактерій. До того ж вода в містах за складом надмірно насичена мінералами і містить солі магнію і калію, які додатково сушать шкіру.
Якщо протягом дня шкірі потрібно додаткове очищення, підходьте до нього, як до повноцінної рутини, і повторюйте все те, що ви зазвичай робите вранці. Носіть з собою мініформати засобів для вмивання, тоніка, зволожувального крему і SPF. А щоб швидко і мимохіть освіжати шкіру, озбройтеся зволожувальним спреєм-містом.
Правило 2. Підібрати засіб для вмивання із слабкокислим pH, який вам підходить
Те, чому вмиватися просто водою не можна, з’ясували. Тепер потрібно вибрати хороший засіб для вмивання, який збалансує жорсткість і лужність води з-під крана. Для цього підходять слабокислі засоби для вмивання. Такий продукт слабо піниться і не залишає відчуття стягнутості, навпаки, ви можете відчути, що на обличчі залишилася легка «плівка», через яку шкіра здається недостатньо очищеною. Але насправді за умовно слабкокислим засобом ваша гідроліпідна мантія не руйнується і продовжує виконувати свої функції, захищаючи шкіру від агресивного впливу довкілля і контролюючи вироблення себуму.
До речі, якщо правильно підібрати очищувальний засіб, то навіть найспекотніший час у вас не має виникати потреби вмиватися раз на декілька годин, оскільки зазвичай це наслідок порушень гідроліпідного бар’єра.
Правило 3. Регулярно оновлювати шкіру кислотами
Я поділяю думку західних колег, які сходяться на думці, що шкіра краще переносить ексфоліацію влітку, оскільки повітря в цей час року більш вологе. До того ж вечірнє умивання (слабкокислим засобом!) може очистити шкіру від себуму, пилу і поту, але зі змертвілими клітинами шкіри йому не впоратися. Тому варто доповнити рутину балансувальним кислотним тонером, який додатково врівноважить pH. Бактерії та забруднювачі розмножуються в лужному середовищі, тому підтримка кислого середовища на шкірі допомагає їй боротися зі шкідливими елементами і мінімізувати збиток від негативних факторів довкілля. Цей крок у догляді також допоможе запобігти висипання і тьмяність шкіри.
До речі, раніше я вже писала про правила літнього догляду, де згадувала, що для безпеки шкіри влітку варто використовувати кислоти тільки ввечері та завжди наносити сонцезахисний засіб SPF 50 перед виходом з дому.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!