Прищі на лобку після гоління або фолікуліт – це запалення волосяних фолікулів. Найчастіше з’являється після гоління, через погану гігієну або внаслідок неправильно підібраної білизни. Але є й медичні причини появи гнійників на лобку та у промежині. Що робити, якщо в зоні бікіні прищі від чого з’являються прищі в інтимній зоні і чому вони не проходять? Відповімо на ці запитання.
Прищі у зоні бікіні: як виглядають, чому з’являються
Фолікуліт може виглядати як червоний горбок або пустула – гнійничкове запалення. Іноді зустрічаються кісти та традиційне акне у лобковій зоні. Комедони навколо вульви та лінії бікіні – не рідкість, вважають гінекологи. А ось глибокі підшкірні прищі, болючі на дотик, твердий прищ на лобку з’являються через врослі волоски і закупорки сальних залоз. Якого роду прищі не вискочили б на шкірі, всі вони сверблять, болять, можуть виділяти сукровицю.
У зоні бікіні, в паху можуть з’являтися висипання як причина інфекційних та вірусних захворювань, а також внаслідок інших причин:
- лобковий педикульоз;
- сифіліс;
- генітальний герпес;
- вірус папіломи людини;
- мікоз;
- контагіозний молюск;
- порушення у роботі ендокринної системи;
- неправильний раціон харчування;
- переохолодження;
- овуляція та ПМС, передменопауза;
- вагітність, лактація;
- алергія на гігієнічні прокладки, вологі серветки, презервативи, лубриканти;
- тісна спідня білизна з синтетичних тканин.
Найчастіше у зоні бікіні з’являються прищі після депіляції. І все ж чому після гоління з’являються прищі в зоні бікіні? Ймовірно, ви використовували тупу або брудну бритву, голилися проти росту волосся та насухо, не використовували засоби після гоління, у вас суха та гіперчутлива шкіра, яка таким чином реагує на косметичні засоби для гоління.
Як позбутися прищів у зоні бікіні
Перед тим як усунути запалений прищ у зоні бікіні, варто дізнатися, чому вони там з’явилися. Не варто намагатися видавити гнійник або розм’якшити підшкірний прищ відомими всіма способами. Подібні дії загрожують зараженням, шкірними інфекціями і навіть інфекціями, які передаються статевим шляхом.
Не лінуйтеся звернутися за допомогою до фахівців, які визначать, чому з’явилися прищі в пахвинно-лобковій ділянці. Іноді досить простих рекомендацій щодо особистої гігієни та догляду за шкірою в інтимній зоні, а також щодо дотримання правил техніки видалення волосся. Якщо ситуація серйозніша, то пацієнту призначають загальний аналіз крові, біохімію, гормони, зіскрібки, посіви, УЗД органів травлення, аналізи ЗПСШ. Після одержання результатів обстежень призначають комплексну терапію. Уражені ділянки змащують мазями та настойками, роблять компреси.
Якщо після гоління виникли висипання, які перетворилися на гнійники, не вичавлюйте їх, а використовуйте зволожувальні засоби з гіалуроновою кислотою, гліцерином, екстрактом алое. Заспокійливі засоби мають містити в складі еперулін, алантоїн, пантенол, а також відновлювальні інгредієнти: ліпіди, кераміди, вітаміни А, Е, С. Через 2-4 дні ретельного догляду прищі в зоні бікіні зникнуть.
Чим мазати прищі в зоні бікіні та як прибрати гнійники? Перша допомога при появі висипів та прищів у зоні бікіні полягає в обробці антисептиком, підійде навіть перекис водню. Добре допомагає впоратися з гнійниками свіжий сік алое, на ніч можна навіть зробити компрес з листка рослини.
Висипання у пахово-лобковій зоні: профілактика
Якщо ви помічаєте після гоління подразнення і прищі в зоні бікіні, ймовірно, ігноруєте техніку видалення волосся. При цьому не важливо, який метод ви вибрали. Гнійні прищі в інтимній зоні можуть з’являтися як після гоління верстатом, так і внаслідок процедури воскової/цукрової депіляції. Щоб після гоління не з’являлися прищі в паху і на лобку, дотримуйтесь техніки, а саме: ретельно розпарте шкіру перед процедурою, очистіть її, нанесіть гель для депіляції, обполосніть лезо гарячою водою і голіть волоски за лінією росту (не проводьте на одному місці більше двох разів), змийте залишки гелю і волосся, зволожите шкіру антибактеріальним засобом без спирту і ментолу. Обов’язково міняйте бритву після двох-трьох сеансів гоління, щоб вона була максимально гострою, і зберігайте її в сухому місці.
Важливо дотримуватися інтимної гігієни, своєчасно очищати статеві органи. Так, перед підмиванням необхідно вимити руки, а шкіру промокати (не терти!) індивідуальним м’яким рушником. Особливу увагу зверніть на спідню білизну: можливо, вузьке бікіні з мереживом зовсім не для вас. Тертя призводить до мікротріщин на шкірі, через які проникають мікроорганізми, тому уникайте тісних джинсів або штанів. Перегляньте свій раціон, адже нестача вітамінів і мікроелементів нерідко провокує появу прищів, і в зоні бікіні в тому числі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!