Шифтинг, або Навіщо нам усвідомлене сновидіння

Шифтинг, або Навіщо нам усвідомлене сновидіння

За останніми науковими даними сни можна контролювати, це називається шифтингом. У певному сенсі шифтинг нагадує медитацію, адже завдяки силі думки правильної концентрації можна побачити сон, який хочеш. Розповімо, як навчитися керувати снами.

Шифтинг – це контрольований сон. Сьогодні у світі існує тренд на шифтинг, а ті, хто практикує методику, активно діляться своїми враженнями у Мережі. Так, блогери ТікТоку зняли масу роликів-лайфхаків для допомоги новачкам, які б хотіли взяти під контроль свої сни. Чи можливий шифтинг насправді, що про контрольований сон говорять вчені і чи всі можуть практикувати шифтинг — розповімо в цьому матеріалі.

Що таке шифтинг, кому доступні практики

Шифтинг, або Навіщо нам усвідомлене сновидіння

Shifting у перекладі з англійської — “зміна” або “переміщення”. У цьому випадку мова йтиме про переміщення реальності.

Практикувати шифтинг простіше людям з гарною уявою, інакше досягти ефекту контролю сновидінь з першого разу досить складно. І тим, і іншим важливо правильно підготуватись до практики, дехто навіть пише сценарій сну. При цьому немає жодних обмежень, можна сміливо виявити усі грані сторони своєї фантазії. Сценарій можна написати від руки, зробити запис у телефоні або комп’ютері. До речі, завдяки записаному сценарію ви зрозумієте, чи вдалося зрежисувати сон на 100%. А ось вчити скрипт напам’ять немає необхідності, досить кілька разів його перечитати перед тим, як лягти спати.

Як написати сценарій для шифтингу: покрокова інструкція

Шифтинг, або Навіщо нам усвідомлене сновидіння

Виконуйте наступну схему написання сценарію для шифтингу.

  • Запишіть особисті дані. Це може бути ваше справжнє ім’я або вигадане, а також стать, вік, місце проживання, зовнішні дані, риси характеру, місце роботи, захоплення та хобі, сімейний стан та ін. Важливо також визначитися, чи будете ви грати у своєму сні головну роль або другорядну, а може, ви просто спостерігач.
  • Позначте, скільки героїв буде у вашому сні. Ви можете додати кого хочете, реальних людей чи вигаданих, героїв з улюблених фільмів та серіалів, літературних персонажів.
  • Визначтеся з тією роллю, яку ці персонажі гратимуть у вашому сні, наприклад, родич, коханий, ворог чи навіть тварина.
  • Придумайте локацію, де відбуватимуться події із вашого сну. Тут не варто стримуватися: сміливо вибирайте Сейшели або середньовічний замок.
  • Необхідно записати емоції, які ви хотіли б відчути. Можливо, це буде кохання і пристрасть, насолода, або навіть страх чи жах.
  • Виберіть стоп-слово. Ви ж не хочете залишитись у віртуальній реальності назавжди? Настає момент, коли ваш сон треба “відключити”. Відомо, що людина може без проблем запам’ятати 5 останніх хвилин сну, відповідно якщо у вашого сну тривалість кілька годин або навіть днів, мозок цю частину сну виключає з пам’яті. Щоб цього не сталося, придумайте слово, яке допоможе прокинутися і запам’ятати сновидіння повністю. Стоп-слово має бути особливим для вас, можливо, ви б його ніколи не сказали насправді. Стоп-словом може стати будильник, але у такому разі регулювати пробудження самостійно ви не зможете.

Як підготуватися до шифтингу

Шифтинг, або Навіщо нам усвідомлене сновидіння

Якщо ви відноситеся до людей з поганою уявою або у вас слабка пам’ять, необхідно робити прості вправи та дотримуватися деяких правил.

  • Протягом кількох днів після пробудження намагайтеся відновити сон у пам’яті, запишіть його на папері або розкажіть будь-кому.
  • Вдень робіть хвилини відпочинку, заплющуйте очі і уявляйте якусь річ чи ситуацію. Важливо брати до уваги найменші деталі, така вправа допоможе розвивати уяву.
  • Створюйте тиху і спокійну атмосферу перед сном: не дивіться кіно, не “шарьтеся” у смартфоні, не допускайте фізичних навантажень, уникайте вживання алкоголю. Важливо “звільнити” мозок та розслабитися.
  • Провітріть перед сном приміщення, краще залишити вікна відчиненими.
  • Вимкніть світло, ляжте так, як вам зручно, заплющіть очі і почніть зворотний відлік від 100 до 1. Уявляючи, додумуйте свій сценарій.
  • Замість рахунку можна влаштувати гонитву, наприклад, за героєм свого шифтингу. Ваша мета — спробувати наздогнати персонажа, який тікає, долаючи перешкоди у вигляді гір, річок, пустелі, густої лісової хащі та ін. У процесі погоні ви заснете. Не варто уявляти споруди, в яких ваш герой сховався, а вам необхідно відчинити двері, залізти в нору або розбити бетонну стіну. Долайте відкриті простори.
  • Декому допомагає спосіб входження у власне тіло. Наприклад, уявіть себе у  багатоповерхівці, ви піднімається вгору сходами. Далі бачите двері, відчиняючи які, знаходите себе, лягайте і зливайтеся зі своїм тілом. У процесі ви повинні відчувати тяжкість у голові, ніби наливаються свинцем кінцівки. Це відбувається процес занурення в сон, ваш мозок буде  працювати так, як ви його запрограмували уві сні, сновидіння відбуватимуться за раніше складеним сценарієм.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також