Переважна більшість з нас після вмивання відразу ж промокає обличчя рушником. Хтось робить це більш-менш дбайливо і щадливо, а хтось тре його як вийде. Але останнім часом почастішали розмови про те, що робити цього і зовсім не варто – краще дати обличчю висохнути самостійно.
Думки професіоналів і звичайних людей з цього приводу розділилися: одні не бачать в цьому нічого поганого, а другі категорично не рекомендують застосовувати рушник для сушки обличчя, оскільки це може значно погіршити стан шкіри. Редакція Beauty HUB вирішила з’ясувати, як саме може нашкодити рушник і чим його замінити.
Витирати чи ні – ось в чому питання
Звичка витирати обличчя рушником після вмивання несе певні ризики для шкіри. По-перше, волога шкіра чутлива до механічного впливу і може легко травмуватися. Якщо розтирати обличчя рушником аби як, на шкірі можуть з’явитися мікротріщини, через які вона починає втрачати вологу, плюс в них швидко розмножуються бактерії, що призводить до сухості і подразнень.
По-друге, підвищується ризик передчасного старіння. Під час сильного тертя волокна епідермісу розтягуються, що провокує виникнення дрібних зморщок.
По-третє, якщо ваша шкіра схильна до жирності і частим висипанням, рушник (навіть якщо він призначений виключно для обличчя) може стати першим провокатором акне на щоках, лобі, підборідді. Махровий рушник – розсадник патогенних мікробів, що викликають запальні процеси. А якщо на шкірі вже є прищик, він може легко травмуватися і за допомогою рушника його вміст рознесеться по здоровим ділянкам, викликаючи нові запалення.
І, по-четверте, застосування засобів для догляду на злегка вологій (не мокрій!) шкірі підвищує їхню ефективність. Якщо нанести тонік, крем або сироватку на ледь вологе обличчя, то активні компоненти продуктів вберуться разом з водою, покращуючи стан шкіри.
Виникає питання: що ж у такому випадку робити? Відповідаємо: послухати дерматологів і привчити себе не використовувати рушник для обличчя. А щоб скоротити час сушіння і поліпшити ефект, спробуйте методи наведені нижче.
Паперові рушники
Багато фахівців з догляду за шкірою одностайно рекомендують змінити махрові рушники на паперові. Але тут також важливо пам’ятати про те, що не потрібно витирати обличчя різкими, агресивними рухами, інакше можна легко пошкодити шкіру. Просто злегка промокніть обличчя сухими серветками, залишивши його трохи вологим, а потім нанесіть звичні засоби для догляду.
Масажне сушіння обличчя
Адептами цієї техніки є кореянки, які вважають, що невелика масажна сесія для обличчя – основа добре зволоженої шкіри. І професіонали поділяють їхню думку (запитайте у свого косметолога). М’які поплескування і погладжування шкіри чистими руками допоможуть не тільки прибрати надлишки вологи, а й поліпшити кровообіг в капілярах, що підвищить проникність активних компонентів з косметики для догляду. Для прикладу – наочна відеоінструкція масажу.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!