Актуальна проблема сьогодення: чому випадає волосся і чи варто панікувати?

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

випадіння волосся

Випадіння волосся – досить поширена проблема, до того ж зараз її поглиблюють стреси і переживання, адже щодня ми продовжуємо жити в умовах війни. Чи варто панікувати через випадіння волосся, що важливо знати про цей процес та які причини до нього призводять – розповідаємо у матеріалі разом з експертами.

Відставити паніку

Випадіння волосся – нормальний і природний процес, адже кожна волосинка проходить повний життєвий цикл, що складається з трьох фаз: анагену (стадії росту тривалістю від двох до семи років), катагену (стадії відпочинку тривалістю три тижні) і телогену (стадії випадання). Коли цикл досягає фази телогену, відбувається випадіння волосся, яке триває три місяці.

Дієго Перез Марін

Дієго Перез Марін, експерт з волосся і міжнародний тренер Rene Furterer

«Дивлячись на тривалість фази росту волосся анагену, ми бачимо, що їхній середній життєвий цикл становить від двох до семи років максимум. У нашому житті 25 життєвих циклів волосся, тому якщо ми помножимо 7 на 25, отримаємо в результаті 175 років! Це пояснює, чому люди стають старшими, а їх волосся продовжує залишатися міцним», – пояснює експерт з волосся і міжнародний тренер Rene Furterer Дієго Перез Марін. Якщо життєвий цикл волосся стає коротшим з різних причин, наприклад, через гормональне або реактивне випадіння, це пояснює, чому молоді люди можуть втрачати волосся дуже швидко у віці від 25 до 30 років.

Як же зрозуміти, коли бити на сполох? Нормою вважається випадіння до 100-150 волосків на день. У той час як одні волоски проходять стадію телогену і покидають нас, інші спокійнісінько «живуть» в анагені й нікуди не збираються, якщо ми не «допоможемо» їм проблемами зі здоров’ям або неправильним доглядом за шкірою голови і волоссям. До речі, сезонне випадіння волосся навесні та восени – теж явище цілком природнє, адже в період зміни сезонів наш організм перебудовується. Якщо протягом двох-трьох тижнів надмірне випадіння волосся не припинилося, можливо, причина в іншому.

Шукаємо причину

Юлія Седлецька

Юлія Седлецька, реабілітолог-трихолог волосистої частини шкіри голови

та стрижня волосся, провідний спеціаліст компанії Orising

Юлія Седлецька, реабілітолог-трихолог волосистої частини шкіри голови та стрижня волосся, провідний спеціаліст компанії Orising, зазначає, що причин надто активного випадіння волосся величезна кількість. До них належать:

 • гормональні порушення;
 • незбалансоване харчування (наприклад, нестача червоного м’яса у раціоні);
 • порушення мікрофлори кишківника;
 • прийом великої кількості препаратів;
 • постпологовий період;
 • неправильно підібраний шампунь;
 • порушений питний режим;
 • низький рівень вітаміну D та показників феритину;
 • алкоголь, тютюнопаління;
 • аутоімунні захворювання;
 • малорухливий спосіб життя;
 • часте використання стайлінгів та сухих шампунів;
 • захворювання волосистої частини шкіри голови.

«Хочу звернути увагу, що випадіння волосся – це частіше за все симптом, який вказує на проблеми всередині організму. І лише досвідчений фахівець зможе знайти справжню причину», – наголошує Юлія.

випадіння волосся

До найпоширеніших типів випадіння волосся належать:

Андрогенетичний, причиною якого є генетична схильність, пов’язана із порушенням росту волосся через вплив чоловічих гормонів – андрогенів.

Дифузний – стимулює рівномірну втрату волосся на всій поверхні голови. Одним із його видів є телогенова дифузна симптоматична алопеція, до якої і належить сезонне випадіння волосся.

Рубцевий, через який виникає стрімка втрата волосся на фоні запалення чи іншого патологічного процесу. На місці зростання волосся у цьому випадку утворюється рубцева тканина.

Осередковий – це випадіння волосся на окремих ділянках шкіри голови. Часто захворювання має аутоімунний характер.

«Чому випадає волосся? Основний фактор може бути гормональним чи реактивним, а іноді й тим, й іншим одночасно. Якщо це гормональне прогресуюче випадіння, то життєвий цикл волосся стає коротшим, тому існує ризик локалізованого випадіння волосся зверху», – говорить Дієго.

Стрес і випадіння волосся

Як пов’язані між собою стрес і випадіння волосся? Юлія Седлецька відповідає: «Стрес впливає на всі системи нашого організму! А особливо на роботу ШКТ. Коли людина перебуває в режимі «бий та біжи» – це саме той стан, коли організму не до їжі. Тому людина перестає або взагалі нормально харчуватися, або її організм починає погано перетравлювати їжу та висмоктувати макро- та мікроелементи. Це пов’язано із тим, що під час стресу порушується перистальтика кишківника та шлунку (також пригнічуються травні соки). Під час довготривалого стресу організм перебуває у дефіцитному стані, і це, звичайно, буде впливати на процес випадіння волосся. Також ми побачимо підвищену чутливість і болючість скальпу. Такий стан має назву «триходінія». Це пов’язано з напруженістю всіх нервових закінчень, які оточують кожен волосяний фолікул. При такому стані порушується живлення волосяної цибулинки, що призводить до випадіння».

Яна Сулік

Яна Сулік, лікар-дерматолог, трихолог та ін’єкційний косметолог

Яна Сулік, лікар-дерматолог, трихолог та ін’єкційний косметолог, також зазначає: «На фоні стресу посилюється вироблення адреналіну завдяки посиленій роботі кори наднирників як реакції на стрес, щоб забезпечити організму захист. Тривалий стрес починає сприяти виснаженню кори наднирників і дисбалансу в гормональній системі організму. Як відомо, на волосяній цибулині розміщені рецептори 5-альфа-редуктази, які є чутливими до гормонального дисбалансу, і як наслідок отримуємо випадіння волосся».

Що робити в такому випадку? Яна радить почати з мінімізації стресу або стресового чинника.

«Якщо це не вдається зробити самостійно, варто звернутися до психотерапевта або невропатолога. Далі потрібно відновити дефіцит вітамінів, мікроелементів і пройти курс лікувальних місцевих та ін‘єкційних процедур, з чим допоможе розібратися лікар -трихолог. З порушенням всмоктування активних інгредієнтів з їжі вирішує питання гастроентеролог».

Юлія також рекомендує пробувати медитацію, намагатися спокійно та свідомо проводити час за столом, робити масаж всього тіла та шкіри голови, а також використовувати судиностимулюючі лосьйони для шкіри голови.

За надмірного випадіння волосся наші експерти радять в будь-якому випадку звернутися до лікаря-трихолога або трихолога-реабілітолога, які за необхідності направлять вас до суміжних лікарів.

випадіння волосся причини

Привиди минулого

Перенесене захворювання на COVID-19 також може спричинити надмірне випадіння волосся – скоріше за все, ви вже встигли в цьому переконатися. Юлія звертає увагу, що найчастіше це відбувається через підвищення температури тіла. Наші волосяні фолікули отримують живлення завдяки капілярам, ​​які стають крихкими через високу температуру. Також відіграє роль імунна атака від самої інфекції, адже наші волосяні фолікули – імунозалежний орган.

«Прийом антибіотиків порушує мікрофлору кишківника, що також призведе зрештою до випадіння волосся. До того ж після перенесеної хвороби можуть активуватися хронічні захворювання, організм відразу спрямує свої сили на відновлення життєво важливих органів, а роботу волосяних фолікулів переведе у фазу випадіння, щоб додатково не навантажувати організм», – пояснює Юлія.

Як боротися з випадінням волосся і на які beauty-продукти звернути увагу – розповідаємо у нашому наступному матеріалі.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також