Avon відкриє кризову кімнату для постраждалих від домашнього насилля

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Avon відкриє кризову кімнату для постраждалих від домашнього насилля

Тема домашнього насильства актуальна для багатьох країн, і в Україні вона нині стоїть дуже гостро. Небайдужа до соціальної проблеми компанія Avon планує відкрити першу кризову кімнату в межах своєї благодійної програми. Подробиці – в матеріалі.

Цього року Avon спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, розпочали роботу над відкриттям кризової кімнати для постраждалих від домашнього насильства. Це наступний крок співпраці з UNFPA, який є партнером компанії з 2019 року в межах благодійної програми Avon «Місія проти домашнього насилля». Відкриття кімнати заплановано на березень наступного року в Чернігові.

Здобутки Avon у програмі щодо запобігання домашнього насильства

Благодійна програма Avon «Місія проти домашнього насилля» існує в Україні вже близько 12 років. У листопаді 2019 року партнером компанії став UNFPA – провідна агенція ООН, що працює у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. За цей час Avon передала фонду допомогу у вигляді продукції загальною сумою понад десять мільйонів гривень. Створення кризової кімнати для жінок спільно з UNFPA — наступний крок в діяльності Avon проти домашнього насильства.

Ситуація з домашнім насильством в Україні

Згідно з Всеукраїнським дослідженням жінок*, 63% українок так чи інакше стикалися у житті з насильством, 52% з них зазнають насильства від партнера. Серед тих, хто продовжує терпіти домашнє насильство, основними причинами для цього є відсутність місця, куди можна піти (61%), переконання, що не можна руйнувати сім’ю (38%), та фінансові питання (36%). 

Також статистика UNFPA свідчить, що домашнього насильства зазнають щорічно 1,1 мільйона українок, а кожна п’ята жінка в Україні стикалася з одним з видів насильства.

Avon відкриє кризову кімнату для постраждалих від домашнього насилля

«Нас приголомшили такі цифри. Ми вважаємо, що жодна людина у світі не має потерпати від будь-якого виду насилля. Відкриття кризової кімнати має допомогти українкам наважитися на важливий крок, розірвати коло насильства. У соціальній квартирі постраждалі зможуть отримати тимчасовий прихисток, психологічну та юридичну підтримку від фахівців», – розповідає лідер проєкту Avon «Благодійність – 2021» Орина Ігнатьєва. 

Як працюватиме кризова кімната?

 • Адреса самої кімнати тримається у таємниці задля безпеки постраждалих. Потрапити туди можна тільки після звернення до поліції чи соціальної служби. 
 • Кімната розрахована як на самостійне перебування жінки, так і на перебування разом з дітьми.
 • Під час перебування у кімнаті жінки зможуть отримати психологічну та юридичну допомогу, харчування і засоби особистої гігієни в кімнаті. 
 • Термін перебування у кімнаті до 10 днів. За цей період за допомогою спеціалістів жінка приймає рішення щодо подальших кроків, оформлення у шелтер (притулок для постраждалих) тощо.

На сьогодні у Чернігові вже знайдено приміщення, що відповідає всім вимогам до тимчасового соціального житла. На ремонт і облаштування цієї кімнати компанія Avon вже переказала 25 тисяч доларів. UNFPA зі свого боку, також проведе підготовку персоналу для роботи з постраждалими.

«Проблема насильства стосовно жінок широко поширена у світі та в Україні.  Майже кожна людина або стикалася із цим особисто, або знає когось іншого, хто зазнавав будь-яких його форм: фізичного, психологічного, сексуального чи економічного. Дуже важливо, щоб кожна людина розуміла, що жити в страху, маніпуляціях, зазнавати фізичного чи сексуального насильства не є і ніколи не може вважатися нормальним! А кожна людина: жінка, чоловік чи дитина — заслуговують на щасливе, наповнене життя без насильства. Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та AVON об’єднали свої зусилля, щоб це основоположне право людини стало реальністю. Завдяки цій співпраці ще більше жінок в Україні зможуть отримати якісну допомогу і підтримку, включаючи безпечне місце перебування, психологічну допомогу і захист для себе і своїх близьких», – сказав Хайме Надаль, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

* Дослідницька компанія Gradus на замовлення Avon у вересні 2021 року провела Всеукраїнське дослідження жінок, щоб дослідити динаміку змін в житті української жінки. В опитуванні взяли участь 800 респонденток — жінок 18-65 років з міст України з населенням 50 тис.+, окрім АР Крим та району проведення ООС.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також