Токсичні стосунки: ознаки, як вчасно вирватися із замкнутого кола

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Токсичні стосунки: ознаки, як вчасно вирватися із замкнутого кола

Токсичними вважають стосунки, які не надають задоволення, а тільки психологічні проблеми. Токсичні стосунки можуть перерости у домашнє насильство. Важливо вчасно їх розпізнати і знайти в собі сили закінчити.

Токсичні стосунки не мають чіткої термінології. Тлумачний словник подає під словом «токсичний» – отруйний або отруєний. А якщо говорити про стосунки, то найбільш точне визначення – це стосунки, в яких один або обидва партнери відчувають емоційний біль. У токсичних стосунках один партнер прагне пригнітити іншого, розвивається конкуренція, відсутня повага.

Не завжди партнери, особливо ті, які протягом тривалого часу перебувають у стосунках, розуміють, що травмують один одного, знижуючи самооцінку, провокуючи розвиток різних захворювань. Розповімо, як зрозуміти, що стосунки токсичні і ви не просто переживаєте сімейну кризу, і що робити, якщо ви опинилися в подібній ситуації.

10 ознак токсичних стосунків

Токсичні стосунки: ознаки, як вчасно вирватися із замкнутого кола

 • Приниження і висміювання

Спілкування партнерів один з одним насичене сарказмом, вони критикують і навіть виявляють ворожість. Партнер може регулярно нагадувати, що інший створений цілком з недоліків і необхідно бути вдячним, що вас терплять. Зрештою спілкування зводиться до мінімуму.

 • Тотальний контроль

Партнер буквально нищить іншого дзвінками, вимагає чи не похвилинного розкладу дня, влаштовує «допит з пристрастю». У деяких випадках контроль поведінки стає ознакою поганого поводження.

 • Заздрість

Заздрість може стати проблемою, якщо партнер не може змусити себе мислити позитивно або відчувати позитивні емоції в разі успіхів другої половинки.

 • Маніпуляції

Людині, що перебуває в токсичних стосунках, вселяють страх самотності. Токсичний партнер відчуває страх його другої половинки бути покинутою і намагається за допомогою цього страху висувати все нові й нові умови.

Токсичні стосунки: ознаки, як вчасно вирватися із замкнутого кола

 • Конкуренція, відсутність підтримки

Партнери не можуть домогтися успіху у всіх сферах життя, оскільки не відчувають підтримки та захисту. Вони весь час конкурують, кожен виступає сам за себе. Проблеми і переживання партнера знецінюють, демонструючи тим самим свою неповагу.

 • Образи

Не опрацьовані й не відпущені образи накопичуються, впливають на інтим. Згодом образи повністю поглинають сексуальне бажання, вас пов’язує не спільне майбутнє, а спільне минуле.

 • Фінансові проблеми, паразитування

Вони виникають в токсичних стосунках досить часто. Один з партнерів дозволяє собі величезні витрати, не порадившись. Трапляється, що аб’юзер втілює в життя дитячі мрії, розважається, будує кар’єру, не дуже піклуючись про матеріальний бік роботи, в той час як фінансова вага лежить на другому партнерові. Таке паразитування – явна ознака токсичності в стосунках.

Токсичні стосунки: ознаки, як вчасно вирватися із замкнутого кола

 • Емоційні гойдалки

Стосунки нагадують метод батога і пряника: партнер спочатку кричить і принижує, а потім просить вибачення і готовий зробити все, що побажаєте. В цьому випадку треба розуміти, що агресії немає виправдання, й оговтатися після завданої моральної шкоди практично неможливо.

 • Ревнощі

Токсичний партнер ревнує до друзів, роботу, хобі і навіть сусідського кота. Необґрунтовані ревнощі з часом переходять у манію.

 • Постійний стрес, невдоволення собою

У стосунках не сприймається слово «ні», відсутній компроміс, вітається тільки згода. Життя з аб’юзером рано чи пізно перетворюється на один суцільний стрес, вже складно знайти позитив у стосунках. Вас має насторожити невдоволення собою, що зростає. Якщо стосунки не припинити, то постійний стрес може негативно позначитися на фізичному та емоційному здоров’ї.

Токсичні стосунки: чому люди мучать один одного

Токсичні стосунки: ознаки, як вчасно вирватися із замкнутого кола

У токсичних стосунках часто опиняються люди, яким не вистачає любові до себе, і вони шукають її ззовні. Нерідко в токсичних відносинах один – маніпулятор, він може страждати від психічних розладів (депресія, тривога або біполярні розлади, розлад харчової поведінки тощо).

Іноді люди настільки не підходять один одному, що токсичні стосунки – логічний фінал. Наприклад, дві людини, яким потрібен контроль, або саркастичний тип, зустрічається з людиною тонкої душевної організації. Схильність людини до аб’юзу – демонстрації насильства не може не проявиться в стосунках, вони стають токсичними.

Як правильно поводитися в токсичних стосунках

Токсичні стосунки: ознаки, як вчасно вирватися із замкнутого кола

Розірвати токсичні стосунки непросто, необхідно кожною клітинкою свого тіла усвідомити, що вони руйнують вашу особистість. Якщо ознаки токсичних відносин в наявності, перестаньте шукати виправдання поведінки близької людини і не чекайте від неї каяття.

Не бійтеся піти, не думайте, що, розірвавши токсичні стосунки, ви втратите щось цінне, навпаки – даєте собі шанс на щасливе життя.

У токсичних стосунках ви звикли думати про іншу людину, а розірвавши їх, почніть відновлювати своє «Я», розвивайтеся. Можете зайнятися спортом, медитаціями, йогою, поступово збільшуючи масштаби свого проєкту з відновлення самооцінки.

Важливо знайти підтримку близьких, а якщо друзі й родичі вас не розуміють, зверніться до фахівців. Вони є в соціально-психологічних центрах для сімей, тут можна знайти і групу підтримки. Завдяки правильним крокам ви зможете повернути собі почуття власної гідності, відновити впевненість і повірити в здорові стосунки.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також