Дарія Тіщенко про лікування акне, антиейдж і про ідеальну формулу лікаря-дерматолога (інтерв’ю)

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Дарія Тіщенко (dr.tishchenko_dariya), лікар-дерматолог та косметолог, член УАВДВК (Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів) в інтерв'ю для Beauty HUB розповіла про лікування найбільш поширених проблем у косметології, а також про ексклюзивні знання, привезені з 30-ти країн світу.

Дарія, вітаю! Ви дипломований косметолог, доктор-дерматовенеролог, а також член Української асоціації лікарів дерматовенерологів, косметологів. Розкажіть читачам Beauty HUB, з чого ви починали свій шлях і що привело вас до успіху.

Мій шлях і подальший вектор, безумовно, визначили і освіта, і потреба. Починалося все з того, що виникла необхідність в оплаті інтернатури. І щоб не брати гроші у батьків, я прийняла рішення пройти навчання з косметології і отримати сертифікат. Але оскільки я тільки починала, і один салон не створював мені повний запис, доводилося працювати паралельно відразу в трьох, щоб отримати і досвід, і практику, а зароблені гроші інвестувати в проходження інтернатури. Саме на етапі інтернатури з дерматології я усвідомила, що косметологія без дерматології і навпаки, апріорі існувати не можуть! Стандартні протоколи передбачають прийом антибіотиків, системних ретиноїдів, косметики, яка швидше за все вигідна лікарю, і в більшості випадків результати не задовольняють пацієнта. Якщо ж ми говоримо про косметологію та дерматологію в комплексі, пацієнту буде призначено як місцеве лікування (професійна косметика, процедури), так і препарати.

Тому, коли ставиш собі великі цілі, з’являються великі амбіції. І на якомусь етапі обов’язково відчуєш, що тобі цього мало і хочеться більше: більше знань, більше результатів, більше практики і найголовніше, чогось нового. Незважаючи на те, що доглядальна косметологія була основним напрямком, зростав інтерес до ін’єкційної. Адже як лікар я мала повне право проводити ін’єкції і це спонукало на подальше навчання (підвищення кваліфікації).

Далі, щоб працювати в легальному полі, дотримуватися всіх норм і правил, після роботи в салонах, я почала розглядати вакансії у медичних центрах, клініках і т.д. І тільки після успішного швидкого завершення стажування я приступила до повноцінної роботи: починала з чотирьох днів, збільшувала запис і за підсумком вийшла на робочий графік 6 днів з 9:00 до 21:00. Для мене було важливим пройти цей шлях самостійно, вивчивши все до найдрібніших деталей на власному досвіді, практиці і вже придбаних знаннях. Безумовно, все це у комплексі принесло свої результати, свої плоди, і я вже літала щомісяця по всьому світу на навчання, конференції, стажування та симпозіуми за кращими знаннями!

(Instagram @dr.tishchenko_dariya)

Ви експерт не тільки в сфері дерматології і косметології, ви також займалися трихологією. Чому вибрали саме дерматологію і косметологію? Як великі знання з сусідніх галузей допомагають вам у роботі з клієнтами?

Напрямок трихології – це була ініціатива директора центру, щоб заповнити вакансію. Така пропозицію зацікавила мене, і все дуже добре виходило. Але пропрацювала я недовго, незважаючи на те, що і трихологія, і дерматологія, і косметологія тісно пов’язані між собою. Охопити все неможливо. Важливо залишатися професіоналом в конкретній галузі, стежити за трендами, за ринком, потребами, тенденціями, встигати відвідувати всі важливі конференції, семінари, курси, не кажучи вже про хобі та особисте життя.

Не можу не сказати, що на мій практичний досвід вплинули і знання з інших галузей, адже без фундаментальних знань – анатомії, фізіології, гістології просто неможливо дістати гарний, стійкий, якісний результат, на який я, як лікар, насамперед орієнтована в роботі з пацієнтами вже більше 5 років.

Ви дивитеся на своїх пацієнтів з висоти медичної освіти і досвіду, проте постійно шліфуєте свої навички і проходите додаткове навчання. Розкажіть, які ексклюзивні знання або практики ви привезли з навчань?

За свою практику я відвідала більше 30 країн, але воістину найкращі стажування були в Європі і в Азії. Якщо ж ми говоримо про ексклюзивність, я відразу згадую ім’я Алессіо Редаеллі. Наставник, соратник, товариш, фахівець, завдяки якому я отримала знання, натхнення, бажання розвиватися і навчатися у найкращих. Одного разу я придбала його авторську книгу і, будучи на стажуванні, отримала його автограф і коротке послання: “У вас гарні руки. Ніколи не зупиняйтеся, бо ви та людина, яка розуміє і знає, як створити красу і підкреслити її! ” Мені було дуже приємно, що мій талант, мою практику і мій підхід відзначив фахівець зі світовим ім’ям і духовно надихнув.

На сьогодні один із найбільш поширених і затребуваних запитів в дерматології лікування акне. Чи є у вас “тузи в рукаві” в цій галузі, і чому багато людей з цією проблемою звертаються саме до вас?

Мій “туз в рукаві” – це мій підхід на практиці в лікуванні акне, який регулярно приносить чудові результати. Тому я вкрай рідко прописую людям антибіотики або системні ретиноїди. Це може бути тільки крайній захід, але на практиці я складаю такий план лікування, який допоможе цього уникнути, і ми отримуємо прекрасні результати, щасливі очі пацієнта і гордість за виконану роботу, яка знаходить відгук у багатьох людей!

Антиейдж не менш популярний запит, з яким пацієнти звертаються до фахівців. Які послуги для запобігання або усунення вікових змін ви пропонуєте? Які особливі знання допомагають вам вирішувати проблеми, пов’язані з віковими змінами?

Антиейдж (Anti-aging) – другий вектор моєї роботи, який приносить хороші результати з кожним новим пацієнтом, з кожним новим запитом. Ми завжди працюємо комплексно: є певний план лікування, є курс різних процедур, згідно показань, віку. Крім цього, важливо продумати все наперед: як людина буде старіти (враховуємо типи старіння, генетику), як буде змінюватися шкіра, які особливості цих змін і з чим вони пов’язані, який результат у нас буде через 3, 5, 10 років. Наприклад, у моїй практиці багато прекрасних результатів корекції будь-яких ділянок: лоб, скроні, підняття брови, вилиці, середня третина, носослізка, грушоподібна ямка, нерухома зона S-3, кути, підборіддя, губи, шия, декольте, тіло, адже все має виглядати гармонійно, симетрично і головне – природно.

Сьогодні у вас за спиною більше 5 років практичної роботи і ви добре відома, як dr.Tishchenko Dariya. Які найскладніші челенджі ви проходили зі своїми пацієнтами?

Насправді я можу охарактеризувати себе як дуже прискіпливого і скрупульозного лікаря. Адже коли я починала займатися ін’єкційною косметологією, я починала з азів, з самого банального і основного, потім рухалася потроху вгору, відточуючи знання і навички, що і продовжую робити донині. Тому, як на мене, головний челендж – це бути зрозумілим своїми діями, рішеннями пацієнтам і при цьому залишатися в полі довіри. Але складнощів і труднощів у мене ніколи не виникало. Всі мої пацієнти довіряють мені: хтось роками, а хтось тільки звикає!

Розкажіть про найуспішніші кейси у вашій практиці.

Якби деякі кейси були б неуспішними, до мене б не поверталися пацієнти, як це відбувається регулярно. Але є й кілька кейсів, які надихають мене, надихають моїх же пацієнтів, мою аудиторію в Instagram і Facebook.

(Антіейдж, результат комплексного підходу)
(Антіейдж, результат комплексного підходу)
(Антіейдж, результат комплексного підходу)

Яка для вас ідеальна формула лікаря- дерматолога? Назвіть причини, чому читачам Beauty HUB варто звернутися саме до Дарії Тіщенко?

Я люблю свою роботу, оскільки отримую просто максимальне задоволення. Це і постійна мотивація для саморозвитку, і регулярне навчання, і рішення складних питань, і допомога пацієнтам, щоб їхні очі блищали, посмішка не сходила з обличчя і вони завжди були впевнені у собі, у своїй красі, у своїй індивідуальності. Моя формула і щастя, і успіху в роботі – це бути чесним перш за все з самим собою, ніколи не обманювати пацієнтів і відповідати на всі їхні питання, створюючи атмосферу комфорту і повної довіри!

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також