Декартові координати: як за допомогою простих питань уникнути розлучення

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Всього чотири прості питання допоможуть вам визначитися з тим, чи варто розлучатися з партнером або ще є шанс зберегти шлюб. Які саме питання і до чого тут декартова система координат? Розповідає сертифікований практикуючий коуч, сексолог Сергій Ніжельський.

Розлучення або розставання – це особливий процес, пофарбований негативними емоціями. Він рідко буває святковим, ще рідше – однаково бажаним для обох сторін. Приймаючи рішення про розрив стосунків, закінчується епоха «ми», яка поступається місцем невизначеності й особистій відповідальності за епоху «я».

Давно помічено, що у звичайному, комфортному та визначеному житті розлучення трапляються рідше. В епоху змін або глобальних перетворень люди розлучаються частіше. Тому актуальність теми «Як за допомогою більшої усвідомленості уникнути помилкових дій» вкрай важлива останнім часом.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Нижельский Сергей (@nizhelskyi_ss)

Усвідомленість, або інакше кажучи широке і глибоке розуміння, – це результат, до якого прагнуть у своїй роботі з людьми психологи і коучі. Частково результат може бути досягнутий без залучення фахівця. Чому «частково»? Наш мозок дуже виверткий, що робить вкрай складним процес постановки собі «правильних» запитань. Тому питання, які будуть перераховані нижче, краще доповнити більш глобальними роздумами на теми:

  • чого я хочу від життя;
  • що з того, що я маю у шлюбі, для мене цінно;
  • чого мені не вистачає для повного щастя;
  • наскільки я задоволений іншими сферами свого життя тощо.

Зазвичай процес розлучення не відбувається раптово. Одного разу настає момент, коли один з партнерів або обидва починають відчувати незадоволеність або дискомфорт, перебуваючи поруч із близькою колись людиною. Зі стосунків зникають довіра і радість. Інтерес один до одного змінюється. Іноді підвищується загальний рівень стресу або агресії в парі. Все це може бути передвісником неприємного процесу розставання. А може і не бути, якщо вчасно розпізнати ці сигнали і зайнятися аналізом власного сприйняття стосунків.

Декартові питання в коучингу

Відомий французький філософ і математик Рене Декарт ще в ХVII столітті запропонував одну просту, але дуже ефективну модель так званих декартових координат. Згодом ця техніка була трансформована в систему питань, мета яких – отримати глибоке і всебічне дослідження ситуації з можливістю формування усвідомленого виведення.

Саме цю систему використовують коучі та фахівці допоміжних професій у процесі створення більш чіткого розуміння у своїх клієнтів того, як приймати рішення.

Використовувати систему можна і самостійно. Для цього необхідно відповісти на чотири прості питання:

  • що буде, якщо буде…;
  • що буде, якщо не буде…;
  • чого не буде, якщо буде…;
  • чого не буде, якщо не буде…

Стосовно теми розлучень ці питання розгортаються в цілу картину, вивчати яку краще повільно та з інтересом.

Як це виглядає на практиці

Що буде з моїм життям, якщо я прийму рішення про розлучення? Що буде з тим, що мені важливо, якщо я прийму рішення про розлучення? Що буде з моїми обов’язками щодо інших, якщо я прийму рішення про розлучення? Це лише частина варіантів формулювання «що буде, якщо буде…» в контексті теми розлучення з партнером.

Щоб отримати максимальну ясність і розуміння, не поспішайте з відповідями. Спочатку сформулюйте кожне з чотирьох питань, а потім не поспішаючи почніть відповідати на кожне окремо. Це дозволить вам максимально широко подивитися на ситуацію і прийняти усвідомлене рішення щодо можливості розлучення.

Якщо ж вашим висновком про прийняття рішення між «залишатися або розлучатися» буде останній, питання допоможуть створити важливу основу для подальшого життя. Вона складатиметься з усвідомленості і відсутності претензій, причому в першу чергу до себе. Це вкрай важливо, адже здійснюючи акт розлучення, багато хто згодом стикаються з невпевненістю в правильності прийнятого рішення, лають себе або намагаються знайти винуватця і перекласти на нього відповідальність. Цей хоровод непотрібних думок дуже виснажує і не допомагає побудувати бачення себе і свого нового життя. Тому якщо так сталося і ви прийняли всі необхідні для себе рішення й оголосили їх партнеру, можете прочитати цю статтю з точки зору «як за допомогою питань уникнути покарання за розлучення».

Далі буде.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!

читайте також