Для сяйливої шкіри: що таке гліколева кислота і як її застосовувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Гліколева кислота – один з найефективніших косметичних інгредієнтів для чистої шкіри. Все, що потрібно знати про цей компонент, – у нас в матеріалі.

Відлущувальні кислоти, такі як гліколева кислота, в останні кілька років стали дуже популярними, хоча ще 10 років тому в наших широтах про їхню користь знали тільки косметологи. До речі, в країнах Азії кислоти в косметології використовуються десятиліттями, і прийшли вони до нас саме звідти. Зараз же багато європейських і західних косметичних брендів все частіше стали використовувати AHA- і BHA-кислоти в продуктах для догляду за обличчям.

Попри таку популярність кислот, іноді досить складно розібратися, яка підходить саме вам. На щастя для вас, ми добре знайомі з кислотами для догляду за шкірою і знаємо про одного «універсального солдата», який підходить всім.

Що таке гліколева кислота

Компонент належить до натуральних фруктових гідроксикислот «альфа» (AHA), і його основна дія спрямована на відлущування. Засоби з гліколевою кислотою допомагають м’яко очистити епідерміс від ороговілих клітин і бруду.

У природі цей косметичний інгредієнт можна знайти в винограді, цукровій тростині й цукровому буряку.

У той час як BHA-кислоти, такі як саліцилова, проникають глибоко в пори, щоб очистити їх, структура гліколевої AHA-кислоти трохи відрізняється, тому вона діє тільки на поверхневі шари шкіри.

Вчені багато років вивчали вплив гліколевої кислоти на шкіру в довгостроковій перспективі, і вони з’ясували, що її регулярне використання в невисокій концентрації (зазвичай це 2-4%) призводить до посиленої ексфоліації та вирівнюванню кольору обличчя. Саме тому багато виробників позначають свої продукти з даними компонентом словами glow – навіть від одноразового застосування можна помітити, що шкіра стала світлішою і сяйливою.

Крім того, вчені довели, що гліколева кислота здатна не тільки очищати епідерміс і запобігати появі прищів. Якщо користуватися нею досить довго, ви можете зберегти молодість на більш тривалий проміжок часу. Як відомо, відлущування (пілінг) вважається однією з найефективніших процедур для омолодження й оздоровлення шкіри, тому гліколева кислота може стати вашим вічним супутником і соратником у боротьбі зі старінням.

Гліколева кислота є основним компонентом пілінг-засобів, будь то тоніки, очищувальні піни, гелі, пілінг-маски, відлущувальні диски або лосьйони. І головне – вона підходить всім типам шкіри, навіть чутливій. Гліколева кислота м’яко відлущує ороговілі клітини, розчиняючи сполуки між ними. Вона діє тільки на поверхні, не проникаючи глибоко в шкіру, тому вона не спричиняє подразнень і сухості.

.

читайте також

Під час вибору засобу важливо враховувати такі фактори:

  • продукт не має містити олії;
  • рівень pH має бути не менше 4;
  • гранична концентрація гліколевої кислоти в засобах домашнього догляду – 2-7% (рівень вибирайте за типом шкіри, наприклад, для жирної можна використовувати 7%, для сухої – 4%, а для чутливої – 2%).

Як правильно використовувати засоби з гліколевою кислотою

Кислотні пілінги з високою концентрацією інгредієнта виконуються тільки професіоналами, але ви можете використовувати менш потужні тонери з концентрацією гліколевої кислоти не більше 7%. Такі засоби не підходять для щоденного догляду, краще застосовувати їх не більше 2-3 разів на тиждень або за необхідності.

Важливо: перед використанням будь-якого засобу, особливо з активними інгредієнтами, проведіть тест на алергію.

Якщо алергії на засіб немає, то запам’ятайте таке правило: завжди давайте можливість шкірі адаптуватися до активного компоненту. Тому фахівці рекомендують починати з мінімальної концентрації, з часом її можна збільшувати. У перші рази використання продуктів з гліколевою кислотою ви будете відчувати легке поколювання і пощипування, які зникнуть, коли шкіра звикне до інгредієнта. Проте, якщо ви відчуваєте неприємні відчуття після декількох тижнів застосування продукту, це означає, що він вам не підходить – зменште концентрацію.

Тоніки з низькою концентрацією ГК можна використовувати 1-2 рази на день, якщо у вас проблемна шкіра, і кілька разів на тиждень за інших типів. Але пам’ятайте, при застосуванні будь-якої кислоти шкіру потрібно зволожувати, а також краще не поєднувати кислоти з вітаміном С, ретинолом і ніацинамідом, щоб уникнути подразнення.

І останнє, але найважливіше правило: при використанні засобів з гліколевою кислотою завжди наносіть сонцезахисний крем, оскільки УФ-промені можуть спричинити опіки і небажану пігментацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також