Дзеркало душі: 5 причин «втомленого» погляду

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

5 причин «втомленого» погляду

Темні кола і мішки під очима можуть зіпсувати настрій з самого ранку. Щоб вирішити будь-яку проблему раз і назавжди, потрібно розібратися в її причинах.

Коли потрібно швидко привести себе в порядок, у справу йдуть кубики льоду, чайні примочки, патчі й консилер. Але це лише експрес-допомога. Чому ваш погляд може здаватися втомленим, розповідає лікарка-дерматологиня, спеціалістка з ін’єкційних методик Карина Шиндер.

Карина Шиндер
Перша і найочевидніша причина – ви дійсно втомилися. Якщо ви мало і погано спите, проводите багато часу за комп’ютером, курите і п’єте алкоголь, словом, ведете нездоровий спосіб життя, погляд дійсно буде втомленим. В цьому випадку потрібно просто добре відпочити.

Друга причина – темні кола під очима, які точно не додають свіжості вашому погляду. Шкіра в цій області набагато тонше і делікатніше, ніж на інших ділянках обличчя, і часто крізь неї просвічується близько розташована судинна мережа, яка дає синюватий відтінок.

Третя причина теж пов’язана з анатомією – у деяких людей так звана нососльозова борозна виражена досить добре і з віком стає ще глибше завдяки зменшенню шару підшкірного жиру. Формується тінь, яка робить погляд втомленим.

Четверта причина – пігментація. Є дуже багато варіантів її виникнення, точну причину доктор визначить при особистій зустрічі.

П’ята причина – так звані «мішки» під очима. Це або набряки, або грижові випинання. Набряки прибираються різними косметологічними методиками, які поліпшують мікроциркуляцію. Для усунення гриж, в залежності від занедбаності процесу, вам, можливо, доведеться звернутися вже до хірурга.

5 причин «втомленого» погляду

Про методики нехірургічного поліпшення стану зони навколо очей Beauty HUB докладно писав у матеріалах «Блефаропластика без операції: лазерні методики, SMAS-ліфтинг, термаж» і «Безопераційна блефаропластика: ін’єкційні методики».

читайте також

Як позбутися від темних кіл під очима

Темні кола під очима – одна з найпоширеніших естетичних проблем. Чому вони з’являються і як з ними боротися, розповідає косметологиня Юлія Кучеревська.

Юлія Кучеревська
– Звісно, «темні кола» – це народний вислів, такого медичного терміна не існує. Причин того, що область під очима здається темнішою, може бути кілька. Можливо, вся справа в анатомії – під шкірою «світиться» м’яз і судини, які дають синюшний відтінок, або расові особливості – в азіатів, наприклад, в цій області від природи посилено відкладення гемосидерину і меланіну.

Синюшність і набряклість під очима з’являються в результаті порушення відтоку крові й лімфи, яке може бути обумовлено генетичними або фізичними факторами. Посилення пігментації дають і соматичні захворювання – алергія, порушення функцій печінки, нирок і серця. А ще – це неприємний побічний ефект деяких ліків.

Для поліпшення вигляду периорбітальної області, в залежності від причини і проявів проблеми, косметологія може запропонувати досить широкий спектр процедур і методик. Як правило, це ін’єкції мезотерапевтичних коктейлів, дія яких спрямована на покращення кровообігу, і пілінги, якщо ідеться про коричневі, меланінові кола під очима. Для камуфляжу недостатнього об’єму цієї області вводять філери гіалуронової кислоти.

У домашніх умовах можна використовувати косметичні засоби з інгредієнтами для посилення мікроциркуляції і зміцнення шкіри навколо очей (вітаміни К і Е, коензим Q10, L-карнітин, олії жожоба і какао, екстракти ромашки, арніки і т.д.), лімфотоніками (кофеїн, екстракт кінського каштана і т.д.), біоміметичними пептидами. Щодо різних народних способів освітлення шкіри під очима, наскільки я знаю, клінічних досліджень їхньої ефективності немає. Я довіряю тільки доказовій медицині, тому не рекомендую своїм пацієнтам пробувати рецепти з інтернету.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також