Інгредієнти в косметиці, що борються з гіперпігментацією

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021


Ці маловідомі натуральні інгредієнти косметики є ключем до боротьби з гіперпігментацією.

Зростання популярності засобів для догляду з освітлювальним і вибілювальним ефектом говорить про те, що тренд на світлу порцелянову шкіру популярний не тільки в Кореї та Японії. Якщо в азіатських країнах дівчата давно дбають про чистоту й білизну своєї шкіри, то на наших просторах довгий час була актуальною засмага. Причому панянки намагалися здобути її найрізноманітнішими способами. Найбільш старанні проводили дні на пляжі, а ті, хто не дістався до сонячних країн, опромінювали шкіру в соляріях. Так, засмага, можливо, виглядала красиво. Але можемо посперечатися, що з тих пір у фанаток бронзової шкіри з’явилася пара-трійка пігментних плям.

Крім того, з доступністю багатьох салонних процедур, дівчата стали частіше страждати від гіперпігментації: то не дотримувалися правил догляду після пілінгу, то перестаралися з лазерами, то просто пішов збій в організмі.

У будь-якому випадку пігментація мало приємна. Тому багато хто з нас хоче її позбутися. Сік петрушки або лимона в цьому випадку навряд чи допоможе, тому краще покластися на косметичні засоби, розроблені спеціально для боротьби з гіперпігментацією. У них є спеціальні освітлювальні компоненти, що блокують вироблення меланіну (темного пігменту) і повертають час назад, коли у вас ще не було пігментних плям.

Ось як це працює: якщо ви хочете позбутися гіперпігментації, освітлити шкіру або просто зробити веснянки менш помітними, просто шукайте в складі засобів освітлювальні компоненти.

Одним із найпопулярніших відбілювальних інгредієнтів є гідрохінон, але він не такий уже й безпечний для здоров’я. Тим не менш, є альтернативні натуральні компоненти, які не гірше гідрохінона борються з гіперпігментацією.

Арбутин

Арбутин є природною похідною речовиною, що міститься в чорниці. Він також відомий як більш м’який, «природний» гідрохінон. Засоби з цим відбілюючим агентом можна придбати і без рецепта. Арбутин схожий на гідрохінон, оскільки він блокує ферменти в вашій шкірі, які контролюють виробництво меланіну, але він робить це, не пошкоджуючи шкіру. Компонент істотно обмежує виробництво додаткового меланіну (коричневого пігменту) в вашій шкірі, тому засоби з ним досить швидко освітлюють шкіру, роблять її більш яскравою, вирівнюють тон обличчя. Арбутин також може допомогти з темними плямами постакне.

Інгредієнт безпечний для всіх типів шкіри та є відмінним варіантом для всіх, хто страждає від охронозу (рідкісний депігментуючий ефект, викликаний надмірним використанням гідрохінона – на шкірі з’являються білі плями).

Інгредієнти в косметиці, що борються з гіперпігментацією

Коєва кислота

Кислоти, хімічні відлущувальні речовини або інгредієнти, що видаляють мертві клітини шкіри, зазвичай отримують із фруктів, ягід і овочів. Коєвая кислота – це та, про яку мало хто знає. Це природний побічний продукт, що отримують в ході ферментації саке (рисового вина). При місцевому застосуванні кислота блокує виробництво меланіну, висвітлюючи й вирівнюючи тон шкіри.

Речовину назвали на честь японських грибів «Коджі» (koji), які використовують у приготуванні напою. Кислота є потужним антиоксидантом, тому, крім осветляющего дії, ви отримуєте антивікової і колагенозахисний ефекти.

Коєву кислоту безпечно використовувати на будь-яких типах шкіри. Оскільки вона також є сильним антиоксидантом, дерматологи часто рекомендують використовувати засоби з цим компонентом тим, хто занадто часто піддається впливу УФ-пошкоджень, забруднень або будь-яких інших зовнішніх джерел окислення. Це дуже корисний компонент для всіх жителів мегаполісів, але він принесе користь кожному, у кого є гіперпігментація або просто темні плями.

Вітамін С

Вітамін C, він же аскорбінова кислота, не просто корисний компонент косметики, він нам життєво необхідний для підтримки здоров’я. Але для шкіри цей компонент зовсім незамінний: він освітлює її, стимулює вироблення колагену й допомагає зберегти молоде сяйво обличчя. Вітамін С, як і коєва кислота, є антиоксидантом, який захищає наші клітини від ушкодження вільними радикалами. Він працює тільки на поверхні шкіри, не проникаючи всередину, тому освітлювальний ефект проявиться набагато пізніше, ніж від арбутина, й тільки за умови регулярного застосування.

Вітамін С жиророзчинний елемент, тому не витрачайте засобів і часу на сироватки на водній основі з цим компонентом – вони нічого не дадуть. А ось в складі кремів і емульсій, олій вітамін С може дати дуже багато вашій шкірі. Він повільно, але вірно позбавляє від гіперпігментації, повертає шкірі сяйво, тонус.

Важливо: всі освітлювальні агенти дуже погано реагують на сонячне світло. Тому наносити їх варто на ніч або в ранковий час, але тільки під сонцезахисні креми. В іншому випадку вони можуть викликати роздратування або навіть зворотний ефект – з’явиться більше пігментних плям.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також