Говорить редакція: чи варто змінювати вашу звичну щітку на електричну

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Говорить редакція: чи варто змінювати вашу звичну щітку на електричну

Гаджети стрімко проникають у всі сфери нашого життя, і редакції Beauty HUB так і кортить спробувати на собі чергову інноваційну штучку. Чи варта шкірка вичинки у випадку з електричною зубною щіткою?

«Ретельний догляд за ротовою порожниною не лише забезпечує ідеальну усмішку, а ще й піклується про увесь організм», — говориться в рекламній кампанії одного бренду засобів для ротової порожнини. Якщо заглибитися у питання оральної гігієни, то ця фраза перестає звучати занадто пафосно. Наукові дослідження підтверджують: від здоров’я зубів та ясен залежить загальний стан організму. Бактерії, які накопичуються на поверхні зубів, проникають у кишково-шлунковий тракт і поширюються на весь організм, а це може стати причиною найрізноманітніших захворювань, від цукрового діабету, проблем із серцево-судинною системою до безпліддя. Така інформація змушує дивитися на догляд за ротовою порожниною під новим кутом. Особисто мене вона спонукала перейти на бік інноваційних гаджетів з догляду за ротовою порожниною.

Електрична зубна щітка V.S. класична

Говорить редакція: чи варто змінювати вашу звичну щітку на електричну

Стоматологи стверджують, що в догляді за зубами головне не прилад, а техніка чищення. Як звичайною, так і електричною зубною щіткою можна однаково ефективно видалити бактерії та бруд. Різниця тільки в часі й кількості прикладених зусиль. Так от, електричні зубні щітки розроблені для того, аби зекономити вам одне й інше.

Якщо під час чистки зубів класичною щіткою потрібно вправно виконувати вимітальні рухи (тільки так ми видаляємо бактерії, а не забиваємо їх у міжзубні щілини), то під час використання електричної можна розслабитися й легко проводити по кожному зубу. Основну роботу замість вас виконує спеціальна головка. Як саме? Тут уже залежить від технології.

Види електричних зубних щіток і досвід використання

Мій досвід користування електричною зубною щіткою розпочався з приладу з класичною обертальною технологією. Головка щітки інтенсивно рухається, завдяки цьому ретельно очищає зуби від усього зайвого. Мені пристрій відразу припав до душі. По-перше, впродовж цілого дня не покидає відчуття свіжості. По-друге, зуби стають трішки білішими завдяки тому, що вони ретельніше очищені від бактерій. І, по-третє, внесено хоча б якесь різноманіття в надокучливий щоденний ритуал. Проте стоматолог розказав мені четвертий, менш приємний факт про обертальні зубні щітки. Вони можуть пошкодити коронки, протези, вініри, брекети (мій варіант) та інші системи в ротовій порожнині. Також вони не рекомендовані людям із чутливими зубами і яснами. Тому мені довелося відкласти таку зубну щітку. Але, на щастя, ненадовго.

Я дізналася, що окрім обертової, існує також ультразвукова технологія чищення зубів. Сьогодні стоматологи називають її золотим стандартом у питанні оральної гігієни

Ультразвукові зубні щітки руйнують ланцюжки бактерій завдяки коливальним хвилям, які не травмують ротову порожнину. Зовсім навпаки, такі рухи безпечні для емалі й навіть корисні для ясен, адже вони покращують кровообіг у тканинах і зміцнюють їх.

Мій ортодонт затвердив варіант від Philips — Sonicare ProtectiveClean 4300 — і сказав, що брекетам, мікроімплантам і моїм чутливим зубам вона точно не нашкодить. Зовсім навпаки, у щітку вбудовано датчик тиску — у разі надто інтенсивного чищення щітка подає спеціальний сигнал. Завдяки цьому ви ніколи не перестараєтеся й не пошкодите емаль зубів, як це часто буває зі звичайними щітками.

Говорить редакція: чи варто змінювати вашу звичну щітку на електричну
Говорить редакція: чи варто змінювати вашу звичну щітку на електричну

Крім технології, мені припала до душі також форма — вигнутий кінчик дозволяє легко очистити всі важкодоступні місця без особливих зусиль. 

Електричні зубні щітки зручні також тим, що мають цілий ряд примочок. Наприклад, за допомогою вібрацій вони модерують процес чищення зубів: нагадують, коли потрібно переходити з однієї зони ротової порожнини в іншу й автоматично вимикається після того, як ви опрацюєте всі зуби. Моя також має смартдатчик, який відстежує тривалість використання насадки для щітки та інтенсивність чищення й повідомляє, коли необхідно замінювати головку.

Думати про вимітаючі рухи, засікати час чищення і згадувати, коли я востаннє купувала зубну щітку — усі ці маневри стали для мене пережитками минулого з новим гаджетом. Тепер можна просто розслабитися і слухати улюблену музику під час чищення зубів.

Знаю, що дехто зітхне, прочитавши усі переваги гаджету й відложить їх на кращі часи (ніде правди діти – сама так робила). Але все тільки тому, що електрична зубна щітка – новий видаток і складна альтернатива предмету, який можна придбати за символічну суму в найближчій крамниці. Проте в той же час ми готові віддати куди більше коштів і зусиль на «одноразові» вбрання, предмети макіяжу або інші дрібнички. В такі моменти варто поставити риторичне запитання: «Що можна назвати істинною турботою про себе»?

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також