6 причин неприємного запаху з рота і як нього позбутися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Неприємний запах з рота, або галітоз, може зіпсувати саме позитивне враження про людину і стати причиною соціальної ізоляції. Хороша новина: найчастіше від нього можна позбутися, скорегувавши спосіб життя.

Погана гігієна – найочевидніша причина неприємного запаху з рота. Зуби потрібно чистити двічі на день, не забуваючи при цьому і про язик, на якому накопичується велика кількість бактерій. Зубна нитка допоможе прибрати зубний наліт і залишки їжі з міжзубних проміжків, недоступних для зубної щітки. Стоматологи не рекомендують зловживати ополіскувачами для порожнини рота – багато хто з них містять антибактеріальні компоненти (триклозан, хлоргексидин), які можуть спричиняти дисбактеріоз.

Стоматологічні захворювання. У нелікованих каріозних порожнинах накопичуються залишки їжі, які є прекрасним живильним середовищем для мікроорганізмів. Це дає не тільки неприємний запах, але і погіршує каріозний процес, що загрожує, врешті-решт, втратою зуба. Захворювання ясен і пародонту теж супроводжує неприємний запах. Тут потрібно йти до стоматолога, щоб він призначив лікування і, до речі, перевірив, чи правильно ви чистите зуби.

Сухість у роті (ксеростомія). Слина очищає, зволожує і підтримує здоров’я всієї ротової порожнини. Вона нейтралізує кислоти, які виділяють мікроорганізми зубного нальоту, і змиває мертві клітини епітелію з язика, ясен і щік. Сухість у роті може мати різні причини: це побічна дія певних ліків, ознака проблем зі слинними залозами, захворювань верхніх дихальних шляхів і глотки (гайморит, фарингіт, тонзиліт). Але найчастіше ви просто не добираєте добову норму вживання води – 2-2,5 л.

Харчування. Неприємний запах з рота можуть спричиняти як продукти з різким запахом, так і системи харчування – інтервальне голодування і низьковуглеводні дієти. Наприклад, цибуля і часник дають «аромат», не тільки застряють у зубах, але і після перетравлення в шлунку їх продукти розпаду потрапляють з кров’ю в легені і виділяються з диханням. При низьковуглеводних дієтах основним джерелом енергії для організму стають жири, а в процесі їх розщеплення утворюються речовини з неприємним запахом – кетони.

Куріння. Продукти горіння тютюну і смол не тільки самі по собі мають неприємний запах, вони також збільшують ризик виникнення і поглиблення вже наявних захворювань ясен, про які ми згадували.

Захворювання внутрішніх органів. Кислий запах і присмак у роті, які супроводжуються відрижкою, печією і болями в животі, – ознаки проблем зі шлунком. Захворювання нирок проявляються гірким запахом з рота, а запах ацетону свідчить про проблеми з підшлунковою залозою і ризиком цукрового діабету. Солодкуватий, тухлий запах і жовтуватий наліт на язику свідчать про застій жовчі і проблеми з печінкою.

Повернути свіжість подиху

Щоб позбутися неприємного запаху з рота, потрібно:

  • ретельно чистити зуби два рази на день і полоскати рот водою після кожного вживання їжі;
  • регулярно відвідувати стоматолога. Профілактичні огляди мають проходити кожні пів року. На них доктор зможе провести професійне чищення зубів спеціальною насадкою і пастами, вчасно виявить проблеми і призначити схему лікування;
  • пити 2-2,5 л води на день, щоб уникнути сухості ротової порожнини;
  • можливо, варто переглянути свої харчові звички: виключити гостру і пряну їжу за кілька годин до того, як ви плануєте вийти у світ;
  • кидайте курити. Свіжий подих – тільки мала частина користі, яку принесе вашому організму відмова від шкідливої звички;
  • якщо всі перераховані вище способи не допомагають, або крім запаху з рота вас непокоять інші неприємні відчуття в тілі, зверніться до терапевта, він призначить аналізи і направить до вузького спеціаліста в разі потреби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також