Імбир: користь чи шкода для організму

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Імбир

Імбир - джерело вітамінів і корисних речовин. Його основними властивостями є допомога організму в разі харчових отруєнь, нудоти і блювоти, а також для зміцнення імунітету. Завдяки високому вмісту магнію прискорюється виведення токсинів з організму, а також поліпшується стан нервової системи.

2000 років корінь імбиру користується величезним попитом серед чоловіків і жінок: його додають до їжі, напоїв і навіть колись використовували як грошову одиницю, оскільки він був дуже дорогим. На сьогодні, в період пандемії COVID-19, його популярність в Україні ще більше зросла. Імбир родом з Південно-Східної Азії, тобто тисячі років людина знає, вивчає і використовує корінь імбиру в своєму раціоні.

Користь імбиру

Корінь імбиру – джерело вітамінів, мінералів та ефірних олій. Віднедавна вчені виявили в імбирі лікувальну властивість – він допомагає в разі харчових отруєнь, нудоти і блювоти. В імбиру міститься велика кількість магнію, який сприяє виведенню токсинів з організму і нормалізує стан нервової системи, пектину та клітковини, які знижують газоутворення і прискорюють метаболізм.

Ще однією корисною властивістю імбиру є його здатність розріджувати кров: він покращує її циркуляцію в судинах, а також зменшує ризик утворення тромбів. Тому для людей з підвищеною в’язкістю крові цей продукт особливо корисний.

Ще однією цікавою, але маловідомою властивістю імбиру є його здатність підвищення потенції. Він вважається афродизіаком, який бореться зі статевими розладами.

Звичайно, корінь імбиру часто використовують для лікування простудних захворювань. Завдяки високому вмісту вітаміну С і вітамінів групи В імбир знижує закладеність носа і зміцнює імунітет. Більш того, в корені імбиру міститься алкалоїд гінгерол, завдяки якому продукт має антибактеріальну дію і підсилює вироблення тепла в організмі.

Продукт також містить і калій, який вважається відмінним макроелементом: підвищує працездатність і хороше самопочуття. Більш того, калій відновлює рівень рідини в організмі, а також постачає в мозок кисень.

Імбир

Шкода імбиру

Незважаючи на великий спектр позитивних властивостей, імбир не рекомендується вживати людям, які страждають на виразку шлунка, гастрит і геморой. Оскільки корінь-пряність подразнює слизову кишківника та шлунку, він може негативно позначитися на здоров’ї людей із зазначеними захворюваннями.

Людям із цирозом печінки, гепатитами та каменями в нирках також протипоказане вживання коренеплоду. Він підсилює секрецію, внаслідок чого негативно впливає на печінку і жовчний міхур людей, із захворюваннями цих органів.

Ще однією особливістю імбиру є його здатність посилювати кровотік. Якщо ви схильні до кровотеч, підвищеного тиску або проблем з серцем, краще відмовтеся від вживання цього продукту і замініть його на інший у своєму раціоні.

Запам’ятайте, що найбільшу кількість вітамінів і макроелементів містить свіжий імбир. Сухі спеції або маринований коренеплід менш корисний, оскільки в них міститься велика кількість штучних добавок, цукру і барвників.

Імбир

Використання імбиру в медицині

Імбир – один із небагатьох народних засобів, визнаних медициною. Найчастіше лікарі використовують його у вигляді порошку, олії або настоянки. Олію імбиру зазвичай додають до розчину для інгаляції або використовують в лікувальному масажі для зняття стресу і напруження.

Лікарі також рекомендують додавати корінь імбиру до чаю з лимоном. Цитрусовий фрукт, як відомо, багатий вітаміном С, а імбир має антибактеріальні властивості та містить в собі вітамін С і вітаміни групи В. У тандемі вони підвищують імунітет і допомагають при ГРВІ.

Крім того, імбир відомий як продукт, який знижує вагу. Гінгерол, що міститься в коренеплоді, перешкоджає накопиченню жирів, а також прискорює метаболізм.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також