Відновлення після Covid-19: рекомендації доктора Комаровського

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як проявляється постковідний синдром, які доступні вправи і заходи полегшують самопочуття тих, хто перехворів, що потрібно зробити для якнайшвидшого відновлення після коронавіруса і чим можуть допомогти близькі – на всі ці питання відповів доктор Євген Комаровський.

Відновлення після коронавируса, на жаль, найбільш обговорювана тема 2020-го і початку 2021 року. На відміну від грипу і застуди, які безслідно минають через кілька тижнів, у новій коронавірусній інфекції існує так званий постковідний синдром, який може нагадувати про себе ще кілька місяців після захворювання.

Багато людей, які перехворіли на Covid-19, скаржаться на різноманітні наслідки хвороби, але очевидно одне – цей вірус вражає не тільки легені. Страждають судини, нирки, печінка, серце, нервова система, клітини головного мозку. Все це тягне за собою безліч проблем зі здоров’ям, включаючи неврологічні симптоми. Що ж робити, щоб вся ця тривала симптоматика, що заважає повноцінному життю, скоріше минула? На що звернути увагу і як допомогти близькій людині, яка перехворіла коронавірусом?

Відомий лікар-педіатр Євген Комаровський, професійній думці і рекомендаціям якого довіряють мільйони українців, випустив новий ролик на своєму YouTube-каналі, в якому розповів, як відновитися після Covid-19. Ми вибрали для вас основні тези.

Симптоми постковіда

Найбільш часті прояви постковідного синдрому, за словами доктора Комаровського, можна розділити на три основні групи:

  1. дискомфорт органів дихання (кашель, задишка, відчуття нестачі повітря);
  2. загальна сильна слабкість організму (не просто млявість, сонливість і втома, а повний занепад сил і небажання що-небудь робити);
  3. ураження нервової системи (порушення сну, проблеми з пам’яттю і логічним мисленням, психічні розлади).

Окремим пунктом доктор називає такий постковідний симптом, як перекручення смаків і нюху. Тобто, коли людина знає, яким повинен бути на смак той чи інший продукт і як він повинен пахнути, але після коронавіруса запах і смак відчуваються по-іншому або, наприклад, певна річ починає пахнути чимось зовсім іншим.

Що ми можемо вдіяти

Перш за все, Євген Комаровський звертає увагу на те, що в постковідному стані людині дуже важко вирішити свої проблеми самотужки, тому тут без допомоги рідних не обійтися. Важливо бути співчутливими і терплячими до своїх близьких, більше звертати на них уваги і надавати будь-яку допомогу, що сприяє їх швидкому відновленню. Як це можна зробити?

  • Перебувати поруч і допомагати у всьому, при необхідності реалізувати консультацію таких фахівців, як психолог або психіатр.
  • Забезпечити режим вентиляції і оптимальний рівень вологості повітря у приміщенні (щоб не допустити пересихання слизових оболонок і дефіциту рідини в організмі).
  • Дати рекомендації по відновленню органів дихання (спеціальні дихальні вправи для профілактики і відновлення після Covid-19 дивіться тут). Займатися дихальною гімнастикою необхідно у чистій, прохолодній, вологій кімнаті, оптимальна температура – +20 °С.

Найбільша небезпека на шляху до відновлення після коронавіруса, як стверджує Комаровський, ─ повне виключення фізичної активності. Навіть якщо ви відчуваєте сильну втому і неготовність що-небудь робити, важливо створювати для себе хоч якісь варіанти фізнавантажень: ходьба, присідання, заняття на велотренажері або їзда на велосипеді, виконання певних дій частинами. Намагайтеся рухатися при першій-ліпшій можливості. Мінімум 30 хвилин динамічних аеробних навантажень на день допоможуть подолати стрес, депресивний стан, поліпшать пам’ять і благотворно позначаться на вашій нервовій системі.

Тим, хто планує вибудовувати комплекси вправ для опрацювання різних груп м’язів, доктор радить звертатися за допомогою до професійних фітнес-тренерів і фахівців з лікувальної фізкультури.

Топ-3 рекомендації для відновлення нервової системи від доктора Комаровського

  1. Виконувати щоденні фізичні навантаження (хоча б мінімальні).
  2. Займатися фізичною активністю, при якій необхідно переміщатися у просторі (наприклад, прогулянка містом або у лісі, коли починає включатися орієнтація на місцевості).
  3. Якщо у людини є реальні розлади пам’яті і мислення, необхідно придумувати йому елементарні завдання (створювати умови для комунікації, повторювати іноземні мови, вчити вірші, виконувати домашні завдання з дітьми або, наприклад, написати 50 слів на якусь букву або слів, що складаються з певної кількості букв).

 Повний відеоролик з рекомендаціями доктора Комаровського дивіться нижче.

 

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також