Йога для сну: сім «ліжкових» асан

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Йога перед сном – хороший спосіб розслабити втомлене за день тіло і заспокоїти розум. Для цього не обов'язково йти в студію або стелити килимок поруч із ліжком. Ці п'ять простих поз можна робити прямо в ліжку!

Ви втомилися після насиченого дня. Відпочинку вимагає не тільки тіло, а й розум. Саме час прийняти гарячу ванну, забратися під ковдру і відправитися в обійми Морфея. Ми пропонуємо зробити процес ще приємнішим. Просто спробуйте ці сім асан з йоги і ви відчуєте, як сон стає міцнішим, а сни – приємнішими.

Поза Героя (Вірасана)

Вона знімає напругу з ніг, уповільнює частоту дихання і заспокоює розум (часто використовується як поза для медитації). Рекомендується утриматися тим, у кого є проблеми з колінними суглобами і варикозне розширення вен.

Поза Дитини (Баласана)

Знімає тиск з міжхребцевих дисків, завдяки диханню робить м’який масаж органів черевної порожнини, розтягує м’язи стегон, тонізує органи малого тазу і одночасно позбавляє нас нервового напруження, прибирає роздратування і допомагає справитися з головним болем.

Протипоказання: вагітність і розлади шлунка.

Поза Щасливої дитини (Ананда Баласана)

Дуже корисна для м’язів стегон і тазостегнових суглобів, допомагає позбутися стресу і втоми, заспокоює розум і розслабляє тіло.

Протипоказання: вагітність, травми шиї, спини і колін.

Поза Метелика лежачи (Супта Баддха Конасана)

У неї можна вийти прямо з пози Щасливої дитини. Знімає болі в животі, полегшує перебіг менструації, відновлює органи черевної порожнини, заспокоює нашу симпатичну нервову систему (відповідає за стресові реакції «бий або біжи», регулює роботу організму під час сну).

Протипоказання: травми пахової області, колін, стегон, плечей, нижньої частини спини.

Ноги вгору на стіну (Віпаріта Карань)

Сприяє відтоку лімфи, знімає набряклість ніг і прибирає напругу в органах малого тазу, покращує кровопостачання мозку, заспокоює, знімає стрес.

Протипоказання: високий артеріальний тиск і хвороби серця, виражений остеохондроз і травми хребта, виражений атеросклероз судин головного мозку і черепно-мозкові травми, глаукома, захворювання сітківки ока.

Поза повороту живота (Супта Джатхара Парівартанасана)

Позбавляє від болю в спині і гастриту, витягує хребет (особливо в районі попереку), заспокоює і розслабляє. Ноги можна не випрямляти.

Протипоказання: запалення внутрішніх органів.

Поза Мертвого тіла (Шавасана)

Допомагає розслабитися остаточно, скорочує час, необхідний для сну, позбавляє неспокійних сновидінь. Тобто при можливості всього п’яти годин сну рекомендуємо виконати її перед тим, як засинати, і ви відчуєте себе так, немов проспали потрібних сім-вісім годин.

Не обов’язково виконувати всі перераховані вправи. Ви можете вибрати кілька асан в залежності від настрою і стану. І нехай буде з вами міцний і здоровий сон!

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також