K-beauty словник: гід із засобів корейської косметики

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Корейська косметика сьогодні популярна, але не всі знають, що означають найменування деяких б’юті-засобів. Щоб виправити ситуацію, розповідаємо, що означають назви трендових б’юті-продуктів із Кореї.

Корейська б’юті-індустрія вважається однією з найрозвиненіших у світі. Саме тому тренди багатьох засобів приходять саме з Азії, власне, як і самі засоби. Особливо це стосується б’юті-продуктів для догляду за шкірою обличчя, які мають зберегти молодість шкіри настільки довго, наскільки це можливо. І сюди входять не лише звичні антивікові креми та сироватки, а й спеціальні антиоксидантні б’юті-продукти, які захищають шкіру від сонячних променів, синього світла та забрудненості довкілля – тих факторів, які найбільше шкодять шкірі кореянок через специфіку їхньої країни.

Ми не раз розповідали про патчі для очей, тканинні маски й сироватки, які входять до корейської десятиступінчастої системи догляду за шкірою обличчя, говорили і про патчі для обличчя, які допомагають прибрати носогубні складки, але є ще маса засобів k-beauty, назви яких спричиняють паніку. Пропонуємо вам більше дізнатися про кожен б’юті-засіб з косметички корейців.

Пудра для вмивання

Можливо, це найзрозуміліший продукт із цього списку. Пудра для вмивання діє подібно до пінки або гелю для очищення обличчя, оскільки пудра спінюється під час контакту з водою, дозволяючи очистити шкіру від будь-яких забруднень і надлишку себуму. Найчастіше пудру для вмивання в корейській системі догляду використовують як перший крок очищення вранці або  як другий увечері після гідрофільної олії або молочка. Останні два засоби є засобами демакіяжу, але їх теж потрібно змивати зі шкіри, тому пудра – чудовий варіант для цього.

Тим, хто користується пудрою для вмивання, рекомендовано придбати спеціальний віночок-сіточку або спеціальну помпу, щоб легко можна було створювати пишну піну. Без сіточки або помпи теж можна обійтися, просто доведеться добре збити воду з пудрою в долонях, а потім лише можна приступати до очищення обличчя.

Часто можна зустріти ензимні пудри для вмивання, які використовуються ще й для дбайливої ​​ексфоліації обличчя.

Tosowoong Powder Wash

Tosowoong Powder Wash

Гідрофільна олія

Гідрофільна олія – це на сьогодні один з найпопулярніших засобів демакіяжу у зірок. Її любить Емма Вотсон, без неї не може обійтися Емілі Блант і багато інших знаменитостей. Крім того, це один з must-have засобів у корейському догляді за шкірою особливо для тих, хто користується водостійкими сонцезахисними кремами та косметикою. Цей продукт є сумішшю олій з емульгаторами, які після контакту з водою перетворюють олію на ніжне молочко для вмивання. Гідрофільна олія добре розчиняє не тільки косметику та бруд, але й жир: тут діє принцип «клин клином». Засіб видаляє зі шкіри не тільки найстійкішу косметику та ВВ-креми, які встигли проникнути глибоко в пори, а й надлишок себуму, який може зберегтися в порах і надалі спричинити запалення. Саме тому при використанні гідрофільної олії для зняття макіяжу чорні точки не утворюються (або майже не утворюються).

На відміну від звичайних олій, «гідрофілка» легко змивається зі шкіри, не залишаючи жирної плівки. Однак її теж рекомендовано змивати гелем, пінкою або пудрою, особливо володаркам жирної чи проблемної шкіри.

Гідрофільною олією користуватися легко: сухими руками розподілити по сухому обличчю, помасажувати, щоб олія встигла розчинити косметику, а потім змити водою. Проте «гідрофілкою» не рекомендовано очищати шкіру повік, оскільки вона може потрапити на слизові очі та спричинити подразнення.

The Face Shop Rice Water Bright Light Cleansing Oil

The Face Shop Rice Water Bright Light Cleansing Oil

Желе для обличчя

Желе для обличчя – справжні мультитаскери корейського догляду за обличчям. Нещодавно ми писали про новий тренд у догляді за шкірою Skip-care, який, як зрозуміло з назви, пропонує пропустити кілька кроків у догляді за обличчям, не жертвуючи результатом. Ось для того, щоб зберегти результат десятиступінчастого догляду, але використовувати на кілька засобів менше, і потрібні такі мультизадачні продукти, як желе для обличчя. Зазвичай желе виконує одразу три функції: зволожує, тонізує і готує до нанесення макіяжу. Тобто їм можна замінити тонік, сироватку та зволожувальний крем. Однак є ще маски-желе, і вони працюють тільки за принципом маски для обличчя.

Shara Shara Honey Bomb All in One Ampoule

Shara Shara Honey Bomb All in One Ampoule

Щербет/сорбет для вмивання

Очищувальний щербет – це саме той засіб для вмивання, який вам потрібно, якщо ви не любите використовувати двофазні рідини або не дотримуєтеся поради очищати обличчя двічі. Засіб легко може замінити і гідрофільну олію, і пінку або пудру для вмивання. Ось тільки щербетом можна і потрібно змивати макіяж із очей. Під час контакту зі шкірою бальзам швидко тане, розчиняючи всю косметику і будь-які водостійкі засоби для обличчя. Діє сорбет, або щербет, за принципом молочка або «гідрофілки» і використовується у такий саме спосіб.

Якщо щербет для вмивання залишає жирну плівку (що нормально для засобу з формулою бальзаму), краще змити її додатковим засобом для вмивання (пудрою, гелем або пінкою).

The Saem Natural Condition Sorbet Cleanser

The Saem Natural Condition Sorbet Cleanser

читайте також

Тонер для обличчя

Тонери і тоніки часто плутають, і зрозуміло: обидва продукти мають тонізувати шкіру, обидва є завершальним етапом очищення шкіри. Однак тоніки призначені лише підготувати шкіру для нанесення всіх подальших засобів догляду і відновити її pH-баланс. Але оскільки багато засобів корейської косметики настільки ніжні, що не порушують природний кислотний баланс шкіри, потреби в тоніках немає. Тому в корейській б’юті-рутині є тонери. По суті, це ті ж тоніки, але з більшою концентрацією зволожувальних компонентів, оскільки цей продукт необхідний саме для того, щоб наситити шкіру вологою відразу після вмивання, тим самим сприяючи глибшому проникненню всіх наступних засобів.

Засіб має різноманітну консистенцію – від рідкої до гелевої та желеподібної, тому використовувати тонер можна по-різному: наносити за допомогою ватних дисків або просто руками.

Benton Aloe BHA Skin Toner

Benton Aloe BHA Skin Toner

Есенція для обличчя

Есенція – це не тонік і не тонер, хоча засоби і близькі один до одного за функціями та консистенцією. Тонізувальні засоби на кшталт лосьйонів і тоніків відновлюють рН-баланс і гідроліпідну мантію шкіри, зволожують її та підчищають огріхи після демакіяжу. Есенції теж усе це роблять, але вони мають ще одну функцію – насичують шкіру поживними речовинами та вітамінами. Навіть попри те, що есенція може бути не густіша за воду, концентрація поживних речовин у ній вища, ніж у тонізувальних засобах. Проте есенціям далеко й до сироваток. Так, есенції багато в чому перевершують сироватки, тому що можуть бути і рідшими, що покращує швидкість проникнення будь-яких корисностей, і безолійними, а отже – їхня формула легша і не спричиняє закупорювання пор. Але сироватки, на відміну есенції, покликані боротися з конкретною проблемою. Есенція діє як універсальний солдат, але вилікувати будь-який шкірний стан не може.

Використовувати есенцію варто після тонера до сироватки (або замість неї), крему та будь-яких продуктів з олійною формулою.

Missha Super Aqua Ice Tear Essence

Missha Super Aqua Ice Tear Essence

Емульсія

Емульсія і лосьйон у Кореї – одне й те саме. Трохи олійна, трохи гелеподібна речовина, яка зволожує шкіру активніше і краще, ніж есенція, хоча засоби часто взаємозамінні. Емульсія є чимось середнім між есенцією та кремом для обличчя, тому наноситься між ними і в такий само спосіб.

У складі емульсії є емульгатори, чим вони й відрізняються від кремів для обличчя. Емульгатори потрібні для того, щоб олії легше змішувалися з рідкими компонентами, тому емульсії проникають у шкіру глибше та швидше, ніж креми.

CosRX Natural BHA Skin Returning Emulsion

CosRX Natural BHA Skin Returning Emulsion

Пілінг-пад

Тут все очевидно: пілінг-пади – це спеціальні подушечки, просочені спеціальним складом для відлущування шкіри. До складу пілінгу зазвичай входять кислоти або ензими, які допомагають ніжно видалити ороговілі клітини шкіри з обличчя, не порушуючи цілісність її покриву. Зазвичай поверхня одного боку подушечки відрізняється від іншої: більший рельєф з одного боку і гладка поверхня з іншого дозволяє краще позбавитися мертвих частинок, а потім заспокоїти шкірний покрив.

Пілінг-пади особливо зручні у використанні: просто дістаньте одну подушечку і протріть обличчя, спочатку рельєфною стороною, потім гладкою. Тільки будьте обережні: як будь-які засоби для ексфоліації, пілінг-пади не обов’язково використовувати щодня. Все залежить від типу й потреб шкіри.

Elizavecca Hell-Pore Perfect Wine Sparkling Peeling Pad

Elizavecca Hell-Pore Perfect Wine Sparkling Peeling Pad

Сплеш-маска

Це засіб, який має бути у косметичці у всіх, тому що він дає моментальний ефект.

Сплеш-маска – це, по суті, концентрована рідина, яка діє, як і звичайні маски для обличчя, але швидше та її не потрібно змивати. У ній багато активних компонентів, тому вона здатна відновити шкіру та наситити її корисними елементами лише за 30 секунд.

Завдяки рідкій водянистій текстурі, сплеш-маску можна використовувати по-різному: нею можна вмитися, додавати її в тонери, тоніки, використовувати після них, розпорошувати на очищене обличчя, приймати з краплею маски ванну і навіть наносити на волосся. Це незамінний засіб для всіх, хто любить подорожувати, тому що завдяки цій масці можна вийти з літака з ідеальною шкірою.

Boscia Tsubaki Splash Mask

Boscia Tsubaki Splash Mask

Патчі від прищів

Ці пластирі локальної дії відрізняються від патчів під очі не лише своїм розміром, а й функціями. Круглі прозорі патчі наклеюються точково на прищ для того, щоб підлікувати його та мінімізувати запалення.

Патчі від прищів варто наносити на суху очищену шкіру до використання інших б’юті-засобів, щоб вони не відпали від шкіри. Бажано використовувати їх у вечірній час, тому що носити їх потрібно від 8 до 12 годин. Якщо наклеїти їх перед сном, то зранку від прища залишиться лише маленький слід.

Бонус пластирів у тому, що їх можна використовувати під макіяж, не чіпаючи при цьому місце запалення. Тільки не всі патчі однаково добре кріпляться до шкіри, тому потрібно буде приловчитися, щоб наявність пластиру на обличчі була неочевидною.

Mizon Bye Bye Pimple Patch

Mizon Bye Bye Pimple Patch

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також