Як пережити розставання з коханою людиною – поради психолога

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як пережити розставання з коханою людиною – поради психолога

Не важливо, хто з вас двох прийняв рішення піти, які причини розставання, головне зараз – пережити біль розриву стосунків. Публікуємо поради психологів, які знають, як пережити розлучення з коханою людиною.

Так склалося, що ви змушені розлучитися, стосунки з будь-яких причин вичерпали себе і більше вам не по дорозі. Ви не знаєте, як пережити розставання з коханою людиною дуже непросто, але життя не закінчилося, і варто подумати, що робити далі.

Розставання з партнером: чому «ламає» організм

На початку стосунків в організмі вирують гормони щастя, наприклад, дофамін – гормон радості й задоволення, його називають ще й гормоном мотивації. Крім того, виробляється окситоцин – гормон обіймів, прихильності, любові, турботи і вірності. Все це разом дає відчуття щастя.

Після розставання з коханою людиною коктейль із гормонів щастя вже не виробляється, а йому на зміну приходять гормони стресу. Вони негативно впливають на імунну, серцево-судинну і травну системи. У цей період ми відчуваємо біль, хоч і не фізичний – серце розбите.

Як пережити розставання з коханою людиною – поради психолога

Як пережити розставання: 7 порад

Психологи рекомендують дотримуватися кількох рекомендацій, які допоможуть вам відновитися після розставання з партнером.

  • «Відпустіть» себе

Не варто бути «залізною леді», треба дати собі волю, дозволити трохи постраждати. Якщо зараз вам хочеться лити сльози, отже, плачте, можна навіть кричати, співати, танцювати, годинами лежати в ліжку, втупившись у стелю, переглянути улюблений серіал.

Не варто терпіти, не треба ховати душевний біль, а навпаки – виплесніть його назовні. Полегшення настане, але має минути час. У кожної людини свій шлях відновлення психіки після розставання.

  • Дозвольте собі пережити почуття

Вам необхідно подумати про розвалені стосунки. Не бійтеся бути злийою, нормально відчувати навіть презирство і ненависть. Важливо вміти розділяти почуття і дії. Досвід, який ви накопичуєте у стосунках, допомагає уникнути повторення помилок у майбутньому.

Продумавши про те, що трапилося, багато хто з нас дійдуть висновку, що любили не людину, а ілюзію, створену собою. Відповідайте собі чесно: які якості в партнері ви любили і чи мав він їх насправді. Важливо також розуміти, чого ви хотіли від стосунків і що в результаті отримали.

  • Не звинувачуйте себе в розриві

Нерідко після розставання жінки відчувають почуття провини. При цьому не важливо, хто був ініціатором, – відчуття того, що все могло бути по-іншому, присутнє в 90% випадків. Не звинувачуйте себе, в розриві стосунків завжди винні двоє, адже між вами поступово губився контакт. Рішення про розрив не було прийнято за годину, воно зріло. Цей процес нагадує визрівання фолікула – рано чи пізно його прориває.

  • Зберігайте дистанцію

Якщо ви з колишнім вирішили залишитися з друзями, не треба плекати в душі надію, що стосунки можна повернути. Для чоловіка подібна дія – показник собі самому й оточенню, що він шляхетний. Одразу після розставання необхідно тримати дистанцію один від одного. Можливо, з часом ви перетворитеся на кращих друзів, але зараз це не вихід з положення.

Не намагайтеся повернути партнера, швидше за все, в вас говорить страх самотності. Це нормальна реакція після тривалих стосунків.

  • Не шукайте негайну заміну старому партнеру

Психологи радять одразу після розставання і нетривалих страждань зайнятися собою, своїм розвитком. Не важливо, що ви виберете, – це може бути спорт або професійні курси, ремонт у квартирі або подорож. До речі, зміна обстановки допомагає багатьом жінкам отямитися після розриву стосунків. Зміна обстановки передбачає не тільки подорож, але і зміна декору квартири, ремонт.

Одразу ж намагатися замінити вакантне місце вашого супутника життя – погана ідея. Флірт або випадковий секс можуть допомогти, але ненадовго, адже зараз ви дуже вразливі й раптом почнете покладати на випадкові стосунки великі надії.

  • Більше спілкуйтеся з друзями

Просити підтримку близьких людей – не соромно. Справжні друзі будуть терпимі до вас і дозволять поплакатися собі в жилетку. Люди висловлять вам свою думку про те, як ваше розставання виглядає з боку. Психологи радять зайнятися тим, що ви ніколи не робили разом із партнером. Так ви відчуєте свободу, якої раніше не було.

  • Займіться плануванням на майбутнє

Зараз вам здається, що світ став сірим. Це нормальна реакція на стрес. Але зовсім скоро ви побачите, наскільки життя прекрасне, і в цей час треба починати планувати своє майбутнє. Почати можна вже зараз – складіть список того хорошого, що є у вашому житті. У списку має бути все, що вас радує, починаючи від весняного співу птахів за вікном і закінчуючи грошовою премією за успішну реалізацію робочого проєкту. Список важливо регулярно поповнювати, а коли будуть навалюватися смуток і депресія, обов’язково перечитуйте його.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також