Китайський Новий рік 2022: як зустріти і коли настає

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Китайський Новий рік 2022: як зустріти і коли настає

Китайський Новий рік настає першого лютого. Як зустрічати це свято і що робити, аби залучити успіх у рік Тигра?

Як святкують китайський Новий рік

Китайський Новий рік 2022: як зустріти і коли настає

У Китаї Новий рік настає першого лютого 2022 року, символом якого стає Чорний Водяний Тигр. За китайськими трактуваннями, Тигр – символ змін, цілеспрямованості та мінливості. Відзначається свято протягом двох тижнів та має назву “Чуньцзе” (у перекладі свято весни або місячний новий рік). Місячний новий рік у Китаї вважається головним і одним із найтриваліших. Така назва існує ще й тому, що точна дата цього свята стає відомою з вивчення фаз Місяця. Починається двотижневе святкування першого дня першого місяця китайського календаря і закінчується на 15-й день Святом ліхтарів. У китайців у цей період збираються сім’ї для зустрічі на щорічній вечері возз’єднання. За традицією китайці у Новорічну ніч запускають салюти, феєрверки і вдаються до веселощів – чим веселіше відзначити свято, тим щасливішим буде рік. Також вважається, що чим голосніше викрикувати свої бажання, тим з більшою ймовірністю вони збудуться у новому році. Щороку у всіх поселеннях Китаю проводиться танець Дракона, який з’явився ще у ХІІ столітті. Такий танець має свої традиційні рухи, які захищають мешканців від горя та нещастя. Також дітям та близьким вручають червоні конверти з парною кількістю купюр усередині, які у новому році будуть служити талісманами, які приносять удачу та багатство.

Легенди та міфи

Китайський Новий рік 2022: як зустріти і коли настає

Стародавня легенда, яка передає історію виникнення свята, розповідає, нібито щороку китайський народ відвідує міфічне чудовисько Нянь (у перекладі “рік”). Під час своїх подорожей Нянь поїдає всі харчові запаси, зерно, худобу, а часом і самих китайців та їхніх дітей. Тому люди залишали їжу на порогах своїх будинків, вважаючи, що чим більшою буде різноманітність, тим менша ймовірність того, що Нянь увійде до будинку чи нападе на його мешканців. Червоний колір на різноманітних прикрасах і на всьому навколо, шум, феєрверки – все це, за повір’ями, відлякує міфологічне чудовисько.

Напередодні свята жителі Східної Азії проводять генеральне прибирання, розвішуючи на дверях написані на червоному папері записки зі своїми бажаннями.

читайте також

Що має бути на столі

Китайський Новий рік 2022: як зустріти і коли настає

За китайською традицією за столом має зібратися вся сім’я. Ті, хто навчається чи працює далеко від дому, намагаються бути цього дня зі своїми рідними.

На столі завжди стоїть риба, але її не з’їдають повністю, а завжди залишають частину на наступний день. Китайські пельмені (цзяоцзи) є символом переходу старого року у новий. Найбільш популярними начинками вважаються різні види м’яса, овочі та морепродукти. Ліплення таких пельменів уособлює “упаковку” здоров’я, удачі та благополуччя. Також на столі присутні спрінг-роли, які символізують Чуньцзе (свято Весни). Страви з надзвичайно довгою локшиною є символом довголіття. Їдять таку страву, втягуючи довгу локшину в себе, чим більше вдасться “втягнути” не розірвавши її, тим довшим буде життя.

Рибу за традицією потрібно подавати повністю приготовану. Такою стравою зустрічають найпочесніших гостей. Символізує риба достаток, багатство та процвітання. М’ясні страви асоціюються з процвітанням, відродженням та удачею. Подаються до столу також цілими. Особливе місце на столі приділяється цитрусовим. Вважається, що апельсини, грейпфрути, мандарини, помело принесуть у дім удачу, процвітання багатство та статус.

Як залучити успіх у рік Чорного Водяного Тигра

Китайський Новий рік 2022: як зустріти і коли настає

Традиційно напередодні Нового року в китайських будинках проводять генеральне прибирання, викидаючи або віддаючи непотрібні речі.

Щоб отримати удачу та прихильність від Тигра, потрібно насамперед принести додому його фігурку з будь-якого матеріалу. Будинок можна прикрасити гілками ялини, шишками та листям декоративних рослин. Будинок можна прикрасити декором у синьому та золотистому кольорі – саме їм віддає перевагу Водяний Тигр. Головне – не перестаратися, адже символ нового року не любить надто багато мішури. Перевагу варто віддати комфорту та затишку.

Якщо ви хочете зустріти цього року пару — додайте в домі статуетки сердечок, виріжте серця з паперу, поклавши їх на стіл і під подушку. Також рекомендують запалювати червоні свічки протягом двох тижнів.

Китайський Новий рік 2022: як зустріти і коли настає

Щоб залучити гроші, можна скористатися кількома китайськими ритуалами. На червоному листі зеленою фарбою або маркером написати суму, яку ви хочете отримати у новому році. Потім потрібно приклеїти 10-копійчану монетку та розмалювати листок зображеннями купюр та монеток. Сховати такий листок потрібно в місце, про яке знатимете тільки ви, попередньо звернувши його в сувій і перев’язавши червоною та золотою стрічкою.

Популярним є й обряд із червоною торбинкою. Приготуйте заздалегідь жменю монет, попередньо промивши їх під проточною водою (щоб енергія грошей була чистою), покладіть їх у червоний мішечок і зав’яжіть його червоною та золотою стрічкою. Потім його потрібно засипати рисом, попередньо поклавши в гарний не металевий посуд. Залишити такий мішечок потрібно у південно-східній частині квартири у кутку кімнати до закінчення новорічних святкувань.

Скористатися у таке свято можна і гаданням на майбутнє. Для цього можна заздалегідь приготувати печиво з пророцтвами або листочки з бажаннями. Витягувати їх краще не більше трьох.

читайте також

Що принесе рік Чорного Водяного Тигра

Китайський Новий рік 2022: як зустріти і коли настає

1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2012, 2022 — роки, символами яких є Тигр за східним календарем. Новий рік обіцяє різні зміни та просування вперед. Саме зараз треба активно йти у майбутнє, не відкладаючи справи на потім. Цей рік прихильний до тих, хто твердо вирішив виконати свої мрії та дійти до намічених цілей. Чорний Тигр нагадує про те, що не потрібно боятися ризикувати, особливо якщо ви довго сиділи в засідці. Тигр, як символ нового року, допомагає тим, хто виявляє інтерес до всього нового, не боїться рухатися шляхом своїх мрій, проявляючи активність, цілеспрямованість і маючи здорову безстрашність до змін. Вода, як стихія в символі року, допомагає пом’якшити характер цієї дикої тварини. Важливо пам’ятати, що тигр як мисливець завжди прораховує свої кроки, таких же стратегій слід дотримуватися і у своїх рішеннях.

Також важливо стежити за своїми емоціями, адже Вода – стихія непостійна і може спричинити різноманітні коливання емотивного стану. Тигр буде вчити стриманості та терпіння.

Чого не можна робити у китайський Новий рік

Китайський Новий рік 2022: як зустріти і коли настає

У цей день сльози та сум вважаються поганим знаком особливо, якщо плачуть діти. Тому таких “сміливців” намагаються якнайшвидше відволікти та розвеселити. У перші три дні після настання нового року не рекомендується прибирати, мити підлогу, викидати речі, брати кредит чи позичати гроші, сумувати чи плакати. Вважається, що після святкування навіть пилюка збирає всю удачу цього дня.

Зірки, що народилися на рік Тигра:

Альона Вінницька, Сергій Жадан, Валерій Харчишин, Злата Огневич, Дмитро Монатик, Леонардо Ді Капріо, Роббі Вільямс, Емілія Кларк, Том Круз, Леді Гага, Джон Бон Джові, Мерилін Монро, Демі Мур, Меган Фокс, Бредлі Купер, Кіт Харінг, Вікторія Бекхем та багато інших.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також