Коли ботокс «не бере», або Що таке резистентність до ін’єкцій ботулотоксину

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ботулінотерапія на сьогоднішній день є найпопулярнішою косметичною процедурою в усьому світі. Однак ботокс працює не на всіх! Дізнайся, чому деякі люди не схильні до дії ботулотоксину!

Ін’єкції ботулотоксину швидкі, безболісні, відносно недорогі (порівняно з хірургією) і не вимагають тривалого реабілітаційного періоду. Однак, як і у будь-якої косметичної процедури, у ботокса є свої недоліки. По-перше, до ботулінотерапіі є ряд протипоказань, а по-друге, ефект від процедури не постійний і буде радувати вас всього лише 3-6 місяців. Але найжахливіше відбувається, коли ботокс «не бере», і ви абсолютно не бачите ніякого ефекту після процедури!

Що таке ботокс?

Ботокс – очищена і розбавлена форма ботулінічного токсину типу А. Ботулотоксин являє собою органічну отруту, потрапляння якої в значних дозах в організм людини провокує гіпоксію і параліч дихальної системи.

Лише в умілих руках кваліфікованого і досвідченого лікаря ботокс перетворюється з отрути на цілющий продукт, що володіє лікувальними властивостями.

А що, якщо ботокс просто не працює?

Ряд пацієнтів мають прекрасні результати після першої, другої і навіть третьої процедури ботулінотерапіі, а потім приходять до моменту, коли ефект від процедури або сильно зменшується, або повністю відсутній. А є й ті, які після першої процедури абсолютно не бачать результату.

Доведено, що в усьому світі існує всього 1-3% людей, організм яких просто не сприймає нейротоксин. Імунітет до ботоксу буває вродженим!

Чому ботокс не працює?

Колись вважалося, що процедура не результативна через неправильне зберігання препарату або помилок в його розведенні.

Ніхто і ніколи не звинувачував у відсутності ефекту власні антитіла пацієнта. У такій ситуації пацієнтові просто рекомендувалося ще раз прийти на процедуру і повторити її. В результаті пацієнт, стійкий до ботулотоксину, витрачав ще більше грошей на процедуру, яка просто йому не підходить.

Резистентность к инъекциям ботулотоксина

Що ж з цього приводу говорить компанія Allergan, яка є творцем і виробником ботокса?

З моменту виникнення буму на використання ботокса, вчені й лікарі зрозуміли, що резистентність (стійкість) до ботулотоксину має місце бути.

Компанія Allergan також визнала, що розвиток імунітету до препарату «можливий, хоча і рідкісний». Представники компанії Allergan заявили про таке:

«Дійсно, часом у деяких пацієнтів може розвинутися імунітет у відповідь на ботокс, який знижує ефективність лікування. Ймовірність виникнення імунітету вище у тих пацієнтів, які отримують великі дози ботулотоксину в медичних цілях, наприклад, для боротьби зі спазмами».

Стійкість до ботулотоксину (імунітет) спостерігається не у всіх. На думку тих, хто стикався з резистентністю і визнає даний феномен, цифри досить низькі – від 1% до 3% пацієнтів мають токсин-блокуючі антитіла в організмі. Проте, коли мільйони ін’єкцій ботулотоксину проводяться щороку, то цей показник є значним.

Що робити, якщо ви спостерігаєте у себе резистентність до ін’єкцій ботулотоксину?

Якщо після ботулінотерапіі немає видимих результатів, то варто поговорити з лікарем, який проводив процедуру, і настояти на повторному ін’єктуванні препарату. Можливо, лікар запропонує зробити повторну ін’єкцію абсолютно безкоштовно. Якщо відсутність ефекту повториться і після повторної процедури, то спробуйте звернутися до іншого лікаря.

Якщо ефект все одно не настане, то ви можете бути впевнені в тому, що ви дійсно є одним з тих небагатьох людей, які «несприйнятливі» до ботоксу. В такому випадку ви можете подякувати своїй дивовижній імунній системі й спробувати навчитися приймати свої мімічні зморшки і полюбити їх.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також