«Красива справа»: Альона Антонова про запуск бізнесу під час війни, виробництво та плани

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Альона Антонова інтерв'ю

Альона Антонова – професійна візажистка із величезним досвідом роботи та засновниця українського makeup-бренду Antonova Beauty. Ексклюзивно для Beauty HUB Альона розповіла, з чого почався процес запуску бренду перед повномасштабним вторгненням, про випробування, виклики й амбітні плани виходу на світовий ринок.

Альона Антонова має за плечима 10 років досвіду роботи візажистом зірок та селебріті, і рік тому вона здійснила свою мрію та запустила власний бренд косметики Antonova Beauty. Головна ідея в тому, що макіяж – це вид мистецтва – динамічний, витончений, здатний змінювати життя й виконувати бажання. Детальніше про запуск бренду в період повномасштабної війни, важливість вибору правильних формул та якісного виробництва Альона розповідає у нашому інтерв’ю.

Поділіться історією бренду Antonova Beauty. Як виникла ідея його започаткувати?

Ідея створити свій бренд народилася давно, але я навіть боялася про це подумати. Багато років просувала чужі бренди – ми продавали косметику в салоні, у школі макіяжу, брали участь у виставках. Я відчувала потреби наших клієнтів, знала ходові кольори й текстури. Мене часто непокоїли думки, що я зробила б такі кольори, які б пасували всім! І завжди стежила б за тим, щоб продукти були в наявності. Обурювалася, коли ходові позиції знімали з виробництва або вони були солд-аут. Сміюся, бо нещодавно самі зіткнулися з тим, що деякі продукти повністю розпродали.

Я 10 років працювала з VIP-клієнтами, вивчила їхні потреби. Мої клієнти завжди просили замовити їм той чи інший продукт. За короткий термін я зрозуміла, які товари мають більший попит, ніж інші.

Чіткий намір щодо створення бренду народився за пів року до повномасштабної війни. Перше замовлення на італійській фабриці я сформувала за місяць до нападу і за тиждень до початку вторгнення подала документи на оформлення торгової марки. А далі почалося найцікавіше.

У чому головна філософія та концепція Antonova Beauty?

Філософія бренду – спростити дівчатам вибір косметики, дати продукт, який ідеально лягатиме і виглядатиме. Надихнути бути різними, змінюватись, а також навчити фарбуватися.

Концепція назв продуктів – це справжня історія про подорож. Колекція олівців називається Bon Voyage, що у перекладі означає «щасливої подорожі». Я запрошую кожну дівчину вирушити в мандрівку і стати елегантною, як принцеса Монако, або стати героїнею історії кохання в Парижі й побачити колір поцілунку. Але найголовніше, я закликаю отримувати задоволення від життя, не боятися мріяти, стати ще впевненішими у собі. Натхненням для створення продуктів та їх назв стали мої особисті історії з життя.

Алена Антонова

Чи важко було запускати бізнес під час війни? З якими труднощами ви зіткнулися?

Було нелегко, але я вирішила не відмовлятися від своєї мети, до якої йшла багато років. І більше того, підняла планку і вирішила, що стану прикладом для багатьох, колись я мотивуватиму і надихатиму інших йти за своєю мрією. Довелося розбиратися із логістикою, сертифікацією, складами за кордоном. Уявіть, я ніколи не виходила за межі свого салону – звичайно, все це стало величезним випробуванням.

Як професійному візажисту, яких ще продуктів вам не вистачає? Які засоби ви плануєте також розробляти у майбутньому?

Насправді ми випускаємо те, що дійсно необхідно і чого не вистачає на ринку, наприклад, стійких олівців та люксових текстур. Орієнтуємося на найкращі світові компанії і ставимо за мету вивести на світовий ринок свою. Цього місяця ми плануємо запускати перші олівці для очей, на початку наступного року очікуються олівці для брів та гель для брів. Плануємо спочатку закрити потребу у базових продуктах.

Алена Антонова

Чи впливають тенденції вибору продуктів на запуск у продаж?

Тренди, звісно, впливають, але часто трендові образи можна створити й базовими продуктами. Тому в основі наших запусків упор, насамперед, на натуральні відтінки та якісні текстури, на те, що поза модою. Благо, світова тенденція натуральної краси набирає обертів.

Розкажіть про вашу команду. Скільки людей у ній, як ви підбираєте кандидатів?

Наша основна команда налічує близько 10 менеджерів, адміністраторів та SMM на сьогодні. А візажистів, з якими ми співпрацюємо, набагато більше, і локально вони перебувають у різних країнах. У нас кілька проєктів, окрім Antonova Beauty (навчальний Makeup Residence та послуги), всі проєкти доповнюють один одного та дають можливість beauty-майстрам розвиватися. Мені подобається, що, вибудовуючи бренд, ми даємо можливість розвиватися та реалізовуватися майстрам сфери краси.

Косметика Antonova Beauty випускається на європейських фабриках. Як ви вибираєте локації, де виробляються ті чи інші засоби? Яким критеріям вони мають відповідати?

Виробництво Antonova Beauty було зумовлено заздалегідь. Це входить у філософію та концепцію. Для кожного продукту є найкраща країна виробництва: для олівців це лише Німеччина, для консилера – Італія. Нам потрібно багато часу на узгодження та затвердження. Наприклад, формулу олівців для брів ми досі не можемо узгодити, вже 8 місяців не можу знайти ту саму. Ми не винаходимо велосипеда – вибираємо імениті фабрики з гарним послужним списком світових відомих люксових брендів серед їхніх клієнтів.

Альона Антонова інтерв'ю

Що є вашим особистим і творчим натхненням?

Моє натхнення – це свобода вибору та подорожі. Нині мене надихають наші результати. Спочатку гріла думка про те, що я впораюся, що ми об’єднуватимемо візажистів, даватимемо їм можливість розвиватися, що даруватимемо захоплені погляди і любов до себе нашим клієнтам. І ми будемо вогником світла у цей темний час. А найголовніше – нести ідею залишатися і бути гарними не лише зовні, а й усередині.

Що у ваших професійних планах на 2024 рік?

У 2024 році ми з командою плануємо поїздки на Paris Fashion Week, Каннський кінофестиваль, знімати кампейни за кордоном в містах, на честь яких названі продукти, а також запустити кілька нових засобів. Ми в пошуках однодумців, креативних людей та відкриті до співпраці. Також плануємо провести ще один український тур разом із нашим партнером «Жан» – мережею нішевої парфумерії та декоративної косметики в Україні.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також