Красива справа: засновниця Hedonic Валентина Кондратьєва про філософію бренду, створення нових формул і плани на майбутнє

Валентина Кондратьєва інтерв'ю

Ексклюзивно для Beauty HUB ми поспілкувалися з засновницею українського beauty-бренду Hedonic Валентиною Кондратьєвою про особливості ведення косметичного бізнесу в Україні під час війни, гедоністичну філософію бренду, важливість макіяжу брів і плани на майбутнє.

Ми впевнені, ви не раз бачили стильні пастельні туби засобів від українського бренду Hedonic – їх можна побачити в різних магазинах та салонах краси, і вони одразу ж привертають увагу. При використанні продукти не менш прекрасні, адже над розробкою формул працює Валентина – професійний візажист із величезним досвідом роботи. Співзасновник бренду Кирил зараз служить військовим парамедиком. На сьогодні в асортименті компанії засоби для брів і вій, проте зупинятися на цьому Валентина і Кирил точно не планують.

Розкажіть, як і коли почалася історія бренду Hedonic?

О, ця історія почалася досить давно. Я працювала візажистом багато років, так багато, що ще пам’ятаю моду на тонкі брови і час, коли всі дівчата почали їх відновлювати. (Усміхається.) Тож в своїй роботі я користувалася всіма продуктами для вкладання і часто змішувала косметику і різні засоби, щоб отримати потрібний мені ефект.

Думка про те, аби створити свій засіб, була продиктована неможливістю знайти потрібний мені на косметичному ринку. Головна проблема у засобах для фіксації брів була в білому нальоті, який з’являвся на бровах через пару годин після нанесення. І в один прекрасний (дійсно прекрасний) день я познайомилась з крутим технологом, яка погодилась поекспериментувати. Експерименти тривали майже рік, і ось у нас в руках була перша формула власного фіксуючого гелю.

Валентина Кондратьєва інтерв'ю

В той момент мені дуже допоміг мій чоловік Кирил, підтримавши повністю і взявши на себе всі питання щодо процесів виробництва, пакування і сертифікації. Навіть назву для бренда, яка дуже довго не народжувалась, придумав він.

Обертаючись назад, я дивуюсь, як ми взагалі наважились це зробити, бо у нас не було ніякого бізнес-плану, ми не думали, чи повернемо взагалі вкладені в бренд гроші, нам просто хотілося зробити дійсно якісно і класно. Fortis fortuna adiuvat – вдача допомагає сміливим, і це дійсно правда.

Ви заклали в концепцію бренду філософію гедонізму. Чому надихалися саме нею?

Бо це філософія нашого життя. Життя, як виявляється, летить дуже швидко, і воно надто коротке, аби псувати свої безцінні дні чимось, що тебе засмучує. Ми прагнемо знаходити прекрасне у всьому, а якщо не знаходимо, то створюємо це прекрасне самі. Прикрашаємо своє сьогодення і не живемо майбутнім. У концепції бренду закладено саме це – наша косметика теж має приносити задоволення у всьому, і ззовні, і всередині.

Як повномасштабна війна вплинула на ваш бізнес? З якими труднощами зіткнулися?

Hedonic почав своє існування приблизно за рік до вторгнення, і до того часу був дуже локальним брендом. Можна сказати, що ми виросли саме за останні два роки. Кирил ще задовго до повномасштабного вторгнення їздив в АТО як парамедик-волонтер. Тож 24 лютого він уже був напоготові та приєднався до медиків одного з батальйонів. У перші дні ми витратили майже всі свої гроші для обладнання першого медеваку. Потім тягнулись страшні місяці без зв’язку з ним, з обстрілами (ми живемо в Харкові) і, звісно, без продажів.

Але поволі, незважаючи ні на що, почали знову відкриватись салони краси й магазини, і всі українці захотіли купувати саме українське. Ми і наші колеги-виробники бачимо, як нарешті змінилось на краще ставлення до вітчизняних брендів.

Щодо труднощів, то зараз виробничий процес в Україні – це цілий квест, починаючи з логістики, оскільки зараз в Україну дуже довго їде (або не їде зовсім) сировина, і закінчуючи локальними проблемами на кшталт обстрілів і блекаутів.

Валентина і Кирил засновники Hedonic

Валентино, ви – професійний візажист і, мабуть, найсуворіший тестувальник власної продукції. Як довго ви досягали тих формул, які представлені зараз у продуктах бренду?

Так, це правда. Настільки суворий, що багато засобів, формули яких ми розробляли, так і пішли «в стіл», хоча майже не мали недоліків. Але «майже» не про нас – ми прагнемо робити або дійсно круто, або ніяк.

Тож від моменту початку розробки формули і до запуску продукту у нас проходить у середньому рік. Плюс багато диктує пакування – буває, що продукт є, а гідного пакування для нього ми не знаходимо або його неможливо зробити під замовлення, тож відкладаємо до кращих часів.

Продукти бренду Hedonic повністю виготовляються в Україні. Враховуючи війну, наскільки зараз складно випускати якісну косметику та вчасно доставляти клієнту?

Складно. Наприклад, пару місяців тому ми переїхали в новий великий офіс-склад, і через тиждень в 200 метрах влучив «Іскандер». У приміщенні повилітали двері й вікна, пошкоджена частина складу. Але головне, що ми всі цілі, а ремонт досить швидко відновили.

Бували блекаути посеред виробничого процесу, постійні перебої зі зв’язком стали буденністю. Харків був і залишається складним для життя і бізнесу містом для тих, хто не звик до регулярних обстрілів. Також дуже відчутні логістичні проблеми, тому що хоча весь процес виробництва відбувається в Україні, майже вся сировина їде до нас з-за кордону, і щоразу замовлення великих об’ємів – це лотерея щодо термінів доставки, яка іноді тягнеться багато місяців.

Hedonic

Чому ви вирішили стартувати саме з засобами для брів і вій? Плануєте залишатися в цій ніші чи будете запускати нові категорії продуктів?

Я вважаю, що брови і гарна шкіра – це база макіяжу і найголовніше в тому, як навколишні сприймають нас. Брови дійсно «роблять» обличчя, і завдяки індустрії краси ми бачимо, який апгрейд своїй зовнішності можна зробити завдяки правильним бровам.

Але, звісно, не плануємо зупинятись. Вже зовсім скоро світ побачать нові продукти, не пов’язані з бровами.

За якими принципами ви будуєте свою команду?

Мені здається, що «наші» люди знаходять нас самі. Це насправді виглядає якоюсь магією, тому що кожного разу, коли ми замислюємось, що нам потрібен якийсь спеціаліст чи працівник, він магічним чином знаходиться сам. (Усміхається.) З нами працюють світлі й позитивні люди, яким ми можемо повністю довіряти і чиї погляди на світ збігаються з нашими.

Які бізнес-плани і мрії бажаєте втілити в 2024 році?

З того, про що вже можна розказати – це нарешті вихід на європейський ринок. Ми зробили європейську сертифікацію і зареєстрували ТМ в більшості країн єврозони, тож сподіваємося, що цього року вже будемо гідно представляти Україну на міжнародному ринку. Ну і, звісно – нові, дуже цікаві продукти.

Що найбільше вас надихає і мотивує в ці непрості часи?

Люди. Звісно, наші люди. Щодня з початку повномасштабного вторгнення ми бачимо, які українці неймовірні.

Такий рівень взаємодопомоги, гідності й мужності складно було собі уявити. І, звісно, те, як ми пристосувалися до умов війни. Береш каву в кав’ярні, в якій пів години назад після обстрілу повилітали всі вікна, але вони працюють і навіть жартують з того, і розумієш, що нас ніхто не здолає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також