Ламелярні емульсії в косметиці: «друга шкіра» для нашого обличчя

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ламеллярные эмульсии в косметике: "вторая кожа" для лица

Ламелярні емульсії для обличчя – ще одне know how з Кореї, з ефективністю і зручністю використання якого не посперечаєшся. Що таке ламелярні емульсії та чим вони відрізняються від звичних нам засобів, розповідає Beauty HUB.

При виборі доглядових засобів для обличчя в центрі нашої уваги крутиться переважно склад продукту і властивості активних компонентів. Ми любимо обирати те, в чому сконцентровані всі відомі нам інгредієнти (і побільше). Гіалуронова кислота для зволоження, натуральні олії для насичення мінералами, а ретинол – для того, щоб допомогти відновити клітини і забезпечити anti-age ефект. Такий підхід не можна назвати неправильним, проте, крім компонентів, важливо звертати увагу на те, як їх «приготували». Тобто на формули засобів. Розібратися з таким технологічним питанням редакції Beauty HUB допомогла розробниця косметичних засобів та хімік-технолог Юлія Гагаріна.

Юлія Гагаріна, хімік-технолог, розробник косметичних засобів 

Будь-який засіб перш за все складається з основи: однорідної емульсії, в якій рівномірно розподілена вода, емоленти (в тому числі і олії) та емульгатори. Рідше в основи також додають фосфоліпіди, але в чистому вигляді – це доволі дороге задоолення. Вже в готову емульсію додаються “зіркові інгредієнти”, за якими ми обираємо для себе доглядальну косметику: кислоти, вітаміни, живильні олії та зволожувальні компоненти. 

Доглядальні компоненти у складі відповідають за те, як саме діятиме крем чи лосьйон на нашу шкіру і які проблеми вирішуватиме: зволожуватиме, освітлюватиме, лікуватиме акне чи вікові зміни. Але за саме проникнення в глибокі шари шкіри, а також за поєднання і ефективність компонентів відповідає виключно те, як їх з’єднали між собою і на основі чого приготували. Тобто, емульсія. Довгий час основною служили два типи емульсій – і обидві були про краплі. 90% ринку становили продукти, де у воді були крапельки олії – це традиційний вид крему, як ми його знали. 10% ринку – в олії дрібні краплі води. Це вже про продукти для дуже сухої шкіри і сонцезахисні продукти. Та нещодавно з’явився ще один тип основ для кремів – ламелярна емульсія.

Особливість ламелярних емульсій

Ламеллярные эмульсии в косметике: "вторая кожа" для лица

Для того, щоб зрозуміти особливість і принцип дії ламелярної емульсії, потрібно повернутися на урок біології і пригадати структуру людської шкіри. Основними компонентами рогового шару шкіри є кераміди, холестерин і жирні кислоти. Кераміди епідермісу утворюють ламели – основу захисного бар’єру шкіри, який оберігає шкіру від негативного впливу зовнішніх факторів, зневоднення, і, відповідно, передчасного старіння. 

Дерматологи вважають ламели однією з найважливіших складових епідермісу, правильний баланс яких забезпечує здоровя та красивий вигляд нашій шкірі. Власне тому в середині 90-х років вчені вирішили синтетично вивести максимально подібну до них за структурою формулу і отримали ламелярні емульсії. Таку інноваційну методику виготовлення основ для косметичних засобів гучно прозвали технологія «другої шкіри».

Ламеллярні структури нагадують собою «листковий пиріг» (як шкіра людини), в шарах якого «вшиті» корисні компоненти для кращої доставки. Тривалий час виробництво таких ламеллярних або рідкокристалічних структур було складною технологічною проблемою. Для цього треба було використовувати фосфоліпіди, які синтезували з лецитину, а вони вимагали дуже «уважного» процесу і використання обладнання, «дружили» не зі всіма компонентами. Наприклад, з кислотами не хотіли категорично миритися в одному складі. За останні 30 років з’явилася величезна різноманітність нових емульгаторів, які дозволяють створювати різні типи ламіллярних емульсій. Частина з них як і раніше на старому доброму лецитин, тільки дуже високого ступеня фракціонування (очищення). Частина – на зшивання «тростинного цукру і рослинного ефіру». Частина – на похідних оливки. Все це дозволяє робити унікальну технологію більш доступною для покупця.

Переваги ламелярної емульсії

Унікальна формула ламелярних емульсій за властивостями і складом ідентична до будівельних матеріалів рогового шару нашої шкіри. В той час, як звичайні креми створюють на поверхні шкіри невидиму плівку і працюють на поверхні епідермісу, ламелярні емульсії при нанесенні на шкіру рівномірно розподіляються по поверхні рогового шару і буквально “вбудовуються” в клітини нашого тіла.

Через кардинально інший принцип дії ламелярні емульсії відновлюють пошкоджені ділянки епідермісу на клітинному рівні і укріплюють захисний бар’єр шкіри. Навіть без додаткових активних компонентів креми на ламелярних основах забезпечують ефективну регенерацію. Після такого впливу зовні шкіра має більш гладкий та пружний вигляд.  

Ламелярна косметика відноситься до групи дерматологічної. Її можна застосовувати для догляду за шкірою немовлят та вагітних жінок, а також застосовувати людям, що страждають на  різні шкірні патології, оскільки вона не пошкоджує шкіру і містить мінімум дратівливих речовин.Після застосування таких засобів запалена, алергічна, надчутлива шкіра, що відповідає на всі косметичні засоби реакцією подразнення, лущення, свербіння і набряклості, швидко заспокоюється.

Одним з найкращих виробників ламерярної косметики можна сміливо назвати український бренд EZR Clean Beauty. Компанія виготовляє біоміметичні засоби на ламеллярній основі з високою адаптивністю до різних типів шкіри, у тому числі і до чутливої. Крім ламеллярної основи містять і такі рідкісні активи як фосфоліпіди з виноградним мелатоніном, інкапсулірованний CBD, екстракт швейцарської сосни, кореня ревеню та чотири форми гіалуронової кислоти різної молекулярної маси.

Повноцінний догляд для усіх типів шкіри (навіть найбільш чутливої) забезпечить тандем сироватки і крему від бренду EZR Clean Beauty. Заспокійлива і зволожувальна ламелярна сироватка-концентрат Advanced ZEN MLE Serum запобігає передчасному старінню шкіри, спонукає клітини до регенерації та блокує оксидативний стрес. У її складі міститься інкапсульований каннабідіол, що сприяє запуску регенераційних процесів та ефективно заспокоює чутливу шкіру, а також екстракти натуральних рослин, які висвітлюють пігментні плями, допомагають відновити природне сяйво шкіри, а також захищає її від оксидативного стресу й агресивних впливів навколишнього середовища.

Ламелярний крем Revival & Soothing Hydration MLE Cream спрямований на відновлювання епідермального бар’єру, заспокоєння чутливої та подразненої шкіри та надання максимального рівня зволоженості тканинам. Цей засіб поверне сили, тонус та природне сяйво вашій шкірі, а також наддасть відпочивший розслаблений вид. Біоміметична ламелярна основа крему зроблена із компонентів цукрової тростини та оливкової олії, максимально наближена до натуральної структури шкіри людини. Її активні компоненти розподілені шарами, що забезпечує поступове проникнення інгредієнтів та тривалий захист шкіри. Розроблена структура крему дозволяє живити та захищати шкіру без відчуття тяжкості або жирності. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також