Лінолева кислота: що це таке і для чого вона потрібна

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

линолевая кислота

Лінолева кислота — незамінна поліненасичена жирна кислота, яка не виробляється самостійно нашим організмом. Розбираємось, де міститься і як працює лінолева кислота.

Що таке лінолева кислота

Лінолева кислота відноситься до класу Omega-6 і надходить до організму разом з їжею, яку ми вживаємо. Лінолева кислота сприяє адаптації клітин нашого організму у несприятливих умовах, виконуючи захисну функцію.

Для чого потрібна лінолева кислота

Жирні кислоти необхідні для підтримки здоров’я та функцій нашого організму. Лінолева кислота сприяє продуктивній роботі мозку, печінки та м’язів. Також допомагає клітинам захищатися від вірусів та бактерій. Допомагає покращувати обмін речовин та білків, що впливає на збільшення м’язової маси, покращує роботу серцевої системи, знижує холестерин, уповільнює старіння. Гарні нігті, волосся і шкіра — це також один із наслідків дії лінолевої кислоти.

для чего нужна линолевая кислота

Коли потрібно приймати лінолеву кислоту

Лінолева кислота надходить в організм разом із вживанням рослинних олій, різноманітного насіння та горіхів, м’ясних та молочних продуктів, яєць. Діти отримують лінолеву кислоту разом із молоком матері або у сумішах. Жінці необхідно близько 12 г на добу, чоловікові – близько 17 г. При виявленні дефіциту лінолевої кислоти може бути призначено додаткові джерела її споживання. Для того, щоб визначити недолік, потрібно зробити спеціальні дослідження. Але можна звернути увагу на симптоми, які можуть сигналізувати про дефіцит. Наводимо їх нижче.

  • Лущення, сухість шкіри, акне. Лінолева кислота відповідає за роговий шар та вміст у ньому ліпідів, сприяючи скріпленню рогових лусочок. При порушенні процесу відлущування шкіра стає зневодненою та сухою, як наслідок можуть виникнути запалення, закупорені пори, себорея та екзема.
  • Збій імунної системи: регулярні застудні стани та інфекції також сигналізують про проблеми ліпідного обміну.
  • Чутливість суглобів. При нестачі лінолевої кислоти можуть розвиватися регулярні, відчутні болі у суглобах.

когда нужна линолевая кислота

Крім цього, показаннями для застосування лінолевої кислоти можуть стати відхилення в роботі нервової та гормональної систем, надмірна вага, діабет, артрит.

Найчастіше фахівці рекомендують приймати лінолеву кислоту разом з ліноленовою, оскільки вони покращують дію один одного.

Лінолева кислота для шкіри

Як ми розібралися, лінолева кислота безпосередньо впливає на стан шкіри. Застосовується вона і в косметології для відновлення шкіри та покращення її бар’єрних функцій. Лінолева кислота входить до складу кремів, лосьйонів, тоніків та сироваток. Найчастіше цей вид кислоти не викликає алергії, але все ж таки варто пам’ятати про індивідуальну непереносимість. Саме тому, якщо ви вирішили використати концентрований засіб, протестуйте його на невеликій ділянці, перш ніж наносити на все обличчя.

где содержиться линолевая кислота

Найбільше лінолевої кислоти міститься в оліях, саме тому у складах засобів потрібно шукати олію примули вечірньої, виноградних кісточок, соняшника, конопель, чорної смородини, обліпихи та аргани. Можна відзначити, що при використанні таких олій для шкіри, помітно покращується її стан, як і відновлення захисних функцій. Лінолева кислота сприяє виробленню ліпідів, які відповідають за цілісність рогового шару.

Зазначу, що підбирати засоби з лінолевою кислотою бажано разом зі своїм косметологом, адже саме він порадить той вид засобу, який допоможе вирішити вашу проблему.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також