За розкладом: як поєднувати БАДи з раціоном харчування

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Різні біоактивні добавки мають свої особливості поєднання з їжею. Тому важливо знати, коли саме приймати БАДи, щоб вони правильно засвоювалися і приносили максимальну користь організму.

Біологічно активні харчові добавки – це спеціальні харчові продукти, призначені для вживання з їжею, щоб забезпечити нормальні й відновити порушені функції організму людини.  Сьогодні ми сприймаємо БАДи як належне і часто приймаємо їх просто, коли зручно, неможливо поєднуючи з основним раціоном їжі. Але така система в кращому випадку робить процес прийому біодобавок безглуздим, а в гіршому – може істотно зашкодити організму. Варто враховувати, в який саме час пити ті чи інші вітаміни, а також, з якими харчовими продуктами їх варто поєднувати.

Коли найкраще приймати різні типи БАДів

Один з найпоширеніших типів біодобавок – мультивітаміни, які містять у складі відразу всі необхідні організму мікроелементи. Їх прийом варто розділяти на два рази, приймаючи пів дози під час сніданку, а другу половину – під час обіду. Така схема прийому визнана найбезпечнішою, оскільки деякі компоненти мультивітамінів засвоюються тільки в разі попадання в організм з жирами, вітаміни групи В і С при прийомі натщесерце можуть спричинити болі в шлунку і нудоту. За розкладом: як поєднувати БАДи з раціоном харчування Окремі вітаміни також варто приймати в першій половині дня разом з їжею, оскільки в цей час доби метаболізм вище і, відповідно, всі корисні речовини засвоюються організмом набагато швидше. Винятком з цього правила можуть стати тільки вітамін В12, кальцій і магній. Вітамін В12 варто приймати вранці натщесерце, для кращого засвоєння і розподілу по організму, а кальцій і магній – навпаки у вечірній час доби, оскільки їх засвоєння не залежить від прийому їжі. Ці вітаміни можна й не підлаштовувати під раціон харчування, але важливо приймати їх разом – так кальцій і магній краще засвоюються організмом. Під час прийому вітамінів і мінеральних речовин слід також звернути увагу не тільки на час їх прийому, а й на комбінацію їх з харчовими продуктами. Наприклад, вітамін К є жиророзчинним і засвоюється тільки в разі прийому з їжею, що містить у складі жири. Вітамін Е, астаксантин і убіхінон є природними антиоксидантами, які також для якісного засвоєння організмом вимагають вживання з жирними кислотами. При прийомі клітковини варто звернути увагу на те, що вона може навпаки перешкоджати засвоєнню жирів завдяки особливостям свого складу. Тому добавки, що містять клітковину, не можна приймати разом з будь-якими БАДами, що містять поліненасичені жирні кислоти. За розкладом: як поєднувати БАДи з раціоном харчування Ще один важливий нюанс: прийом деяких вітамінів і мікроелементів варто правильно поєднувати з графіком фізичних навантажень. Наприклад, клітковина сповільнює рух їжі через шлунок, кишківник і може погано впливати на самопочуття під час тренувань. Тому такі БАДи краще приймати не пізніше, ніж за 3-4 години до фізичних навантажень. Що стосується добавок, що містять Омега-3, в разі потрапляння в організм безпосередньо перед фізичними навантаженнями і тренуваннями вони можуть спровокувати проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Отже приймати Омега-3 стоїть за кілька годин до тренування й обов’язково разом з повноцінним прийомом їжі. Доведено, що, дотримуючись цих правил засвоєння БАДів, стан організму значно поліпшується. Але пам’ятайте, що незважаючи на всі правила, кожен організм має свої унікальні особливості, і перед початком прийому будь-яких біодобавок варто проконсультуватися з лікарем. Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також