В 30 на 40: звички, які прискорюють старіння

В 30 на 40: привычки, которые ускоряют старение

На швидкість старіння впливає так багато факторів, що псувати свою зовнішність самостійно просто не можна пробачити. Тому про зазначені нижче звички варто забути.

Однією з найголовніших причин раннього старіння шкіри та поява яскраво виражених вікових змін до 30 років часто називають ранній птоз.

Птоз – втрата пружності шкіри, через яку обличчя виглядає дуже виснаженим і сірим, як маска, що сповзла. Провисання шкіри обличчя в області кута шиї та нижньої щелепи, втрата тонусу, розпливчастий овал – це ознаки передчасного старіння. Причинами такого стану можуть бути серйозні проблеми, але частіше ми прискорюємо процес старіння своїми щоденними звичками.

Ми не розповідатимемо про шкоду алкоголю та куріння. Це очевидні чинники. Поговоримо про «нешкідливі» причини раннього старіння.

Суворі дієти, неправильне харчування

Дефіцит білка, зловживання простими вуглеводами або інша крайність – строга дієта, яка призводить до різкої втрати ваги, прискорюють ранній птоз.

Різке схуднення призводить до дисбалансу гормонів і втрати підшкірно-жирової клітковини. У результаті – провисання шкіри, тьмяність обличчя, зморшки, як у шарпея. Такий стан часто називають гравітаційним птоз.

Правильне харчування – запорука правильного синтезу гормонів. В разі зниження синтезу естрогенів уповільнюється колагенез – синтез колагену й еластину, які відповідають за молодість шкіри. Зазвичай гравітаційний птоз може виникнути під час клімаксу. А ось втрата шкірою еластичності у 30 – це дуже погано.

В 30 на 40: звички, які прискорюють старіння

В разі зловживання солодким, простими вуглеводами рівень глюкози в крові підвищується. Внаслідок цього відбувається процес глікування: білки, які відповідають за підтримання здоров’я шкіри, окислюються. Глікація білків колагену дерми – один із основних чинників старіння. Тому цукор дуже шкідливий для шкіри.

Ще одна причина прискореного птозу – дефіцит білка. Тому багато вегетаріанців, які неправильно будують свій раціон і не вживають достатньої кількості білкових продуктів, страждають від тьмяності обличчя. Їхня шкіра швидше втрачає пружність і провисає.

Якщо ви відмовляєтесь від тваринного білка, шукайте рослинне джерело протеїну, щоб наситити організм необхідними амінокислотами.

читайте також

Зловживання солярієм та природною засмагою

Здається, вже всі знають про шкоду УФ-променів типу А, які руйнують волокна шкіри, особливо еластин. Але не всі досі розуміють, що такий тип сонячних променів впливає на нашу шкіру цілий рік, і в похмуру погоду також. І скло нас від альфа-променів не захищають. Якщо ви не користуєтеся SPF щодня, то ризикуєте отримати більш тонку шкіру, розписану сіточкою зі зморшок.

Головним ворогом молодості є засмага в солярії. Навіть 5 хвилин буде достатньо, щоб уповільнити синтез колагену й еластину на три доби! А уявіть, що буде зі шкірою в разі регулярного відвідування солярію!

В 30 на 40: привычки, которые ускоряют старение

Нехтування доглядом

Доглядати шкіру потрібно, це факт! Причому не обов’язково купатися у кремах та сироватках, щоб зберегти молодість. Але базовий догляд є обов’язковим. Він передбачає очищення, тонізування, зволоження і захист.

Якщо з якоїсь причини у вас виникли ознаки раннього птозу, наприклад, після різкої втрати ваги, то можна повернути час назад. Хоча б трохи. Для цього корисно буде зробити одну з процедур, що омолоджують. У цих обставинах допоможуть: лазерні методики, RF-ліфтинг, фототерапія, масаж. У вкрай занедбаних випадках без контурної пластики не обійтися.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також