Ліпоєва кислота для схуднення: користь та як приймати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Липоевая кислота для похудения

Альфа-ліпоєва кислота допомагає виводити токсини з організму, покращує роботу печінки та знижує рівень цукру в крові. Популярна вона і у програмах схуднення. Розберемося, де міститься і як приймати ліпоєву кислоту для схуднення.

Що таке ліпоєва кислота та яка від неї користь

Ліпоєва кислота – це антиоксидант, речовина, яка бере участь у процесах метаболізму та інших біохімічних реакціях, сприяє детоксикації організму. Також відома як альфа-ліпоєва кислота. Ця речовина присутня в мітохондріях клітин, а також надходить з продуктами харчування, але у зв’язку з можливими хронічними захворюваннями та віковими змінами здатність клітин синтезувати цю речовину може знижуватися. Тривалий час альфа-ліпоєва кислота вважалася вітаміном, але потім було виявлено, що вона є учасником процесів метаболізму.

що таке ліпоєва кислота

Дана кислота сприяє детоксикації організму, допомагаючи виводити з нього різні шкідливі речовини, наприклад, токсини та важкі метали. Бере участь у відновленні клітин печінки, зменшує рівень цукру, допомагає засвоєнню глюкози, зменшуючи її рівень у крові. Також ліпоєва кислота підвищує рівень енергії, нейтралізує вільні радикали, запобігає старінню клітин, позитивно впливає на нервову систему, покращує роботу мозку. Знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Використовується ця речовина і у складі косметичних засобів, володіючи антиоксидантними, антивіковими та протизапальними властивостями. Але найчастіше альфа-ліпоєва кислота застосовується як додаткова добавка в різних комплексних програмах схуднення. Це обумовлюється її можливостями впливати на метаболічні процеси, беручи участь у перетворенні поживних речовин на енергію, сприяє зменшенню апетиту.

ліпоєва кислоту в косметиці

Показання для застосування

Альфа-ліпоєва кислота застосовується у комплексних програмах профілактики різних захворювань та станів. Найчастіше її призначають як додаткову добавку до основного раціону харчування після консультації з лікарем. Показаннями для застосування можуть бути різні захворювання печінки, запалення периферичних нервів, підвищення рівня цукру в крові, різні інтоксикації, порушення у роботі гормональної, нервової, серцево-судинної системи. Також застосовується ліпоєва кислота при проблемах із вагою, ШКТ, пам’яттю, вікових змінах.

Де міститься ліпоєва кислота

де міститься ліпоєва кислота

Ліпоєва кислота виробляється в організмі людини, але вона надходить в організм з їжею і міститься в багатьох продуктах. Найбільш багаті на альфа-ліпоєву кислоту такі продукти, як червоне м’ясо (яловичина та свинина), яйця, пшениця, рис, шпинат, капуста (білокочанна та брюссельська), молочні продукти, квасоля, зелений горошок, помідори. При збагаченні свого раціону такими продуктами, варто пам’ятати, що при термічній обробці більшість корисних речовин втрачається. І все ж таки за наявності певних проблем альфа-ліпоєву кислоту, після консультації з фахівцем, ефективніше прийматиме у вигляді добавок.

Як приймати ліпоєву кислоту

як приймати ліпоєву кислоту

Альфа-ліпоєва кислота може бути у вигляді капсул, таблеток та ампул. Існують стандартні рекомендовані профілактичні норми. Для дорослих вони становлять від 200 до 600 мг на добу. При фізичних навантаженнях ліпоєву кислоту можна застосовувати до 300 мг на добу, поділяючи на рівноцінні прийоми. Під час інтенсивних програм прийом добавок можна збільшити до 600 мг. Застосовується часто альфа-ліпоєва кислота у чистому вигляді, як косметичний засіб. Проникаючи через шкіру, вона допомагає боротися з віковими процесами. При призначенні лікування дозування альфа-ліпоєвої кислоти значно збільшується і може досягати 1200 мг на добу. Але така програма прописується індивідуально лікарем після консультації, залежно від проблеми та призначеного лікування. Самостійно приймати підвищені дозування не рекомендується, оскільки це може призвести до негативних наслідків.

Протипоказання

Сама собою ліпоєва кислота безпечна у застосуванні. Але перевищуючи рекомендовані дозування, можна отримати побічні ефекти, такі як нудота, запаморочення, алергічні реакції. Якщо лікар призначив ліпоєву кислоту, і ви приймаєте інші ліки, повідомте про це. Оскільки ця добавка може знижувати дію антибіотиків, протизапальних препаратів та медикаментів для лікування серцево-судинної системи. Зменшувати ефект від залізовмісних препаратів. Під час прийому ліпоєвої кислоти важливо виключити вживання алкоголю.

ліпоєва кислота для схуднення

Ліпоєва кислота для схуднення

Застосування альфа-ліпоєвої кислоти часто зустрічається у різних програмах для схуднення. Вона надає детоксикаційну дію на організм, виводячи токсини, що накопичилися, і важкі метали. Також покращуються процеси метаболізму, вирівнюється рівень глюкози, покращується чутливість до інсуліну та притупляється почуття голоду. Тому часто ліпоєву кислоту рекомендують приймати натще. Крім цього, ліпоєва кислота сприяє спаленню калорій у стані спокою та допомагає у втраті ваги. Але важливо пам’ятати, що приймаючи лише ліпоєву кислоту, схуднути неможливо. Досягти помітного ефекту можна лише разом із фізичними навантаженнями та збалансованим харчуванням.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також