Топ 10 антиоксидантів, які варто додати до свого раціону

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Топ 10 антиоксидантів, які варто додати до свого раціону

Антиоксиданти — одна з найкорисніших груп речовин як для здоров’я організму, так і для нашої краси. Редакція Beauty HUB дізналася, чим варто поповнити свій раціон, щоб отримувати більше цих компонентів.

Антиоксиданти — це природні сполуки, які борються з вільними радикалами. Чому це важливо для нашого організму? Вільні радикали, які утворюються природним чином або надходять ззовні, пошкоджують здорові клітини у всьому тілі та руйнують структуру ДНК. Внаслідок дії вільних радикалів в організмі запускаються негативні процеси: ослаблюється імунітет, починаються передчасні вікові зміни тощо.

«Антиоксиданти в основному відповідають за те, щоб запобігти руйнуванню клітин і зберегти наше здоров’я та молодість. Вони нейтралізують і безпечно виводять з організму вільні радикали, допомагаючи відновленню ДНК, а також підтримують клітини в хорошому стані. Крім того, різні антиоксиданти мають ще цілий спектр переваг для організму», — коментує Меріл Прітчард, американський дієтолог та експерт із нутриціології.

Для того, аби збільшити кількість антиоксидантів в організмі, варто додати до свого раціону деякі вітаміни та мікроелементи, які містяться в багатьох продуктах рослинного походження. Яких саме? Розповідаємо нижче.

Вітамін Е

Вітамін Е

Переваги вітаміну Е важко перелічити в одному абзаці. Цей жиророзчинний антиоксидант зміцнює імунну систему, допомагає організму боротися з негативними зовнішніми факторами й запобігає пошкодженню клітинних структур.

Вітамін Е у великій кількості міститься в рослинних оліях, зокрема в соняшниковій, а також у горіхах та насінні. Цей компонент також містять зелені овочі та бобові.

Ресвератрол

Ресвератрол

Цей компонент відповідає за захист серцево-судинної системи, зниження рівня холестерину в організмі, підвищення пружності шкіри. Він навіть допомагає нормалізувати рівень цукру в крові.

Ресвератрол можна отримати, вживаючи гіркий чорний шоколад, какао, журавлину, лохину, чорницю. Він також міститься в шкірці червоного винограду, а, отже, червоному вині.

Кверцетин

Кверцетин

Кверцетин є джерелом одного з найпоширеніших харчових флавоноїдів. Він особливо корисний для тих, хто займається спортом, адже допомагає покращити тонус організму й дарує додаткову енергію.

Чемпіонами за вмістом кверцетину є бузина, чорниця, червоні й білі сорти цибулі, часник, журавлина, зелений перець чилі, червоні яблука. Цей антиоксидант також міститься практично у всіх цитрусових.

Селен

Селен

Цей мікроелемент відіграє важливу роль у функціонуванні імунної системи, підтримці здорового ДНК, метаболізмі, а також допомагає підтримувати здоров’я щитоподібної залози.

Найкращим джерелом цього важливого антиоксиданту є бразильські горіхи. Поповнити запаси селену можна за допомогою капусти, цибулі та кукурудзи.

Коензим Q10

Коензим Q10

Коензим Q10 є антиоксидантом, який наше тіло виробляє природним чином. Він життєво важливий для росту та відновлення клітин. Однак через дію вільних радикалів організм з часом перестає виробляти цей мікроелемент, тож його запаси важливо поповнювати за допомогою правильної їжі.

Найкращими джерелами коензиму Q10 є форель, оселедець і деякі види м’яса, такі як свинина або курка.

читайте також

Катехіни

Катехіни

Катехіни також мають сильні антиоксидантні властивості. Вони сприяють виведенню різних отруйних речовин з організму, запезпечуючи бактерицидну дію. Крім того, вони нормалізують дихання тканин та запобігають розвитку атеросклерозу.

Найбільша кількість катехінів міститься в чаях, таких як зелений, чорний і білий.

Лютеїн

Лютеїн

Лютеїн медики часто називають компонентом краси, оскільки він безпосередньо відповідає за здоров’я шкіри, а також за хороший зір. Цей антиоксидант допомагає зберегти хороший зір і захистити шкіру від пошкодження сонцем.

Найкращими джерелами лютеїну є зелені овочі, наприклад, кабачки, капуста, шпинат, броколі. Також лютеїн міститься в петрушці, листі салату, винограді.

Куркумін

Куркумін

Куркумін є дуже потужним протизапальним засобом, який може допомогти позбутися хронічних запальних процесів, наприклад, у кишківнику. Крім того, він вбиває бактерії, що спричиняють ГРВІ тощо.

Найкраще джерело куркуміну — куркума, яку можна додавати буквально у всі страви.

Хлорогенова кислота

Хлорогенова кислота

Саме хлорогенова кислота є одним із кращих антиоксидантів, які здатні нормалізувати травні процеси й покращувати засвоєння корисних компонентів організмом.

Назва цього компоненту може здатися незнайомою, але ви, ймовірно, отримуєте його щодня з ранковою чашкою кави або цикорію.

Вітамін С

Вітамін С

Вітамін С допомагає не лише підтримувати в тонусі організм та зміцнювати імунну систему, він також нейтралізує молекули вільних радикалів, захищаючи організм від пошкоджень.

Вітамін С міститься в більшості червоних, бордових та оранжевих фруктів та ягід (у апельсинах, грейпфрутах, шипшині, смородині, суницях тощо). Какао також є потужним джерелом вітаміну С.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також