Магнітні бурі у січні 2024 року: коли чекати і що планувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Геомагнітне поле Землі першого місяця нового року буде неспокійним. Календар магнітних бур на січень 2024 року підкаже, коли необхідно бути уважнішими до свого здоров’я. Дізнайтеся, що робити, щоб не відчути на собі наслідки магнітних бур.

Що таке магнітні бурі, як з’являються

Что делать, если кружится голова: советы и комментарий врачаМагнітні бурі це явище у верхніх шарах земної атмосфери, спричинене взаємодією сонячного вітру з магнітосферою Землі. Магнітосфера є областю, де магнітне поле Землі надає захист від заряджених частинок сонячного вітру.

Сонячний вітер складається із заряджених частинок, переважно протонів та електронів, що випромінюються Сонцем. Коли ці частинки взаємодіють із магнітосферою Землі, можуть виникати магнітні бурі. Внаслідок цього процесу відбувається прискорений рух заряджених частинок вздовж ліній магнітного поля, що призводить до утворення яскравих сяйв у районах полярних кіл, відомих як північне та південне сяйво (аурора).

Частота появи магнітних бур на землі пов’язана з 11-річним циклом сонячної активності. 2024 рік оголошено метеорологами періодом з високою сонячною активністю, тому кількість магнітних бур збільшиться.

Згідно з дослідженнями, від 50 до 75% людей під впливом сонячної активності можуть гірше почуватися, ставати менш продуктивними та схильними до перепадів настрою. Магнітні бурі часто супроводжуються головним болем. Вчені пов’язують це з тим, що при коливаннях магнітного поля уповільнюється капілярний кровообіг і настає кисневе голодування тканин.

Ми публікуємо точний прогноз магнітних бур на січень 2024 року, щоб ви могли підготуватися до геомагнітних коливань заздалегідь.

Прогноз магнітних бур на січень 2024 року: графік

У середньому геомагнітні коливання тривають від 2 до 5 днів і класифікуються як слабкі, помірні, сильні та дуже сильні. Загальноприйнятий індекс магнітної активності – k, згідно з яким усі магнітні бурі оцінюють за дев’ятибальною системою.

У січні 2024 року часто фіксуватимуться сильні магнітні бурі, а загалом магнітна активність буде слабкою – не більше 2 балів. Тільки дуже чутливі люди зі слабким імунітетом і деякими захворюваннями можуть страждати в ці дні від безсоння, скаржитися на поганий апетит і підвищену стомлюваність.

Дні, коли спостерігаються сильні магнітні бурі, вважаються небезпечними для здоров’я навіть для тих, хто не відносить себе до метеозалежних людей. Експерти радять знизити в цей період фізичне та психологічне навантаження на свій організм, уникати великого скупчення людей. Цього дня утримуються від стресу, не перенапружуються. Люди можуть відчути сильну втому, різкий головний біль, втрату апетиту.

Сильні магнітні бурі очікуються:

  • 2 січня  погіршується сон, можливе безсоння;.
  • 7 січня – підвищена дратівливість, порушення емоційної рівноваги;
  • 9 січня схильність до апатії та депресії;
  • 14 січня – підвищується чутливість до змін погоди;
  • 21 січня можливе загострення хронічних захворювань, пов’язаних з кістковою системою;
  • 27 січня можливе загострення хронічних захворювань пов’язаних із серцево-судинною системою.

Магнітні бурі на січень 2024 року: як пережити

Загалом негативний вплив спалахів на Сонці проявляється фізичним дискомфортом, а саме спостерігаються збої в роботі серцево-судинної системи, загострення хронічних захворювань, проблеми з нервовою системою (безсоння, підвищена стресовість, тривожність, депресії, зниження працездатності).

Пережити геомагнітні коливання без шкоди для здоров’я цілком реально. Необхідно просто стежити за календарем магнітних бур, скоригувати свій спосіб життя в період геомагнітних спалахів, ставиться до себе з великою увагою та бережливістю.

Що робити під час магнітних бур:

  1. Чітко плануйте фізичні та емоційні навантаження. В ідеалі – зупинитись на ранковій зарядці, оскільки мінімальні фізичні вправи покращують кровообіг.
  2. Дотримуйтесь режиму сну, намагайтеся висипатися.
  3. Починайте день із контрастного душу, чергуючи по 10-15 секунд холодну та гарячу воду.
  4. Контролюйте артеріальний тиск, особливо якщо страждаєте на гіпертонію або гіпотонію.
  5. Пийте більше рідини (вода, трав’яний чай).
  6. Робіть перерви у роботі або працюйте у полегшеному режимі.
  7. Уникайте конфліктів як на роботі, так і вдома.
  8. Корисні заняття йогою, медитацією, стретчингом або плаванням, намагайтеся зберігати душевну рівновагу.
  9. Особливу увагу приділіть харчуванню – не захоплюйтеся шкідливою їжею, не переїдайте. Потрібно відмовитися від продуктів, що затримують воду в організмі (копченості, гострі та солоні страви), а також смажених страв, кофеїновмісних напоїв та алкоголю. Ваш денний раціон має складатися переважно з овочів і фруктів з високим вмістом калію та магнію.
  10. Більше гуляйте, водночас слідкуйте за диханням (виключно животом), а ось поїздок на автомобілі уникайте. Частіше провітрюйте приміщення, де ви працюєте або відпочиваєте.

Підписуйся на наш Telegram-канал та не пропускай найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також