Макіяж при псоріазі: поради світових візажистів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Експерти пояснюють, як наносити і знімати макіяж при шкірі з псоріазом.

Псоріаз на обличчі – висипання у вигляді рожевих бляшок і лусочок – сам по собі малоприємний, щонайменше він спричиняє свербіж. Чи треба говорити, якою проблемою це захворювання обертається, коли хочеться зробити мейк-ап?

Як приготувати шкіру? Як замаскувати псоріаз так, щоб цим не нашкодити? Які засоби можна використати, які не варто? Як правильно наносити тональний крем, щоб не підкреслити лусочки? Експерти, дерматолог і візажисти, поділилися слушними порадами.

Як підготувати шкіру до макіяжу

Макіяж може «скочуватися», збиватися в грудочки і засихати на обличчі, якщо нанести косметику на шкіру, що лущиться та з псоріазом. Тому, впевнена дерматологиня із Нью-Джерсі Шарі Сперлінг, спочатку шкіру необхідно зволожити. Особливо не шкодуйте засіб для найбільш уражених ділянок. Це пом’якшить і заспокоїть шкіру, підготує для наступного кроку – покриття.

Які засоби використовувати: зволожувальний крем для псоріатичної шкіри CeraVe Moisturizing Cream; зволожувальний праймер 100% Pure’s Luminous Primer.

Яких інгредієнтів уникати

Хоча зволожувальні інгредієнти роблять шкіру при псоріазі красивою і сяйливою, є такі, які псують весь вигляд.

«Якщо у вас псоріаз, особливо уважно читайте склад косметики. Ароматизатори та барвники можуть спричинити подразнення, алкоголь у складі засобу ще більше висушить шкіру – і мейк-ап вийде провальним», – каже Сперлінг.

Які текстури вибирати

Як би не хотілося покрити обличчя жирним і щільним засобом, краще використовувати легкі текстури. Такого висновку дійшла візажистка, засновниця бренду косметики ABLE Дана Рей Ашберн, яка, до речі, «навчилася жити» зі своїм псоріазом.

«Чим менше кроків, продуктів і чим вони легші, тим краще. Головне, підберіть гарну базу для макіяжу з великою кількістю пігменту. А ось засіб для матування закиньте подалі», – порадила Ашберн.

Які засоби використовувати: легка сироватка Ilia True Skin Serum; Dior Diorskin Forever Undercover Foundation.

Макіяж при псоріазі: поради світових візажистів

читайте також

Як правильно наносити тональний крем

Важливо не тільки, який засіб ви вибрали, а й як ви його наносите на обличчя. «У створенні мейк-апу те, як ви його робите, не менш важливо, ніж те, які засоби використовуєте. Пензликом я завжди наношу основу, не важливо, з псоріазом шкіра або без. Потім тим самим засобом проходжуся «проблемними» місцями. Можна навіть нанести продукт пальцями або притиснути продукт до шкіри вологим Beautyblender – наносите тонкі шари, поки результат не задовольнить вас. Потім – фінальний штрих, прополіруйте все обличчя, щоб тон був однорідний», – каже Ашберн.

Як щодо консилера?

Дана Рей радить відмовитися від цього засобу, тому що він більш щільний, ніж легка база, яку зазвичай використовує.

«Макіяж лягає краще, якщо ми не змішуємо різні текстури та продукти, – впевнена Ашберн, – але якщо без консилера вам зовсім ніяк, то нехай він буде не матувальний. Нанесіть засіб точково, зачекайте на хвилинку, формула загусне – і покриття буде кращим», – радить вона.

Коли база готова, можна нанести тонкий шар пудри.

Який засіб використовувати: Beautycounter Touchup Skin Concealer Pen; Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder.

З обличчям зрозуміло, а як бути із тілом?

Псоріазні бляшки виникають частіше на тілі, ніж на обличчі. І там декоративна косметика не допоможе, тож упор потрібно зробити на зволоження, каже візажистка Мередіт Бараф. Для нанесення вона використовує м’яку щітку для тіла (так можна охоплювати великі ділянки), спеціальну рукавицю або просто наносить крем руками.

Які засоби використовувати: KKW Beauty Skin Perfecting Body Foundation та Westmore Beauty Perfector.

Як правильно видалити макіяж?

У випадку з псоріазом, те, як ви змиєте мейк-ап, не менш важливо, ніж те, як ви його нанесли. Щоб не спричинити ускладнень, дерматологиня Шарі Сперлінг рекомендує використовувати для очищення м’які мийні засоби з кислотами. «Гліколева кислота та продукти саліцилової кислоти можуть м’яко допомогти видалити лускаті, сухі області та згладити шкіру», – каже вона.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також