Маска vs кондиціонер: що краще для волосся?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Чим маска відрізняється від кондиціонера й чому одне не замінює інше? Чи шкідливі силікони та як підібрати маску для свого типу волосся? На ці та багато інших питань про основні продукти для догляду за волоссям спеціально для Beauty HUB відповіла експертка, стилістка міжнародного класу, колорист, фахівчиня з добору професійної косметики для волосся Альона Бочарова.

Професійні маски для волосся діляться на зволожуючі, живильні, відновлювальні. Останні, в свою чергу, бувають двох видів – для внутрішньої та зовнішньої структури волосся. Є також особлива категорія SOS-засобів – маски для сильно пошкодженого, сухого та ламкого волосся.

Як працюють маски?

– Майже для всіх типів волосся – нормального, сухого, жирного, пошкодженого, фарбованого, неслухняного – потрібні, в першу чергу, зволожуючі маски. Тільки після зволоження внутрішньої структури волосся (кортекса) варто наносити живильну маску. Тоді можна очікувати на блиск, еластичність, щільність і гладкість волосся. Якщо волосся не зволожити на першому етапі, молекули відновлювальної або живильної маски дуже швидко змиваються водою, не зробивши жодного ефекту. Тому більшість дівчат, не знаючи як правильно користуватися масками, змінюють одну за одною в пошуках «найбільш ефективної». При цьому використовують прасування й дивуються, чому волосся січеться й обламується.

Існує думка, що кондиціонери діють однаково, просто згладжуючи кутикулу волосся силіконами, й різниці між дорогим і дешевим засобом немає. Чи це правда?

– Кондиціонери завжди працюють поверхнево, на кутикульному (зовнішньому) шарі волосся, знімають статику, розгладжують лусочки. Вони також поділяються на кілька категорій: легкі для об’єму, зволожуючі, живильні, відновлювальні. Якщо волосся тонке й не сильно пересушене, можна використовувати кондиціонери з ліній для об’єму. Якщо волосся пористе або кучеряве, йому більше підійде кондиціонер більш щільний, що допомагає зволожити волосся, підживити його й зробити більш еластичними та гладкими. Що стосується силіконів у продуктах для догляду за волоссям, вони, як і в кремах для обличчя, відрізняються такими якісними характеристиками, як ступінь очищення й розмірами молекул. Силікони, використовувані в засобах преміум-класу, не накопичуються в волоссі. Вони вимиваються, попередньо виконуючи свою роботу.

Як правильно підібрати маску та кондиціонер: за типом волосся або за типом шкіри?

– Схильність шкіри голови до жирності, сухості, чутливості обумовлює тільки добір шампуню. Кондиціонери й маски добирають за типом волосся та наносять, відступаючи від шкіри на кілька сантиметрів. Виняток становлять особливі універсальні засоби. Наприклад, інтенсивний зволожувач Joico можна наносити й на шкіру голови, якщо вона вимагає зволоження. Або спеціальні маски в бренду ORising, що лікують саме проблеми шкіри голови: випадіння волосся, лупу тощо.

Як часто варто користуватися маскою та кондиціонером?

– У деяких брендів зовсім немає кондиціонерів, бо маски справляються з їх функцією. Маску можна потримати на волоссі не сім хвилин, а одну. Тоді проникнення буде не глибоке, а поверхневе, як у кондиціонера. Частота використання й маски, й кондиціонера залежить від стану волосся, оцінити який може професіонал. Він і складе індивідуальну схему догляду за волоссям.

Чи можна користуватися незмивним кондиціонером замість змивного?

– Можна, якщо волосся натуральне, ще не пересушене, фарбоване або нефарбоване відтінковим барвником, в гарному стані. Тоді достатньо буде м’якого шампуню та незмивного кондиціонеру у вигляді розпилювача. Це актуально, до речі, для дитячого волосся. Незмивні кондиціонери відрізняються максимальною легкістю текстури, при цьому вони досить добре знімають статичну електрику.

Чим ви керуєтеся, добираючи своїм клієнтам маски і кондиціонери?

В першу чергу, дивлюся на стан волосся в цей момент. Важливо знати, що відбувалося з волоссям в останні півроку-рік. Чи були завивки, кардинальні зміни кольору (наприклад, із чорного в блонд), наскільки волосся освітлене, сухе воно або пористе, товсте або тонке, кучеряве або пряме, чи була зроблена процедура кератинового випрямлення? Дуже сухі кінчики, наприклад, іноді виглядають, ніби сухий дріт. Крім безлічі питань я дивлюся, як поводиться волосся при першому митті, тобто як воно вбирає воду. Від цих та інших ознак того чи іншого стану волосся залежить, що краще використовувати клієнту вдома. Так, у сильно пошкодженому волоссі дуже важливо відновити на молекулярному рівні вологу всередині кортекса – без цього подальші процедури не дадуть ефекту.

У мене досить багато улюблених засобів, але найефективнішою вважаю процедуру «Абсолютне щастя для волосся» від японського бренду Lebel. Сироватки з цієї програми повторюють за компонентами внутрішню структуру волосся, тільки в рідкому стані. Одинадцять поетапно нанесених продуктів творять дива! На сьогоднішній день аналогів цій процедурі я не зустрічала.

У поєднанні з такою справжньою SPA-програмою у домашньому догляді за волоссям і маски будуть давати ефект. Ось деякі з них: Lebel IAU Mask для дуже пошкодженого волосся, рекомендується використовувати в парі з нано-активатором, що наноситься попередньо й підсилює дію поживних компонентів; аромакрем MELT REPAIR для зволоження структури волосся; BOUNCE Fit маска для сильно пошкодженого та сухого волосся; у бренді Joico – інтенсивний зволожувач, біомаска для реконструювання, кондиціонер незмивний зволожуючий (цей продукт підійде всім типам волосся). Також чудові маски: відновлююча з олією арганії від Macadamia Natural Oil, з маслом арганії та енергетична кокосова від ORising.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Фото: Shutterstock