Які вітаміни потрібні для росту волосся: 5 найефективніших

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Якщо ви зіткнулися з проблемою повільного росту або випадання волосся, переглянете свій раціон. Можливо, вашому організму не вистачає поживних елементів, від яких безпосередньо залежить сила і здоров'я локонів. Розповідаємо, які вітаміни для волосся найкорисніші та де їх взяти.

Готові посперечатися, що ви хоч раз в житті мріяли мати суперсилу, яка дозволила б вам швидко відростити довге і густе волосся або запобігти його екстремальному випаданню. Фраза про те, що піклування про красиву та здорову шевелюру починається з догляду зсередини – не порожній звук. Якщо у вас немає проблем з гормонами й інших порушень організму, тоді проблема може ховатися в тому, що ви вживаєте. Точно вашому організму всього вистачає?

Раціон у цьому питанні відіграє найважливішу роль, адже волоссю необхідні свої поживні речовини, щоб рости і бути красивим. Давайте дізнаємося, які вітаміни для волосся мають бути присутніми на вашій тарілці в складі продуктів.

Що таке вітаміни для волосся і навіщо вони потрібні

Мабуть, коли ви побачили назву цієї статті, то одразу подумали, що йтиметься про вітамінні добавки, призначені для прискорення росту волосся. Але ні. Ми поговоримо про їх складових – поживних компонентах, завдяки яким і відбувається довгоочікуваний диво-ефект.

Основу таких відновлювальних комплексів становлять вітаміни для волосся. Вони допомагають пробудити і зміцнити волосяні цибулини, заповнити баланс відсутніх мікроелементів, вирішити проблему випадання й уповільненого зростання. Займатися самолікуванням і призначати собі препарати без консультації з фахівцем – погана ідея, а от додати до свого щоденного меню корисні продукти, багаті на вітаміни для волосся, – те, що потрібно, аби зміцнити імунітет і подарувати волоссю силу та красу.

Головні вітаміни для росту волосся

Витамины для волос

Вітамін А

Це джерело росту не тільки для волосся, але і для всіх клітин нашого організму. Вітамін А покращує регенерацію тканин, відновлює шкіру голови і цибулини, зменшує роздратування епідермісу. Він також стимулює вироблення шкірного сала, яке зволожує поверхню скальпа і допомагає підтримувати оптимальний стан волосся.

Дефіцит вітаміну А, як і його передозування, може призвести до неприємних проблем, зокрема сильного випадання волосся. Тому важливо дотримуватися балансу. Віддавайте перевагу продуктам, що містять велику кількість бета-каротину (солодка картопля, морква, гарбуз, шпинат, капуста, яйця, печінка тріски), який, потрапляючи до організму, перетворюється на вітамін А.

Вітамін В5

Одними з найбільш корисних компонентів для росту волосся є вітаміни групи В. Вони надають комплексний благотворний вплив на їх стан. В разі гострого дефіциті вітаміну В5 (вона ж пантотенова кислота, або пантенол), наприклад, локони втрачають свій колір і силу, постійно сікуться і випадають. Нестача може призвести до уповільнення росту волосся, появі сивини і навіть облисіння. Вітамін В5 прискорює процес регенерації, робить волосся міцними, сяючими і здоровими на вигляд.

Пантенол є практично у всіх продуктах харчування. Але його максимальна концентрація міститься в дріжджах, курячих яйцях, кисломолочної продукції та рибі. З овочів рекорд за кількістю даної речовини у картоплі, з риби – форель. Хорошим джерелом також є бобові.

Вітамін В7

Ще один важливий вітамін цієї групи – біотин, він же вітамін В7. Цей компонент відіграє в організмі людини важливу біологічну роль і відповідає за важливі процеси для росту волосся, тому його нестача провокує сильне випадання. Біотин також регулює активність потових і сальних залоз і є надійним помічником в боротьбі з різними дерматологічними проблемами, такими як лупа, себорея та інші.

Вітамін В7 присутній в широкому спектрі продуктів, тому дефіцит цієї речовини буває вкрай рідко. Але щоб не допустити проблеми, вживайте якомога більше їжі, яка є хорошим джерелом вітаміну В7. Це горіхи (особливо волоські, арахіс, мигдаль), морепродукти, солодка картопля, морква, помідори, цибуля, яйця, вівсянка, темна листова зелень.

Вітамін С

Наступний вітамін краси, який необхідний нашому волоссю, – вітамін С. Аскорбінова кислота є потужним антиоксидантом, сприяє загальному зміцненню імунної системи, робить волосся більш сильними і здоровими. Вітамін С нормалізує обмін заліза, зміцнює судини і покращує стан шкіри голови. Достатня кількість цієї речовини необхідна для прискорення процесів регенерації клітин, а також для активізації кровотоку, що прискорює ріст волосся.

З натуральних джерел джерелом вітаміну С є цитрусові, ківі, хурма, ягоди, різні види капусти, солодкий жовтий перець, гострий перець, картопля, гарбуз, томати.

Вітамін Е

Дуже «жіночий» вітамін, який є присутній у косметичних продуктах для шкіри і волосся. Прямим призначенням вітаміну Е (токоферолу) є підтримання репродуктивних функцій жінок. Він необхідний для підтримки здоров’я в цілому й особливо важливий для зміцнення волосяних фолікулів і запобігання випаданню волосся. Компонент також надзвичайно корисний для зволоження шкіри: через його нестачу епідерміс починає лущитися, виникає відчуття сухості і стягнутості.

Щедрими джерелами вітаміну Е є рослинні олії, насіння соняшнику, шпинат, авокадо, горіхи, креветки, риба, спаржа, броколі, фрукти і ягоди.

Крім названого списку, важливу роль для волосся також відіграють такі речовини, як адермін (вітамін В6), ціанокобаламін (вітамін В12), цинк, селен, хром, мідь, марганець, інозитол. Вони підвищують імунітет, підтримують обмінні процеси в організмі, сприяють регенерації клітин, зміцнюють фолікули, допомагають уникнути випадання і відповідають за здоровий стан волосся.

Отримати одразу усі компоненти, необхідні для швидкого росту та розкішного вигляду волосся можна не лише з продуктами харчування, але й з допомогою спеціалізованих вітамінних добавок. Чудовий варіант – вітамінний комплекс “Краса та здоровя волосся” з лінійки Доппельгерц Бьюті. Він насичить організм усіма компонентами, необхідними для здорового та міцного волосся. Наприклад, олія зародків пшениці у складі покращує кровообіг у волосяних фолікулах, пришвидшує ріст нових волосин та нормалізує жировий баланс. Екстракти натуральних рослин відновлюють структуру волосся, а такі елементи, як мідь, цинк, біотин роблять локони блискучими від природи, міцними та розкішними на вигляд. Гладкість та шовковистість – ознаки здорового волосся – забезпечує колаген, що також міститься у складових компонентах комплексу.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також