Міфи про ботулотоксин: лікар-косметолог коментує популярні омани про ботокс

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ботулінотерапія – одна з найпопулярніших косметологічних методик, яка допомагає зберегти молодість обличчя на довгі роки. Проте, багатьом важко зважитися на ін'єкції ботулотоксину (ботокс) через цілоий ряд міфів, які дотепер супроводжують цю процедуру.

Найпоширеніші помилки і страхи для редакції Beauty HUB прокоментувала керівник медичного центру «Фармоза», дерматовенерологиня, трихологиня, дерматоонкологиня, косметологиня, членкиня Всеукраїнської академії дерматовенерології, Асоціації псоріазу, Асоціації превентивної та анти-ейджінг-медицини, Товариства трихологів України, Всеукраїнської асоціації дерматовенерологів і косметологів Наталя Сачук.

Наталья Сачук

«Після ін’єкції моє обличчя перестане рухатися і перетвориться на маску»

– Препарат викликає блокування передачі нервового імпульсу по м’язу. Дія будь-якої ін’єкції ботулотоксину направлена на певну зону, а значить – на конкретні м’язові волокна. При цьому досвідчений доктор, як скульптор, створює м’язовий каркас обличчя. Це творчість, підкріплена знаннями. Обличчя-маска виходить від неякісного ботулотоксину, що має велику площу дифузії. При введенні сертифікованих і м’яких препаратів, у частини м’язу залишаються не задіяні волокна, розслаблення м’язів групи, що опускає, дає обличчю м’який ліфтинговий ефект, а міміка прекрасно працює завдяки компенсаторному ефекту сусідніх м’язів. Препарат ботулотосина можна вводити тільки в м’язи, які не беруть участі в жуванні і артикуляції.

«Я можу захворіти на ботулізм»

– Сертифіковані препарати, вироблені на великих світових заводах, абсолютно безпечні. У всьому світі ботулотоксин застосовують вже більше 15 років не тільки в косметології, а й в неврології для лікування ДЦП, м’язових спазмів, при косоокості, мігрені, після ускладнень в неврології, під час оперативних втручань. Безпека ін’єкцій ботулотоксину забезпечується допустимими терапевтичними дозуванням і точковим введенням. А клінічні дослідження, величезна база доказової медицини та застосування у дітей однозначно роблять метод безпечним.

«Ін’єкція може не подіяти»

– Ін’єкції ботулотоксину починають працювати через кілька годин, а до 14-го дня вже відбувається повне локальне блокування м’язового скорочення. У літературі описані випадки, коли ефекту доводилося чекати до 24 днів. Для кожної зони є своє ефективне дозування. Важливі дата виробництва, умови зберігання і транспортування препарату, а також коли і де він був розкритий і розведений в терапевтичній концентрації.

«Кожну наступну процедуру дозу ботулотоксину потрібно збільшувати»

– Великі дозування при наступній процедурі не потрібні, адже м’яз за цей час сильніше в своєму скороченні не стає, розміри його не змінюються.

«Коли дія токсину закінчиться, обличчя швидко постаріє»

– Внаслідок того, що тривалий час (2-6 місяців) м’яз відпочивав, і не було активних скорочень, заломи і зморшки глибше не стають, тому, коли він починає скорочуватися, ця зона і все обличчя, не виглядають старіше. Навпаки, через відсутність скорочення в зонах ін’єкцій, час ніби завмирає, і обличчя з кожним роком виглядає краще.

«Ботулотоксин паралізує м’язи, і вони атрофуються»

– Не дивлячись на відсутність проведення нервового імпульсу, кровотік в м’язі зберігається, і його структура залишається колишньою. Менше з тим, поступово проростають компенсаторні нові нервові закінчення, які живлять волокна. Тому атрофії м’яза бути не може.

«Поки у мене немає зморщок, ін’єкції мені не потрібні»

– Ін’єкції ботулотоксину проводяться, в тому числі для запобігання формування мімічних зморщок. Це дуже актуально для людей з анатомічними особливостями мімічного скорочення, спадковою схильністю до швидкої появи зморщок на лобі, навколо очей, в зоні міжбрів’я. Чим раніше почати, а класичні показання – з 18 років, тим довше ця зона буде в ідеальному стані.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також