Мінеральна, органічна і веганська косметика: в чому різниця

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ми склали путівник з відмінностей між веганською, органічною і мінеральною косметикою. Виявляється, це три різні речі.

Ви користуєтеся cruelty-free косметикою? І ваші креми насправді веганські? Або все-таки мінеральні? Або органічні?

Щоб допомогти вам зрозуміти, що насправді є у вашій косметиці, ми вирішили створити посібник з органічних, веганських і мінеральних продуктів, і як їх можна розрізняти.

По-перше, немає юридичного визначення або вимоги маркувати продукти як натуральні, органічні або веганські. Єдина правова вимога – перерахувати інгредієнти відповідно до глобального стандарту INCI (Міжнародна номенклатура косметичних інгредієнтів). Інгредієнти вказуються від найвищого відсотка концентрації в продукті до найнижчого, а інгредієнти менше 1% взагалі можуть перераховуватися в будь-якому порядку. Однак імена не обов’язково вказувати в їх найбільш поширених назвах, наприклад, вода вказана як aqua, а спирти – alcohol. Назв силіконів у косметиці взагалі маса, так що тут уже просто потрібно знати кожен з них.

Саме список інгредієнтів допомагає визначити косметику як веганську, органічну або мінеральну.

Веганська косметика

Знову ж таки, немає жодного законодавчого акта, який би міг назвати продукт веганським, тому найчастіше варто покладатися на чесне слово брендів. Але є незалежні організації, які оцінюють склад і техніку виробництва засобів, а потім визначають, можна марку назвати веганською чи ні.

Найшвидший спосіб зрозуміти, що продукти веганські, – це знайти логотип Vegan Society. Він підтверджує, що продукти не містять будь-яких екстрактів тваринного походження або побічних продуктів тваринного походження, що косметика не тестувалася на тваринах.

Vegan Society

Ще один логотип, який гарантує, що продукція веганська, – це зображення Leaping Bunny, єдиний визнаний на міжнародному рівні символ, який гарантує, що тестування продукту не здійснювалося на тваринах. Закон ЄС містить суворі правила щодо тестування на тваринах, в той час як Китай – ні. Тому якщо бренд реалізовує свою продукцію в Китаї, то будь-які засоби, що там продаються, будуть автоматично перевірені на тваринах.

Leaping Bunny

Варто зазначити, що косметика з написом «веган» не обов’язково означає, що замість інгредієнтів тваринного походження використовуються ботанічні замінники; вони можуть містити синтезовані речовини, виготовлені в лабораторії.

Косметичні інгредієнти тваринного походження: гліцерин, колаген, желатин, ретинол. Якщо вони є в косметичному засобі, він не може вважатися веганським.

Товариство Vegan також рекомендує уникати таких інгредієнтів, як перли, шовк, гель равлики (муцин), молочний білок, кошеніль (E120), таллоу, ланолін, але тільки в тих випадках, якщо не вказано, що їх було створено у синтетичний спосіб.

Органічна косметика

Продукти мають містити лише незначний відсоток органічних інгредієнтів (тих, що розкладаються), щоб зарахувати себе до органічних.

Найпростіший спосіб зрозуміти, органічна косметика чи ні, – це перевіряти етикетку і шукати позначку Organic або логотип Soil Association Organic. Це підтверджує, що продукти постачаються і виробляються з використанням органічно безпечних інгредієнтів і не тестуються на тваринах, без жорстких хімічних речовин, наночастинок, парабенів, синтетичних барвників і штучних ароматизаторів. Знайти сертифіковані бренди з догляду за волоссям, декоративну косметику та догляд за шкірою можна на сайтах міжнародної організації органічної косметики – Soil Association Organic.

Зараз створюється європейський стандарт COSMOS (Cosmetic Organic Standard), аби об’єднати разом усі організації з перевірки косметики в Європі (зокрема BDIH в Німеччині, Cosmebio і Ecocert у Франції і ICEA в Італії). Тому ви можете шукати ці логотипи на брендах європейських марок.

Зверніть увагу, що деякі інгредієнти не можуть бути органічними (тобто створеними штучно або вирощеними на спеціальних органік-фермах). Наприклад, вода, сіль або глина не є органічними продуктами, але це не означає, що вони не натуральні.

Аби гарантувати, що сертифікація органічної косметики проводиться послідовно, інспекції марок відбуваються щороку!

Органическая косметика

Мінеральна косметика

Мінеральна косметика, найчастіше декоративна, не виробляється з рослинних компонентів, скоріше, з природних мінералів. Мінерали мікронізують і подрібнюють у дуже дрібний порошок, який потім можна наносити на шкіру. Ці мінерали мають натуральне походження: вони формуються в різних породах і на різних рівнях землі. Є багато комерційних марок «мінеральної» косметики, які, на жаль, переповнені іншими ненатуральними інгредієнтами.

Автентичний мінеральний продукт не містить консервантів, віддушок, додаткових елементів, барвників і хімічних речовин, а також на 100% є засобом cruelty free.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також