Що таке концепція «чистої краси» і де її шукати?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Що означає тренд «чистої» або «усвідомленої» краси і чим він відрізняється від інших тенденцій у косметиці? Давайте розбиратися.

Про поняття clean beauty почали говорити давно, а саме в січні 2018 року. Що воно охначає? Це косметика, в якій ключова увага приділяється безпеці компонентів, упаковок і їх виробництва. Причому безпечними продукти «чистої краси» мають бути не тільки для людини, але і для довкілля.

Натуральність компонентів у косметиці clean beauty має другорядне значення: в її складі можуть бути як природні інгредієнти, так і штучні. Не всі «натуральні» інгредієнти є безпечними (взяти, наприклад, свинець або отруйний плющ), як і не всі синтетичні інгредієнти становлять небезпеку для людини і природи. Звичайно, бренди, які сповідують концепцію «чистої краси», уникають використання парабенів, сульфатів, силіконів, фталатів і синтетичних ароматизаторів. До того ж упаковка clean beauty брендів має бути біорозкладаною або придатною до повторної переробки, а виробництво – екологічно свідомим, тобто максимально нешкідливим для довкілля й економним у плані ресурсів.

Чому «чиста краса» стала трендом?

Відповідь лежить на поверхні: на неї виник споживчий попит. Цього року маркетингова дослідницька компанія NPD Group повідомила про 10% зростання на ринку безпечної натуральної косметики проти 3,8% в мас-маркет і люкс-сегменті. Це означає, що звичні рішення для роздрібної торгівлі в сфері краси не відповідають потребам покупця. Люди цікавляться складами і компонентами косметики, вибираючи для себе найбільш безпечні. Так, команда мережі магазинів Sephora створила в магазинах спеціальний відділ, де продаються бренди, до якиї не входять потенційно небезпечні компоненти. Він маркований спеціальною позначкою «Без». Цим же шляхом пішов інтернет-магазин Birchbox, в якому виник розділ «Свідомі компоненти», що значно спростило клієнтам задачу в здійсненні поінформованих покупок.

Ми теж вирішили спростити вам завдання в пошуку марок, які дотримуються концепції «чистої краси», і зробили добірку 6 clean beauty- брендів.

Marie Fresh Cosmetics

Marie Fresh Cosmetics

В косметиці Marie Fresh Cosmetics поєднано практичний досвід, натуральна база та інноваційна активна складова. Кожен засіб виготовляється  з використанням виключно натуральних екологічних компонентів, сертифікованих GMP. Завдяки професійному обладнанню, стабільним та збалансованим формулам виробляються унікальні косметичні засоби, якими з захватом користуються тисячі жінок. У  внутрішньому виробництві косметики чітко контролюються всі етапи процесу: від вхідного контролю сировини до тестування фінального продукту. Виробництво проводиться з дотриманням усіх загальноприйнятих норм санітарії та концепту чистого виробництва, на чолі якого якого стоять професійні хіміки з досвідом. Всі засоби бренду розподіляють до чистої косметики, адже основну цінність косметиці надає  екологічна сировина, яка закуповується у Німеччині, Франції, США, Голландії та Іспанії та яка є максимально ефективною для шкіри.

Продукт-бестселер: зволожуюча та заспокійлива б’юті-маска з протеїнами кіноа та ферментованими мінералами. Маска створена на основі органічного емульгатору, що імітує структуру шкіри. Завдяки цьому активні компоненти діють злагоджено та забезпечують глибоке зволоження, освітлення та здорове сяйво шкіри.

Tata Harper

Tata Harper

Преса коронувала Тату Харпер «Королевою «зеленого» догляду за шкірою». Ц продукції Тати – тільки нетоксичні, натуральні, але при цьому високотехнологічні дієві формули, прихильницями яких є Гвінет Пелтроу й Емма Уотсон. Косметика виробляється й упаковується прямо на екофермі в Вермонті. «Я почала створювати свої продукти, коли зрозуміла, що не можу знайти те, що дійсно шукала: 100% натуральний, нетоксичний, але при цьому дієвий засіб, – розповіла Тата Харпер виданню Vogue. – Перехід на натуральну, або органічну, косметику означав би менш дієвий склад. Я хотіла змінити це, тому що коли все зроблено правильно, «чиста краса» – найвища розкіш для шкіри».

Продукт-бестселер: очищувальний відновлювальний засіб Tata Harper Regenerating Cleanser з екстрактом білої верби, насіння граната й абрикоса створено із застосуванням високих технологій, які забезпечують потужне зволоження, очищення пор, відлущування й освітлення шкіри.

Herbivore Botanicals

Herbivore Botanicals

У 2011 році чоловік і дружина Алекс Куммероу і Джулія Уїллс, які живуть і працюють у Сіетлі, запустили власну марку Herbivore на Etsy. Мабуть, вони самі не підозрювали, що створили один з найбажаніших брендів краси (їх веганське чорне мило з бамбуковим вугіллям Bamboo Charcoal Soap стало культовим серед шанувальників усвідомлених компонентів). Всі продукти Herbivore упаковуються в придатні для повторного використання упаковки, які виготовлено з сировини, що біорозкладється. Сім’я Куммероу-Уїллс прагне до замкнутого циклу безвідходного виробництва. В асортименті Herbivore Botanicals – олії для обличчя і тіла, багатофункціональні квіткові спреї, маски, креми і лосьйони на всі випадки життя для всіх типів шкіри. Але в їх інтернет-магазині можна купити також продукцію «для душі» й відчуття гармонії: органічний зелений чай, свічки і кераміку.

Продукт-бестселер: очищає мило-ексфоліант з бамбуковим вугіллям Herbivore Botanicals Bamboo Charcoal Soap. Глибоко очищає пори, видаляє токсини і забруднення завдяки абсорбуючим властивостям бамбукового вугілля, діє як м’який ексфоліант.

RMS Beauty

RMS Beauty

Знаменитий візажист Роуз-Марі Свіфт стала прихильником «чистої краси», коли виявила, що косметичні продукти, які вона використовувала в роботі, негативно вплинули на її здоров’я. Після здачі аналізів у клініці з’ясувалося, що рівень металів, пестицидів і хімічних речовин, виявлених в її кровотоці, перевищував допустимі норми. Це відкрило їй очі на індустрію краси і змусило переосмислити продукцію, яку вона використовувала як візажист, працюючи зі знаменитостями: Мірандою Керр, Жизель Бюндхен і Тільдою Суїнтон. Для неї стало очевидним, що єдиний варіант змінити щось у роботі – це запустити власний бренд професійної декоративної косметики, яка була б безпечною. «Я так довго працювала в цій сфері, що тепер добре знаю ціну, яку ми платимо за бажання мати гарний вигляд», – каже Роуз-Марі Свіфт. Косметика, яку вона створює, – мінеральна, нетоксична й екологічно чиста, кольори і відтінки – яскраві та сміливі.

Продукт-бестселер: хайлайтер RMS Luminizer Inflused з кокосовою олією і бджолиним воском. Надає шкірі делікатного сяйва без перламутрового блиску, властивого традиційним хайлайтерам.

Davines

Davines

Італійський сімейний бренд з догляду за волоссям, який вже чверть століття пропагує «усвідомлену красу». У складі засобів Davines – екстракти рослин, ефірні олії та органічні сполуки, отримані з екологічно чистої сировини. У виробництві косметики марка використовує так звану білу технологію, коли продукти зберігають максимум корисних властивостей рослин. Упаковка засобів Davines повністю біорозкладається. Команда бренду закликає інші марки дотримуватися шляху «чистої краси» за допомогою різних громадських ініціатив та проєктів. «Створюючи продукцію за концепцією «чистої краси», ми закликаємо людей піклуватися про себе, про середовище, в якому вони живуть і працюють, і про те, що вони люблять», – кажуть засновники марки.

Продукт-бестселер: багатофункціональна олія для волосся Davines Oi Oil входить до лінійки Oi, всі продукти якої містять олію руккі й екстракти рослин з лісів Амазонії. Олія надає приголомшливу гладкість і блиск, скорочує час висушування волосся і є потужним антиоксидантом.

Sana Jardin

Sana Jardin

Молодий парфумерний бренд Sana Jardin належить компанії Amy Christiansen Si-Ahmed, офіс якої базується в Лондоні, але виробництво зосереджене в Марокко. У парфумерній бібліотеці бренду сім ароматів, які повністю відповідають поняттю «чистої краси». Їх скляні флакони і ковпачки можна переробити і передбачають багаторазове використання, формули парфумерних композицій не містять фталатів, штучних барвників, парабенів і формальдегідів. Компоненти не тестуються на тваринах. До того ж керівництво бренду заохочує найманих працівниць у Марокко створювати власний бізнес, використовуючи побічні продукти парфумерії Sana Jardin, наприклад, квіткові воски та олії.

Аромат-бестселер: Sana Jardin Berber Blond – справжній хіт марки з нотами марокканського апельсинового кольору, неролі й мускусу.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також