Мінімум засобів і максимум користі: тренд на багатофункціональну косметику

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

тренд на багатофункціональну косметику

Сучасні дівчата не хочуть використовувати тонну косметичних засобів. На щастя, їх виручає новий тренд − багатофункціональна косметика. Все, що потрібно знати про б’юті-тенденції, розповідає експерт.

Впевнені, що на ваших б’юті-полицях знайдеться не один засіб, що виконує відразу кілька функцій. Подібні формули 3 в 1 або навіть 7 в 1 дуже популярні. У сучасному світі споживач хоче вирішити кілька проблем зі шкірою одним махом і попутно заощадити дорогоцінний час на догляд за шкірою та волоссям. Розробники косметики прислухалися до запиту й відповіли на нього. Так з’явилася багатофункціональна косметика і, відповідно, тенденція на неї.

Мінімум засобів і максимум користі − це не мрія? На відміну від корейського 10-ступеневого догляду за шкірою, один крем 3 в 1 може вирішити відразу кілька проблем. І це, звичайно, головний плюс косметики «широкого профілю». Але що ще може дати багатофункціональна косметика та як вона працює?

Катерина Русинова
Тренд багатофункціональності косметики коментує Катерина Русинова, експертка підрозділу косметичної сировини концерну BASF.
− У сучасному світі споживачі хочуть більшого від засобів для догляду за шкірою й косметики. Багатофункціональність б’юті-продуктів дуже важлива. Катерино, розкажіть, будь ласка, більше про тренд на багатофункціональну косметику?

− Темп життя сьогодні так прискорився, що сучасні споживачі шукають косметичні засоби для догляду, що дозволять їм заощадити час, особливо вранці. Тому мультифункціональні продукти для обличчя, волосся й тіла, що крім своїх традиційних властивостей мають додану цінність, набирають все більшої популярності. Наприклад, один із таких продуктів − кондиціонер для волосся − він прискорює час сушіння й дає легкий стайлінговий ефект.

Також набирають обертів так звані продукти easy to go, ними зручно користуватися в дорозі, подорожах і в звичайному житті. Це портативні стіки, в тому числі сонцезахисні, компресійні лаки для волосся або дезодоранти-антиперспіранти тощо.

− Як досягається багатофункціональність косметичних засобів?

− Спочатку необхідно визначити, в чому полягає «багатофункціональність», і від чого вона залежить. Наприклад, якщо бар’єрні функції шкіри не порушені й верхній ліпідний шар не пошкоджений − ваша шкіра зволожена, має рівний тон і здатна сама боротися з впливом зовнішніх факторів.

Якщо бар’єр шкіри порушений, то виникає сухість шкіри, надмірне випаровування вологи, й є високий ризик потрапляння полютантів (забруднюючих речовин) і запальних процесів. Тому косметичний засіб, призначений для відновлення бар’єрної функції шкіри, має краще зволожувати шкіру, знижувати ризик внутрішніх запалень і захищати від полютантів. Для цього до косметичного продукту додають один або кілька активних інгредієнтів, що дозволять досягти потрібних властивостей. Чим більше функцій буде виконувати один інгредієнт, тим більш універсальним вийде продукт.

Велике значення має й сама база косметики. Наприклад, правильно підібрані склади кондиціонера для волосся, його консистенція та сенсорика дозволяють використовувати його як незмивний крем для волосся з anti-frizz ефектом. А ковошінг-кондиціонери можна розробляти так, щоб вони могли очищати, кондиціонувати, живити й зволожувати волосся одночасно. В цілому, правильний вибір комбінації поверхнево-активних речовин і активних компонентів допоможе в розробці продукту 3 в 1 − наприклад, шампунь для волосся, гель для душу й для вмивання.

тренд на багатофункціональну косметику

− Катерино, скажіть, в яких випадках багатофункціональні засоби дійсно добре працюють?

− На мій погляд, в якості дійсно робочого багатофункціонального засобу можна назвати денні креми з UVA-захистом, який неможливий без SPF-захисту.

Тут дуже важливо, щоб на упаковці було маркування UVA.

Сучасні ультрафіолетові фільтри, що дають фотостабільний UVA-захист, дисперсії партикулярних органічних фільтрів широкого спектру захисту від УФ-випромінювання (до них не належать авобензон, октокрилен, етилгексилметоксициннамат, бензофенон-3 і ряд інших фільтрів) дозволяють досягти потужного anti-age ефекту без додавання додаткових активних інгредієнтів. Ці дані були підтверджені результатами тестів фахівців BASF в Європі. Завдяки таким фільтрам засіб буде захищати шкіру від негативних наслідків активування ММР-1 (це ензим, який при впливі УФ-випромінювання дуже швидко руйнує колагенові волокна в шкірі), а також від вільних радикалів, що крім старіння ведуть до запальних процесів. Такі засоби будуть захищати шкіру від утворення пігментних плям, веснянок, втрати вологи та еластичності, зморшок. А оскільки в денних кремах дуже часто використовуються активні інгредієнти, що також мають певну функціональність, такий засіб дійсно стає багатофункціональним.

− Розкажіть про інгредієнти косметики з більш ніж однією функцією. Які з них зараз частіше використовуються в сфері б’юті та за якими з них майбутнє?

− Косметичні компанії мають різні стратегії й плани розвитку, тому складно виділити один конкретний або кілька інгредієнтів. Одне можна сказати точно − чим більше доведених властивостей має компонент, тим більш універсальним і перспективним він стане в майбутньому.

Важливим критерієм також є екоскладова інгредієнта, наскільки він екобезпечний, які соціальні пільги він несе, крім своєї функціональності.

Наприклад, є стандартний гідролізат кератину, він має середню молекулярну вагу, за рахунок чого створює на поверхні волосся плівку, що захищає його від ламкості.

А є гідролізат кератину з малою молекулярною вагою, завдяки якій він вже може проникати всередину волосини, відновлювати її зсередини, захищати від пошкоджень і ламкості, працювати як антиоксидант і детокс-інгредієнт, а також перешкоджати осадженню міді на волоссі. Багатофункціональність − у наявності.

Або інший приклад − стероли. Будучи структурними компонентами ліпідного шару шкіри, вони захищають шкіру від пошкоджень. У косметиці в якості активних інгредієнтів використовують фітостероли, компоненти, що схожі за структурою на стероли шкіри. Вони відновлюють бар’єрні функції шкіри, зволожують, пом’якшують шкіру, знімають подразнення й свербіж, роблять її більш толерантною до сприйняття оточуючих факторів, підтримують мікробіом шкіри.

Також у BASF є доказ ефективності фітостеролів на миттєве зняття свербіння й печіння шкіри голови, поліпшення загального стану волосся − відновлення блиску та м’якості волосся.

тренд на багатофункціональну косметику

− У чому переваги використання б’юті-засобів із більш ніж однією функцією, крім економії коштів і часу?

− Саме в цьому їх основна перевага − в економії коштів і часу. Також можна ще назвати зручність у використанні.

− Використовуючи засоби для догляду за шкірою вдома, важливо враховувати параметри сумісності, стабільності, безпеки інгредієнтів. Які з багатофункціональних компонентів косметики безпечно використовувати в домашньому догляді?

− Всі багатофункціональні компоненти проходять у виробника контроль якості вхідної сировини, контроль всіх процесів виробництва та зберігання готового продукту, його мікробіологічну чистоту й безпеку. Також виробник дотримується всіх регламентів і законодавств, в яких прописуються дозволені дозування інгредієнтів (наприклад, консервантів, УФ-фільтрів, барвників тощо), в тому числі компоненти, що входять до листа заборонених до використання. Тому косметичні засоби, що продаються в магазині, безпечні для використання.

Це їх основна відмінність від косметичних засобів, що виготовляються в домашніх умовах, що не завжди гарантує безпеку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також