Must read: Ернест Хемінгуей

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Must read: Ернест Хемінгуей

Ернест Хемінгуей абсолютно унікальна творча особистість: видатний письменник, журналіст, лауреат Пулітцерівської та Нобелівської премій з літератури, рибалка і просто людина з добрим серцем. На честь дня його народження згадуємо найпопулярніші твори!

У літературних колах його досі ласкаво називають «старина Хем». Але Хемінгуей став всесвітнім улюбленцем не тільки через свій письменницький талант. Ось кілька фактів з життя письменника.

  • Працював у Червоному хресті під час війни. Якось поруч із ним вибухнула міна, і незважаючи на це, побачивши раннього солдата, Ернест потягнув його до укриття, отримавши розрив коліна і стопи від пострілів. За цей сміливий вчинок письменник отримав медаль.
  • Любив котів. В його будинку котів завжди було кілька. Найпопулярнішим з них став Сніжок, у якого на лапах виявилося шість пальців. До речі, в будинку-музеї письменника зараз теж чимало чотириногих пухнастиків, зокрема  потомство Сніжка.
  • Хемінгуей побував більш ніж в десяти країнах, але подорожував він не для відпочинку на курортах: перший літературний досвід в Парижі, висвітлював війну в Іспанії, воював у Першій і Другій світовій війні на території Німеччини і Франції, відстежував фашистські підводні човни в районі Карибського моря, професійно рибалив на Кубі та Багамських островах і багато іншого.
  • Ви знали, що коктейлі «Мохіто» і «Дайкірі» зобов’язані своєю популярністю саме Ернесту Хемінгуею, який свого часу їх обожнював? А ось «Кривава Мері» виникла прямо таки з-під руки автора, який так прозвав коктейль на честь своєї четвертої дружини Мері, яка часто сварила чоловіка за пристрасть до алкоголю.
  • Улюбленець жінок. У Хемінгуея було чотири шлюби, в яких він прожив близько 40 років. Однак була й інша сторона – його читачки, які бачили в Ернесті великого романтика і буквально переслідували, де б він не з’явився.

Райський сад

Райський сад

«Роздуми до добра не доводять, і якби він менше міркував, то, можливо, все погане пішло б само собою».

Лазурний берег французької Рив’єри або берега Іспанії… Що може бути краще для медового місяця? Але всю романтику молодят Кетрін і Девіда перериває інша жінка, в яку вони закохуються. Так, і таке теж буває. Обов’язково закиньте цей роман у валізу, коли будете вирушати в подорож.

За річкою, в затінку дерев

За річкою, в затінку дерев

«Дивись на картини неупереджено, читай книги чесно і живи, як живеться»

Мало хто знає, проте назва – це фраза з передсмертної промови генерала Томаса Джексона: «переправимося через річку і відпочинемо в тіні дерев». Історія оповідає про полковника, який пройшов всі тяготи війни і пережив два серцеві напади. Він їде прощатися з коханою жінкою в Венецію, тому що відчуває наближення кінця.

Острови в океані

Острови в океані

«Якщо вже почав – перемагай».

Після жорстокої критики на адресу роману «За рікою, в тіні дерев» автор вирішив дати відповідь цим рукописом, проте так і не встиг закінчити роботу. За нього це зробила четверта дружина письменника Мері. Твір складається з трьох частин, і в головному герої легко дізнатися різні етапи життя самого Хемінгуея: спокійне життя, Друга світова війна і пияцтво, пригоди в море.

Мати і не мати

Мати і не мати

«Я не знаю, хто вигадує закони, але я знаю, що немає такого закону, щоб людина голодувала».

Бувають такі ситуації, коли залишаєшся без усього. Так і сталося з головним героєм роману – Гаррі Морганом. У минулому рибалка, а зараз шукає будь-який спосіб заробити. Так він стає контрабандистом, що перевозить віскі, але ще не здогадується, як багато йому доведеться втратити в цих морських авантюрах.

Сніги Кіліманджаро

Сніги Кіліманджаро

«Життя своє він прожив, воно давно скінчилося, а він все ж жив…»

Мабуть, найвідоміша розповідь Ернеста Хемінгуея, що оповідає про письменника, який вмирає. Гаррі вирушає в сафарі, де отримує смертельне поранення. Перебуваючи в передсмертній агонії, він згадує війну, подорожі, улюблену жінку і зради їй, а також свій письменницький талант, який він сам і поховав. Незабаром Гаррі помирає, побачивши наостанок пік засніженої Кіліманджаро.

І сходить сонце (Фієста)

І сходить сонце (Фієста)

«Так навіщо ж ви ставите мені дурні питання, – сказав я, – якщо вам не подобаються відповіді?»

Хемінгуей давно мріяв написати книгу про кориду й одного разу менше, ніж за місяць, написав цілих 14 розділів. Багато в чому автобіографічний роман, оскільки знову порушується тема війни і любові до жінок. За серце героїні борються чотири чоловіки, але ніхто з них не має наміру довго чекати.

Білі слони

Білі слони

«Те, що якось упущено, ніколи не повернеться».

Пара в очікуванні поїзда, неспішно випивають алкогольні напої і ведуть дивну розмову про постійні переїзди. Невелика розповідь, який займе не більше семи хвилин при прочитанні. Кажуть, що сподобатися це може тільки істинним шанувальникам творчості Хемінгуея через специфічність складу.

Старий і море

Старий і море

«Тепер не час думати про те, чого у тебе немає. Подумай про те, як би обійтися з тим, що є».

Звичайно ж, ми не могли не згадати найбільш відомий твір про кубинського рибака Сантьяго, який ось уже 84 дні виходить в море, але повертається без улову. А ось на 85-й день старому все-таки пощастило зловити великого марліна. З цього моменту для Сантьяго починається виснажлива морська подорож.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також