Звідки прийшла мода на чіа?
Насіння чіа — південноамериканський продукт, який племена майя використовували як основний харчовий продукт. У перекладі з стародавньої мови майя «чіа» – це «сила». У стародавні часи жінки додавали їх в їжу і косметику (під час приготування маски або іншого косметичного продукту), а чоловіки, в свою чергу, брали їх з собою на битву як джерело відновлення сил. Зерна чіа були настільки цінними, що їх використовували і як грошові кошти, на які можна було купити раба або сплатити податки.
Після нападу іспанських військ на індіанські землі постраждали не тільки племена, а й рослини цих земель. Чагарники знищувалися, а місцевому населенню заборонялося їх вирощувати знову. Саме тому сьогодні чіа вирощуються в Мексиці, Еквадорі, Австралії, Гватемалі та Болівії.
Насіння чіа – це дрібні зернятка різних кольорів: білі, чорні й сірі. Сама рослина досягає 1 м у висоту, а на смак вони абсолютно нейтральні. Україна нещодавно дізналася все про користь насіння чіа, в ми стали відчувати на собі всі принади цього суперфуду.
Насіння чіа — застосування та користь
У статті ми вживаємо слово «суперфуд», а багато хто може і не здогадуватися, що ж це таке. Давайте з’ясуємо. Суперфуд – це продукт рослинного походження, який володіє великою концентрацією корисних речовин, амінокислот, вітамінів і мінералів. У цих продуктах міститься висока кількість певних речовин порівняно з іншими рослинами, саме тому їх і стали виділяти в окрему категорію харчових продуктів під назвою «суперфуд».
Склад насіння чіа — дуже багатий. Якщо ви шукали продукт, який буде багатий рослинними білками, клітковиною, омега-3, магнієм, кальцієм і фосфором – вітаємо, ви його знайшли! Чіа – потужний антиоксидант і продукт, який в перших рядах в номінації найкориснішого в 2020 році.
Насіння чіа корисне для жінок, оскільки позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, регулюють рівень глюкози в крові, покращують стан шкіри, волосся і нігтів. Чіа допоможуть вам схуднути, систематичне вживання допоможе:
- знижує апетит;
- придушує почуття голоду;
- прискорює обмін речовин;
- спалює жири.
Доведена користь насіння чіа у боротьбі із залізодефіцитною анемією. Через великий вміст заліза ви збільшите показник феритину, отже, забудете про анемію. Більш того, в насінні містяться жирні кислоти, наприклад омега-3, яка запобігає запальним процесам, зміцнює серцево-судинну систему, відновлює роботу гормонального фону і покращує зір. Корисні властивості насіння чіа, а саме, велика концентрація кальцію допомагає людям за наявності проблем опорно-рухового апарату: зміцнює кістки і зуби.
Чіа використовуються як натуральний антибіотик. Вони володіють протибактеріальної властивістю, а також допомагають організму боротися з інфекційними та бактеріальними порушеннями.
Слід зазначити, що в 100 г продукту міститься 16,5 г білка, 30,7 г жирів і 42,2 г вуглеводів. Калорійність насіння чіа достатньо висока — 486 ккал, тому лікарі рекомендують вживати не більше 1 столової ложки на добу, як жінкам, так і чоловікам.
Насіння чіа: як приймати, протипоказання
Рекомендована доза насіння чіа – не більше 1 столової ложки на добу – як жінкам, так і чоловікам.
Цей суперфуд може принести як користь, так і шкоду. Попри величезний перелік корисних факторів для організму, чіа необхідно додавати до свого раціону поступово, а деяким і зовсім уникати.
Насіння чіа заборонено, якщо у вас алергія на цей продукт або ви гіпотонік, краще не вдаватися до його вживання. Якщо приймаєте аспірин, вам також слід забути про цей продукт, адже насіння чіа мають властивість розріджувати кров. А вагітним та годуючим обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем перед початком вживання суперфуду. Не рекомендують чіа тим, хто страждають діареєю і підвищеним газоутворенням, при індивідуальній негативній реакції і захворюваннях щитовидної залози.
Використовують як в чистому вигляді, так і в розмоченому, размолотому. Можна з’їсти столову ложку насіння і запити 1-2 склянкою води. Протягом десяти хвилин вони розбухнуть в шлунку і заповнять простір, створивши помилкове відчуття ситості. Насіння додають в каші, смузі і навіть пудинги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!